Proč se dává kaše večer?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Knihomyš
Extra třída :D 10700 příspěvků 10.02.12 09:59
Proč se dává kaše večer?

Zdravím, ženy,

mám přiblblý dotaz: proč se dává kaše zrovna večer? Má to nějaký logický důvod kromě toho, že se to tak dělalo vždycky?

Chlap mi coby sportovec a tím pádem odborník na sportovní výživu vysvětloval, že by měla naopak kaši ráno, protože tam jsou škroby a večer třeba ovocnou přesnídávku kvůli sacharidům. Chápu, že kojenec není totéž co dospělý sportovec, ale znělo to tak logicky…

Mně je to celkem jedno, malé taky, ta zbodne celkem cokoliv kdykoliv, ale vrtá mi to hlavou :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
AstraG
Závislačka 4505 příspěvků 10.02.12 10:00

kaše nasytí na noc a prcek by neměl mít v noci hlad :D

Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 10.02.12 10:03

Protože má víc zasytit.

Ovšem pozor, ne vždy zasytí tak aby dítě spalo celou noc, tím jak je kaše hustá a těžká, tak je pak větší žízeň automaticky, takže to má i opačný účinek a dítě se budí častěji žízní…

eviliska
Extra třída :D 14020 příspěvků 10.02.12 10:05

škroby jsou cukry s dlouhým poločasem rozpadu a tím pádem jsou déle sytivější a dodávají energii postupně. V ovoci jsou rychlé cukry, kreré tělo rychle spotřebuje a pak je hlad. Řekni příteli ať se podívá na glykemické indexy potravin - to by měl znát

Cassi
Echt Kelišová 9018 příspěvků 10.02.12 10:09
eviliska píše: škroby jsou cukry s dlouhým poločasem rozpadu a tím pádem jsou déle sytivější a dodávají energii postupně. V ovoci jsou rychlé cukry, kreré tělo rychle spotřebuje a pak je hlad. Řekni příteli ať se podívá na glykemické indexy potravin - to by měl znát

Lépe bych to nenapsala. Souhlasím. A dítě opravdu není zmenšenina dospělého.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53651 příspěvků 10.02.12 10:09

Teoreticky proto, aby se zapláclo dítě na noc. Mě to přijde blbost, beztak se nebudí hlady. Takže u druhého na kaši prdim. Obilniny dám jako přílohu k zelenině. Možná časem na tu snídani to není blbý nápad.

eviliska
Extra třída :D 14020 příspěvků 10.02.12 10:17

obilniny k sníddani se doporučují až od 1,5 roku. Jsou určitě zdravé, ale i přemíra zdravých věcí může uškodit.

Malá mi kaše moc nejí, takže jsem na večeře začala dělat polentu, kukuřičnou kaši bez cukru a to sní. Jinak splácá chlebík a zapije čajem, před spaním kojím.
Jestli sní kaši nebo ne stejně se 2× v noci budí na pití, ale to bude jen žízeň.

GILOTEK
Extra třída :D 13010 příspěvků 10.02.12 10:17

No prý jen kvůli tomu, aby dítě nemělo hlad :lol:

Můj první syn měl kaši na noc asi 2 měsíce - stejně se budil.
Dvojčatům kaši na noc nedávám, mají jen mléko.
Kaši dostávají někdy k obědu, někdy ke svačině.

hofka
Neúnavná pisatelka 15056 příspěvků 10.02.12 10:19

Dospělej na noc by měl jíst lehce, dítě tak, aby se nebudilo hlady, bych řekla:-) Ale kaši dávám, kdy mě napadne, stejně to nemá na naše dítě vliv.

Knihomyš
Extra třída :D 10700 příspěvků 10.02.12 10:19

Díky za odpovědi :)
Glykemické indexy známe oba - tam šlo spíš o předpoklad, že dítě potřebuje zasytit spíš přes den, chlap se zjevně bojí, aby jí to nezakládalo na sádlo :lol: . Ona se přes noc nebudí, jen má potíž hladová usnout. Poprvé jsem ji narvala jablečnou výživou (kaše nebyla v dosahu) a mělo to stejný efekt jako ta kaše.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 10.02.12 10:19

Jj, lidi doufají, že jim dítě pak bude v noci spát. Ale nebude :mrgreen:

Katka86
Generální žvanilka 20662 příspěvků 10.02.12 10:19

Kaši nevedem,malý mi spí celou noc,stačí mu na večeři jen flaška mlíka.
Starší kaši dostával a stejně se budil.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53651 příspěvků 10.02.12 10:20
eviliska píše:
obilniny k sníddani se doporučují až od 1,5 roku. Jsou určitě zdravé, ale i přemíra zdravých věcí může uškodit.Malá mi kaše moc nejí, takže jsem na večeře začala dělat polentu, kukuřičnou kaši bez cukru a to sní. Jinak splácá chlebík a zapije čajem, před spaním kojím.
Jestli sní kaši nebo ne stejně se 2× v noci budí na pití, ale to bude jen žízeň.

proč přemíra, já bych to jen místo večer dala až ráno.
já navíc snídani začala dítěti dávat až v roce, do té doby jen kojení.

Brunifid
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.12 10:20

Já dávám kaši ráno, protože to tak nějak vyšlo. Ale já jsem známý diletant :lol:

eviliska
Extra třída :D 14020 příspěvků 10.02.12 10:23
Alpaka píše:
eviliska píše:
obilniny k sníddani se doporučují až od 1,5 roku. Jsou určitě zdravé, ale i přemíra zdravých věcí může uškodit.Malá mi kaše moc nejí, takže jsem na večeře začala dělat polentu, kukuřičnou kaši bez cukru a to sní. Jinak splácá chlebík a zapije čajem, před spaním kojím.
Jestli sní kaši nebo ne stejně se 2× v noci budí na pití, ale to bude jen žízeň.
proč přemíra, já bych to jen místo večer dala až ráno.
já navíc snídani začala dítěti dávat až v roce, do té doby jen kojení.

já myslela, že plánuješ cereál. snídani + obilniny k obědu :think: . Proto moje reakce. U dětí se musí dávat pozor i na vlákninu, která právě múže v nadbytku uškodit

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama