Čím navýšit laktaci

434
16.4.21 09:48

čím navýšit laktaci

Ahoj, jaké jídlo, pití, bylinky, prostě cokoli vám zvýšilo laktaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3140
16.4.21 09:51

Laktaci nejvíc zvýší časté přikládání a hodně pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1768
16.4.21 09:58

Ja zila jen na polivkach, jogurtovych napojich, melte a kojicim caji. To mi laktaci zachranilo. Dohromady to bylo klidne sest sedm litru denne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63693
16.4.21 10:06

@aduska912 nic podobného, jen ty víc pij a častěji prikladej nebo i odsavej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24197
16.4.21 10:08

Hodně pít, kvalitně jíst, hodně se doporučují silné vývary. Já měla dobrou zkušenost s kojícími čaji od Lerosu.
Jsou i homeopatika, ale to už si nepamatuju, zkus pohledat.
A hlavně často přikládat a hodit se do klidu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8327
16.4.21 10:12

Homeopatika Rucinus communis. Hodně pít teplý čaje, silný vyvary, kojit kojit a kojit. Před kojením nahrivat prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
16.4.21 10:22

Vše co, holky psaly. Přikládat mimi co nejčastěji. Pokud nemůžeš přikládat, tak odsávat pravidelně max. po 3 hodinách ideálně u fotky dítěte. Hodně pít, kojící čaje, ty ideálně střídat, meltu s plnotučným mlékem. Řecké seno + benedikt lékařský, mají kapsle, lze to sehnat v lékárně v nemocnici, kde je porodnice. Dají ti k tomu i jak přesně se to užívá. Homeopatika ricinnus communis myslím číslo 5, pokud si dobře pamatuju? Problém je dávkování, mě radili v různých lékárnách různě, i co jsem četla na internetu, nezabralo, až laktační poradkyně mi poradila užívat 3 kuličky před kojením. Když už se blíží ta doba, tak si dát a nakojit. To mi pomohlo, konečně se mi nalily prsa, co jsem předtím za celou dobu nevěděla, co to vlastně je. A zachránilo nám to kojení. A to nejdůležitější je si věřit, že to zvládneš a mléko máš. Stres je největší potvora!

No a pak z jídla lze doporučit vývary nebo se říká, že jsou dobré mandle, nejlépe bez slupek. Jinak si už nemůžu vzpomenout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
16.4.21 10:32

Hlavní je časté přikládání, hodně pít ( Caro, kojo čaj ) Též jím hodně mléčného a kupuji si třeba v Kaufu farmářský bílý jogurt či Hollandia. Žádné sra… jako Activia nebo Jogobella. Pomůže aj odsávačka, mám manuál Avent 🙋🏻‍♀️⚘

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
16.4.21 10:38

@Enitka 3 kuličky před každým kojením? a jak dlouho je uživat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
16.4.21 10:56

@aduska912 Ano, před každým, do doby, než bude laktace odpovídající, mě stačily cca 2 dny. Pak vysazovat postupně, dávat si ob kojení, potom ještě méně, já si pak dávala jen 1× denně kolem 18 hodiny, kdy jsem měla pocit, že jsem úplně „vycucnutá“ až do úplného vysazení. Pak si můžeš sem tam dát, pokud bys cítila potřebu, že to není ono.

Já rodila v 07, pak jsem dělala vše možné i nemožné pro zvýšení laktace, v 09 jsem zkusila toto dávkování homeopatik, už v podstatě jako poslední možnost a byť jsem původně dokrmovala UM, v průběhu 09 se mi podařilo tímto způsobem laktaci navýšit, takže od 10 jedeme jen kojení, a to doteď, i když už máme příkrmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
4.5.21 14:27

jak zvysit laktaci pri eliminacni diete?

Holky a mate nejake rady, jak zvysit laktaci, kdyz jsem na eliminacni diete a nemuzu nic mlecneho, nemuzu vyvary (mozna jedine zkusit kralici vyvar?) a ani kojo caje kvuli fenyklu?
recke seno a benedikt uz jsem dobrala cele baleni a mlika je min a min :,(
prikladam co to jde, ale casto se u toho mala akorat rozvzteka, taky s ni spim a nosim ji, snazim se kojit i pri noseni.. caro piju 2× denne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2153
4.5.21 14:40

Celkove zvysit pitny rezim. Dobre spat :lol:. Dobre jist. Nahrivat prsa pred kojenim ve sprse. Kojit v noci. Odsavat po kojeni elektrickou odsavackou. Kontakt kuze na kuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1768
4.5.21 14:52

Meltu se sojovym mlikem, zeleninove polevky a nektere kojo caje jsou, myslim, i bez fenyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
4.5.21 20:44

Homeopatika na podporu kojení. Už jsem zapomněla jaké to jsou, ale v lékárně kde prodávají homeopatika poradí. Mě u syna velmi pomohly, ráno mokré tričko… U dcery mi pro změnu pomohla ta na zastavení laktace když jsem ji už potřebovala odstavit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10993
5.5.21 21:44

Proc vyvary ne a kralici ano…? Vyvary pomahaji hodne.
Jinak prikladat, prikladat.

Podle ceho si myslis, ze mas min mlika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat