Dát výpověď a vzít ji zpět?

2003
30.6.20 22:19

Dát výpověď a vzít ji zpět?

Ahoj, je tu někdo, kdo dal výpověď a vzal ji zpět? Nebo odešel a vrátil se? Jak to bralo vedení a jak kolegové? Uvažuji o tom. Děkuji. :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4543
30.6.20 22:22

Když dáte výpověď, tak ji jde vzít jen tak, že ji ofiko „vynulujete“ a budete dělat že nic takového nebylo. Jinak u nás ve firmě nejde dát výpověď a vrátit se. Je to tabu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4408
30.6.20 22:25

V prvni práci to tak kolega udělal snad 3× a v pohodě. V nynější práci to kolegyni zamestnavatel neakceptoval a výpověď trvala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 22:29

Jejda, u nás je to skoro každodenní kratochvíle.
V případě neshod se vyhrožuje a mává papírama :mrgreen: Spousta lidí vzala výpověď zpět. Stejně jako se desítky lidí vrátili po jejich výpovědi. I po tom co dostali padáka tak se po půl roce vrátili :mrgreen: Šaškec.
Situace je mizerná a lidem dojde že ta práce je vlastně fajn tak se vrací. Protože moc nemají jinou možnost. :nevim: V práci máme benefity které jinde nenajdou.
A vedení je v drtivé většině vezme zpět protože je málo lidí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
768
30.6.20 22:32
@maskovak píše:
Ahoj, je tu někdo, kdo dal výpověď a vzal ji zpět? Nebo odešel a vrátil se? Jak to bralo vedení a jak kolegové? Uvažuji o tom. Děkuji. :kytka: :kytka:

Se zpětvzetím podané výpovědi musí souhlasit zaměstnavatel.
Takže minimálně vůči vedení jsi krytá tím, že Tě chtějí zpátky, jinak by Tě to vzít zpět nenechali. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
30.6.20 22:37

Když začal ten šaškec, poslali komu mohli z práce výpovědi. O pár dnů později polovině volali a přemlouvali nás k návratu. Výpověď jsem vyzvedla na poště a vrátila zaměstnavateli, který ji odnesl účetní. Nakonec mám vyšší plat, platili mi soukromou školku pro syna a máme se s kolegyněmi jak prasátka v žitě, jak si nás teď považují :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3215
30.6.20 22:45

@maskovak u nás pokud jsme se zaměstnancem spokojeni, tak není problém, aby si výpověď rozmyslel. Kolegové i vedení je s tím ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12888
30.6.20 23:52

U nás neexistovalo dát ji a zrušit. A vrátit se? Vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1577
1.7.20 00:00

U nás se to děje taky a pokud neřekne šéfovi že je de*il asi to jde.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14895
1.7.20 06:19
@maskovak píše:
Ahoj, je tu někdo, kdo dal výpověď a vzal ji zpět? Nebo odešel a vrátil se? Jak to bralo vedení a jak kolegové? Uvažuji o tom. Děkuji. :kytka: :kytka:

To se ti taky může stát, že dáš výpověď a zpět ji nevezmeš, poněvadž se zpětvzetím nebude souhlasit tvůj zaměstnavatel. A to nezávisle na tom, je-li tu někdo, kdo dal výpověď a vzal ji zpět. Ono „vzal ji zpět“ totiž znamená dohodl se se zaměstnavatelem na jejím zpětvzetí.

Plánovat, že dám výpověď a vezmu ji zpět nedává smysl. Výpověď dávám tehdy, když chci odejít. Když chci zůstat, tak výpověď nedávám. Kdybych dal výpověď s tím, že pak navrhnu dohodu na její zpětvzetí, stává se mé setrvání v pracovním poměru závislé na tom, zda s touto dohodou bude souhlasit i druhá strana, takže oslabuji svou pozici.

Běžně neplánuji dostat se do pozice, že musím jít s prosíkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
1.7.20 07:27

Ja kdyz davala vypoved, tak mi sam sef rekl, ze kdybych si to rozmyslela a nebo by se u me neco zmenilo, tak mam prijit a vypoved stahneme :) nakonec jsme ji stahli na posledni chvili, protoze jsem otehotnela :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2003
1.7.20 13:21

Holky, dik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7544
1.7.20 13:24

Záleží na zaměstnavateli, někde je to striktní tabu, u nás to například jde a několik lidí, co odešlo „za lepším,“ se po pár letech s chutí vrátilo a nikdo na ně špatně nekoukal, naopak to osobně beru jako známku toho, že máme nejlepší podmínky. Stáhnutí podané výpovědi jsem tedy ještě nezažila, max jsem slyšela o případech, kdy byl odcházející člověk ukecán firmou, například zvýšením platu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14895
1.7.20 17:18

Ještě doplním: Dává to smysl tehdy, když máš lepší nabídku a zaměstnavatel ti to nevěří. Tedy si myslí, že licituješ, i když nelicituješ. Pak dáš výpověď a zůstaneš, nebo odejdeš, podle toho, kdo nabídne lepší smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama