Dávkování um u měsíčního novorozence

18.4.21 14:16

Davkovani um u měsíčního novorozence

Ahoj holky chtěla bych se zeptat nebo spíš poradit. Mam doma měsíčního kluka a jsme plně na um nutrilon nenatal post discharge davam mu 60ml vody a dvě odmerky pokoušime se dodržet 3 hodiny ale i tak se vzbudi dřív vypije za den 8 az 9 flaštiček neni to moc a váhu ma 2060 trpí nadýmání davam mu espumisan do každé lahvicky a pořád tlačí a tlačí a nema co tlačit ale větry ma pořád a ma nafoukle bříško davala jsem mu i kminovy caj ale pořád se nic nemění nekdy ma i tvrdou stolici takže nevim v čem je problém je to moje prvni dítě takze nechci nic pokazit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1712
18.4.21 15:10

A otázka? Pokud tlačí a nelze mu to, zkus mast na bříško, procvičit + poloha na tygřika. Pokud se bude trápit pořád tak rourku :). Jinak nemusí mu sedět espumisan/nutrilon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
18.4.21 15:11

Jinak misto kmínového čaje zkus heřmánkový, je mírně projímavý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
18.4.21 15:56

@jennifer0987 mám dvojčata o měsíc drive narozena a s touto váhou vypili podobnou dávku (pili PreBeba discharge), jen byl rozdíl v tom, že jsem je musela budit.
Jinak starosti s bříškem byly úplně totožné. Pomohlo jen vydržet, masírovat Pupikem, cvičit nozkama, občas espumisan a rourka.
Lékařka jim doporučila používat Biogaiu, ta jediná je možná už od narození.
Teď mají 2m a ještě to není ideální a nadymaji se, ale pomalu se to lepší.

Co na to říká vaše pediatra?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
18.4.21 15:58

@EvieK nemám zkušenost, ale heřmánek se uvádí jako alergen. Byla bych s tím opatrná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
18.4.21 15:59
@Harenae píše:
@EvieK nemám zkušenost, ale heřmánek se uvádí jako alergen. Byla bych s tím opatrná…

Jasný, nám pomohl :-)).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
18.4.21 16:01

Těžko říci, ale za mě mi hlavně přijde, že ho přecpáváš a i z toho ho může bolet bříško… Dítě plně na UM by mělo vypít 150-180 ml UM na kilogram své váhy za den. Samozřejmě záleží na individuálních potřebách…
Přibírá dobře? V kolikátém týdnu se narodil, když má cca 2,1 kg v měsíci?
Jinak je dobré, že se snažíš dodržet ty 3 hodiny mezi krmeními…
Dále bych zkusila koupit nějaká probiotika, např. BioGaia, Laktobacilky od Swissu…
Nahřívat bříško - existuje takový peckový polštářek…
Zkus pevně zavinovat, ale opravdu pevně - nesmí mít volné ruce + bílý šum… Něco si načti o Karpově metodě tišení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
18.4.21 16:14

@Pocahonta to davkovanie plati (jakz takz) pre donosene deti, nedonosenci maju ine davkovanie.

Ja by som sa naopak na dodrzovanie 3h medzi krmenim vykaslala, ak je hladny skor. Nikde vo svete ako na CZ/SK forach o tom ani nepoculi ked som sa pytala.

A vsetky doplnky (a krmenie celkovo) konzultovat radsej s pediatrou resp. poradnou pre nedonosencov kam chodite, tu ti poradia (aj) mamy deti narodenych v termine triky co im fungovali ale niektore by mohli nedonosencovi aj ublizit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
18.4.21 18:31

@Elfido Ano, to co jsem psala platí pro donošené děti, ale když se na to podíváš, tak paní by takto přecpávala donošené dítě, natož nedonošené… Samozřejmě by to měla konzultovat s pediatrem…
Jinak ty tři hodiny bych radila dodržovat (minimum jsou dvě), pak by to mohlo nadělat v bříšku paseku… Jistě jsou děti, které jsou v pohodě, ale tady se bavíme ještě o nedonošenci (ani paní nenapsala, v kolikátém týdnu se prcek narodil)…
Používám zdravý selský rozum, jelikož s nedonošencem nemám zkušenost, ale za to mám tři děti, které byly skoro od narození na UM. Um není to samé jako mateřské mléko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63645
18.4.21 19:18

@jennifer0987 pokud má tvrdou stolici, tak změnit um. Evidentně mu nesedí. Jinak můj pil taky častěji, 3 h bez um by nedal :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
18.4.21 19:22

@Pocahonta ja by som cakala, ze keby nedodrziavanie 3 hodin robilo v bruchu pausalne paseku a len obcas nejakemu miminu nie, tak by toto pravidlo bolo jednak na baleni a dvak v odporucaniach vydavanych pediatrickymi spolkami.
Ale zatial naozaj jedine miesto kde som to nasla je na emiminu a podobnych forach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
18.4.21 19:52

@Elfido Poprvé jsem tuto informaci četla v nějaké brožuře, kterou dostaneš u gynekologa, když čekáš mimčo… Pak mi to říkala samotná pediatra, teď nejmladší byl už v porodnici krmen UM a tam to sestry také říkaly… Prostě to UM je hůře stravitelné než mateřské mléko… Na krabici od Nutrilonu 1 máš třeba pro týdny 0-4 předepsané dávkování 6*100 ml mléka, takže z logiky věci ty intervaly kolem 3 hodin odpovídají. 2 hodiny jsou opravdu minimum…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.21 20:12

Porodila jsem ho v týdnu 33+3

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie