Dávky a pracující dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  15.03.18 11:19
Dávky a pracující dítě

Dobrý den,

Nevím, zda to sem uplně patří, ale potřebovala bych pomoct.
Jsem 17ti letý student, který se rozhodl si přivydělávat. Našla jsem si částečný uvazek u společnosti McDonald's, kde jsem dostala hromadu papírů na vyplnění. Mezi těmito papíry byl také papír na daně. Žiji stále s matkou a má matka na mě pobírá dávky, když viděla papír o daních, tak dostala strach, že o ty dávky přijde a zakázala mi pracovat. :( Má otázka tedy zní, jde to udělat nějakým způsobem, abych mohla pracovat a matka nepřicházela o peníze? Máte s tím nějaké zkušenosti?
(Podotýkám, že pracuji od svých 13ti let a nikdy s tím nebyl problém.)

Mockrát Děkuji a budu doufat v odpověď. :srdce:

Reklama

Reakce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31514 příspěvků 15.03.18 11:21

Legalne to nejde, aby se tam tvuj prijem nepocital. Me kvuli tomu mama taky kdysi zakazala brigadu.

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 15.03.18 11:26

Počítají se příjmy všech v rodině, tedy i tvé. A teď je otázkou, není lepší pracovat a mít víc, než nemakat a mít soc dávky? otázkou je, co vše na Tebe pobírá

Popokatepetla
Závislačka 2715 příspěvků 15.03.18 11:58

To je tedy dobrý příklad zakázat dítěti pracovat, aby nepřišla o dávky, ach jo :roll: V tom případě bych mamce řekla, že brigádou bych si vydělala tolik a tolik a ať mi to tedy dává ona.

PETRAKIM
Kecalka 138 příspěvků 15.03.18 12:04

Předpokládám, že mamka dostává na tebe třeba nějaký příspěvek na dítě nebo jak se tomu dnes vlastně říká, nebo má nějaké příspěvky na bydlení a pokud pracuje, tak uplatňuje slevu na dani na vyživované dítě (něco přes 1000 Kč měsíčně - ale to už pak často nedosáhne na sociální dávky třeba). Spíše si propočítejte, jestli tvůj příjem bude vyšší jak ty dávky, které díky tobě pobírá, a pak ze svých peněz mamce přispěj na domácnost - je lepší, když se naučíš pracovat, než když rodina žije z dávek a vysává zbytečně sociální systém. Takových lidí tu máme dost. Na druhou stranu, když se odstěhuješ a odhlásíš TP, tak pak může o dávky též přijít taky, protože už najednou bude méně členů v domácnosti, kteří se posuzují pro udělení konkrétní sociální dávky. I tímto bych mamce naznačila, že jednou přijde den, kdy odejdeš a ona nemusí pak na dávky už dosáhnout.

Jana206
Nadpozemská drbna 25888 příspěvků 15.03.18 19:29

Jedině „na černo“. Legálně bohužel ne.

Jana206
Nadpozemská drbna 25888 příspěvků 15.03.18 19:31

Ale na internetu jsou kalkulačky, kde si lze hrubě vypočítat, kolik si můžeš měsíčně přivydělat, aby matka o ty dávky nepřišla. Někdy to spočítají i na úřadech, když mají dobrou náladu a není tam moc lidí. Záleží, co pobírá, jestli i hmotnou nouzi nebo jen státní sociální podporu.

Monchichik
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 15.03.18 19:35

Jak to myslíš, že pracuješ od 13 let a nikdy s tím nebyl problém? Ve 13 letech se pracovat nesmí, ne? A problém nebyl, protože to bylo pravděpodobně načerno?

Jana206
Nadpozemská drbna 25888 příspěvků 15.03.18 19:38
@Monchichik píše:
Jak to myslíš, že pracuješ od 13 let a nikdy s tím nebyl problém? Ve 13 letech se pracovat nesmí, ne? A problém nebyl, protože to bylo pravděpodobně načerno?

Načerno a nic se nestalo, proto nebyl problém. Kdyby se stalo, byl by to průser. Zákony umožňují pracovat mladistvým až od 15 let, a to ještě za dodržení určitých podmínek.

Monchichik
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 15.03.18 19:40

@Jana206 No to já vím, proto se divím, kdo a kde jí ve 13 letech zaměstnal :think:.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama