Dáte se holky oočkovat?

Anonymní
28.4.21 13:11

Dáte se holky oočkovat?

Holky ja nevim ale co dele sleduji media tak tim mi pripada ze rikaji ockovani proti covid 19 neni povinne ale kdo se nenecha oockovat bude mit omezeni napr. vycestovat v lete na dovolenou k mori. Co vy holky jste pro? Na jednu stranu je jasne ze tim chranime nejenom svoje zdravi ale i zdravi ostatnich. Na druhou stranu my fungujeme v nasi rodine rok co je Covid 19 normalne a nevidim duvod proc si jeste do sveho tela nechat vpravit neznamou ockovaci latku kord kdyz ji vyvijeli ani ne rok napr. vir HIV je uz stary pres 40 let a dosud nemame vakcinu. Holky kazda mame na to svuj nazor a ja vase nazory plne respektuji at uz se shoduji s temi mymi nebo jsou protichudne. Diky za vase nazory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22833
28.4.21 13:16

Těchto diskusí už je tady asi 20, proč zakládáš novou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
28.4.21 13:16

Jsem těhotná takže to zatím neřeším.. co bude pak to netuším. Ale vypadá to tak, že postupně nás k tomu stejně donutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19858
28.4.21 13:18
@Anonymní píše:
Holky ja nevim ale co dele sleduji media tak tim mi pripada ze rikaji ockovani proti covid 19 neni povinne ale kdo se nenecha oockovat bude mit omezeni napr. vycestovat v lete na dovolenou k mori. Co vy holky jste pro? Na jednu stranu je jasne ze tim chranime nejenom svoje zdravi ale i zdravi ostatnich. Na druhou stranu my fungujeme v nasi rodine rok co je Covid 19 normalnea nevidim duvod proc si jeste do sveho tela nechat vpravit neznamou ockovaci latku kord kdyz ji vyvijeli ani ne rok napr. vir HIV je uz stary pres 40 let a dosud nemame vakcinu. Holky kazda mame na to svuj nazor a ja vase nazory plne respektuji at uz se shoduji s temi mymi nebo jsou protichudne. Diky za vase nazory.

tak to tiše závidím, neznám nikoho, kdo by fungoval normálně a nijak se ho to nedotklo, ať už přímo covid jako nemoc, tak omezení týkající se škol či zaměstnání :think:
Pokud na to máš názor jaký máš, tak se očkovat nenechej, vždyť to je svobodná volba. pokud vím, tak cestování k moři není podmíněno očkováním, ne? je tisíc a jedna možnost, jak trávit dovolenou bez toho aniž by jsi se musela nechat očkovat, ale tam je to už na té míře tvého přesvědčení neočkovat. Tak buď jsem přesvědčená o tom, že si nechceš nechat v pravit do těla neznámou látku, nebo až tak ne a moře je přednější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8567
28.4.21 13:18

A ostatní očkování ti jako nevadí? A jinak rok to nedělali, ty postupy jsou v procesech dlouhé roky. Ale to by člověk musel číst více informací než jen obrázek na FB ve stylu, že to za rok nejde udělat, je to zlo a jed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
28.4.21 13:19
@Anonymní píše:
Holky ja nevim ale co dele sleduji media tak tim mi pripada ze rikaji ockovani proti covid 19 neni povinne ale kdo se nenecha oockovat bude mit omezeni napr. vycestovat v lete na dovolenou k mori. Co vy holky jste pro? Na jednu stranu je jasne ze tim chranime nejenom svoje zdravi ale i zdravi ostatnich. Na druhou stranu my fungujeme v nasi rodine rok co je Covid 19 normalne a nevidim duvod proc si jeste do sveho tela nechat vpravit neznamou ockovaci latku kord kdyz ji vyvijeli ani ne rok napr. vir HIV je uz stary pres 40 let a dosud nemame vakcinu. Holky kazda mame na to svuj nazor a ja vase nazory plne respektuji at uz se shoduji s temi mymi nebo jsou protichudne. Diky za vase nazory.

nechám se naočkovat v okamžiku, kdy to půjde, protože chci, aby tenhle blázinec přestal, nebo se aspoň výrazně utlumil
proces, jak byly očkovací látky tak rychle vyvinuty je dobře popsaný (velmi zjednodušeně, coronavirus je skupina virů, na které se očkování už vyvíjelo, takže velká část práce byla už udělána a šlo „jen“ o to, aby se našel „kus“ viru, který bude v té vakcíně a vybudí imunitní reakci)

HIV virus je velmi specifický typ viru, retrovirus, který se velmi dobře umí před imunitním systémem schovat, takže vyvinout na něj účinnou vakcínu není elementární, jako bylo třeba primitivní očkování proti neštovicím (kdy se třeba inhalovaly strupy z neštovic, nebo do ranky se vpravilo sérum z puchýřů kravských neštovic)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
28.4.21 13:19

Ahojky no já jsem nechtěla. Nastupuji do práce po rodičovské a bylo mi naznačeno, že jako zdravotník bych měla. Nejdříve jsem z toho nadšená nebyla ale zase se nebudu muset pořád dokola testovat, když někam budu chtít jít s dětmi. To je ale jediná výhoda kterou v tom shledavam. Jinak mi to přijde k prdu jako očkování na chřipku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26388
28.4.21 13:21

Když to vrátí děti normálně do školy, tak si nechám klidně očkovat cokoliv :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21534
28.4.21 13:26

Taky se zatím nenechám, ani moji rodinu corona nijak neomezuje (když teda nepočítám teď chvíli zavrenou školku, ale stejně jsem doma na rodicaku, takže to je jen drobná komplikace a teda zavřené okresy mě stvaly), plus se snažíme o další dítě, takže aktuálně očkování nechci žádné a na nic. Dovolenou neřeším, stejně dovolenkujem u nás, max slovensko, tak si holt občas zajdem na test. Nejspíš se taky budu muset očkovat za par let, až se budu vracet do práce (zdravotnictví), ale aktuálně to nemám na pořadu dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6747
28.4.21 13:27

Ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17531
28.4.21 13:29

Ano, jdu se nechat očkovat. Tvoje rozhořčení o délce vývoje vakcíny ve srovnání s HIV svědčí o absolutní neznalosti problematiky, radši to nikde nahlas neříkej a dobře, že jsi anonymní, protože je to totálně přiblblá úvaha :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31431
28.4.21 13:29

Očkovat se nechám, pokud to bude aktuální. Zatím nemám nárok, kojím, tak kdo ví, co bude.
Očkování není povinné. A ano, souhlasím s donucovacími prostředky :mrgreen: Holt to motivuje nerozhodné, zvýší proočkovanost. Účel v tomto případě světí prostředky.
Vakcína nevznikala rok, prosímtě :roll: Použili se dávno vyvinutý prověřený látky
https://www.mc-praha.cz/…-a-nevyhody/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6707
28.4.21 13:32

Nejdřív jsem byla zarytě proti. Jsem zdravotník, mam nárok na to se oockovat ihned. Nevím, občas zvazuju že bych se snad naočkovat i nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
28.4.21 13:33

Já už naočkovaná jsem, kvůli zaměstnání, a jsem za to ráda. Ale i kdybych nebyla zdravotník, tak bych se naočkovat chtěla, někam už se ta situace pohnout musí. Nešlo by mi asi primárně o dovolenou. Jinak zatím přece vycestování podmíněno očkováním není… :nevim: Ale tak kdo ví, co bude do budoucna…

S očko proti HIV bych to vůbec nesrovnávala - HIV virus je zcela jiný a velmi záludný typ viru, takže tam vyvíjení vakciny je komplikovanější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
28.4.21 13:34

Ja si ted je neříkám, že se rozvolnuje, přijdou mutace a jsme ještě v horší řiti. A ckovani jako by nebylo
Ale očkovat se dám, chci vyrazit na Západ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat