Ztracený nemocenský lístek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Petra.aaaaaaaaa
Nováček 8 příspěvků 12.03.18 21:01
Ztracený nemocenský lístek

Dobrý večer,

měla jsem úraz a dr. mě poslala na nemocenskou. Nemocenský lístek jsem zaslala doporučeně do firmy. Bohužel mi česká pošta oznámila, že můj dopis ve kterém byl nemocenský lístek se ztratil.
Chtěla bych vědět, zda z toho bude velký problém? Je to dnes 14.den nemocenské a teď nevím zda vůbec OSSZ ví, že jsem na nemocenské a zda mi vyplatí jak zaměstnavatel tak i OSSZ peníze. :nevim: :,( :,( :,(


Reklama

Reakce:
 
misutka0
Kecalka 159 příspěvků 12.03.18 21:06

@Petra.aaaaaaaaa Ahoj,delam na OSSZ.Bez k lekari, rekni, co se stalo a at Ti mudr. vypise nahr. hlaseni. Predpokladam, ze to co posta ztratila je III. a IV.dil neschopenky, tak at Ti mudr vypise oba dva dily.Na tom, co bude oznaceny jako IV.dil na zadni stranu rucne napis svoje c.uctu,popr. adresu kam chces davky poslat a hlavne nezapomen na podpis a bude vse ok, pokud to neudelas, tak ani zamestnavatel a ani OSSZ ti nic nevyplati.

 
Petra.aaaaaaaaa
Nováček 8 příspěvků 12.03.18 21:16

Právě že to je úplně ten první díl nemocenské :(

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61013 příspěvků 3 inzeráty 12.03.18 21:20
@Petra.aaaaaaaaa píše:
Právě že to je úplně ten první díl nemocenské :(

První díl to 100% nebude, ten posílá doktor přímo na OSSZ, II. máš ty u sebe, takže bude mít pravdu @misutka0 a je to III. díl.

 
Míša213
Kecalka 369 příspěvků 12.03.18 21:22

Ten se zlutym prouzkem? Ten si nemocny nechava pro sebe ne? Do prace se posilaji jen ty dva dily. Jeden ma doktorka. :)

 
novakova.t
Závislačka 2719 příspěvků 12.03.18 21:22
@j.a.n.i1 píše:
První díl to 100% nebude, ten posílá doktor přímo na OSSZ, II. máš ty u sebe, takže bude mít pravdu @misutka0 a je to III. díl.

Já dostala vždy první červený(myslím) do 3dnu musel byt odevzdan v práci a pak odevzat zaměstnavateli o ukončeni

 
novakova.t
Závislačka 2719 příspěvků 12.03.18 21:24

Citace z CSSZ

Tiskopis má pět propisovacích dílů.

I. díl Hlášení OSSZ o vzniku dočasné pracovní neschopnosti je povinen ošetřující lékař odeslat nebo předat příslušné OSSZ (u příslušníků bezpečnostních sborů příslušnému orgánu sociálního zabezpečení) nejpozději v třetí pracovní den následující po dni, kdy bylo vydáno rozhodnutí o vzniku dočasné pracovní neschopnosti.

II. díl Průkaz práce neschopného pojištěnce a hlášení OSSZ o ukončení dočasné pracovní neschopnosti (tj. díl se žlutým pruhem). Tento díl rozhodnutí předává ošetřující lékař při vzniku dočasné pracovní neschopnosti práceneschopnému pojištěnci. Pojištěnec jej má po celou dobu trvání pracovní neschopnosti u sebe. Prokazuje se jím při dalším ošetření či kontrole trvání dočasné pracovní neschopnosti u ošetřujícího lékaře nebo lékaři orgánu nemocenského pojištění a při kontrole dodržování režimu dočasně práceneschopného pojištěnce pracovníku orgánu nemocenského pojištění. Při skončení pracovní neschopnosti je pojištěnec povinen odevzdat tento díl ošetřujícímu lékaři, který jej po doplnění data ukončení pracovní neschopnosti a konečné diagnózy odešle nebo předá okresní správě sociálního zabezpečení příslušné podle místa výkonu práce ošetřujícího lékaře (služebnímu orgánu), a to nejpozději v třetí pracovní den následující po dni, kdy bylo vydáno rozhodnutí o ukončení dočasné pracovní neschopnosti.

III. díl Hlášení zaměstnavateli o vzniku dočasné pracovní neschopnosti (díl s modrým pruhem) odevzdává zaměstnanec svému zaměstnavateli. Tento díl slouží k uplatnění nároku na náhradu mzdy (sníženého platu nebo odměny) za prvních 14 kalendářních dnů dočasné pracovní neschopnosti.

IV. díl Žádost o nemocenské (díl s růžovým pruhem) slouží k uplatnění nároku na nemocenské, pokud dočasná pracovní neschopnost je delší než 14 kalendářních dnů. Zaměstnanec tento díl vždy předává svému zaměstnavateli nejpozději s Potvrzením o trvání dočasné pracovní neschopnosti, které ošetřující lékař vystavil ke 14. dni trvání této neschopnosti. OSVČ a zahraniční zaměstnanec dobrovolně účastný nemocenského pojištění předává tento díl příslušné OSSZ, avšak pouze pokud uplatňuje nárok na nemocenské (tzn. dočasná pracovní neschopnost trvala déle než 14 kalendářních dnů).

V. díl Rozhodnutí o ukončení dočasné pracovní neschopnosti – hlášení zaměstnavateli (díl s růžovým pruhem) odevzdávají zaměstnanci vždy svému zaměstnavateli, který je předává po doplnění údajů příslušné OSSZ. OSVČ a zahraniční zaměstnanec předávají tento díl OSSZ, jestliže dočasná pracovní neschopnost byla delší než 14 kalendářních dnů.

U dočasně práce neschopných příslušníků bezpečnostních sborů zasílá ošetřující lékař I. a II. díl Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti příslušnému orgánu sociálního zabezpečení, který provádí jejich nemocenské pojištění (tj. u vojáků z povolání Ministerstvu obrany, u příslušníků Policie ČR a příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR Ministerstvu vnitra, u příslušníků Vězeňské služby ČR a odsouzených ve výkonu trestu nebo osob ve vazbě Vězeňské službě ČR, u příslušníků Celní správy ČR Generálnímu ředitelství cel, u příslušníků Bezpečnostní informační služby, Generální inspekce bezpečnostních sborů a Úřadu pro zahraniční styky jejich zaměstnavateli).

 
Petra.aaaaaaaaa
Nováček 8 příspěvků 12.03.18 21:25

Aha, tak omlouvám se. Máte pravdu je to III. díl a ten IV. díl právě jsme dnes dostala a mám ho odnést zaměstanavateli.
Je to vlastně ten díl který jsem hned v ten den co jsem dostala nemocenskou měla odnést zaměstnavateli. Jenže firma chce nemoceskou zaíslat poštou a taktéž jsme to udělala ale dopis nedošel. Zajímalo by mě, zda když je to 14dnů kdy jsem III. díl neodnesla zaměstnavateli do 3prac. dnů, ale odevzdám ho až po 1čdnech tak jestli mi stále vyplatí nemocenskou?

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61013 příspěvků 3 inzeráty 12.03.18 21:30

@Petra.aaaaaaaaa Jo, zaplatí, ale musíš si nechat od doktora vypsat ten náhradní…

 
Petra.aaaaaaaaa
Nováček 8 příspěvků 12.03.18 21:32
@j.a.n.i1 píše:
@Petra.aaaaaaaaa Jo, zaplatí, ale musíš si nechat od doktora vypsat ten náhradní…

A vůbec nevadí, že donesu tak pozdě nemocenský lístek?

 
lachtanice86
Závislačka 4757 příspěvků 12.03.18 21:36

@Petra.aaaaaaaaa nevadí ale o to déle bude vyplaceno.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Tragédie v dole Dukla: 108 dělníků odsoudili na smrt, zděšení hasiči se hroutili

Náhoda, lajdáctví a selhání lidského faktoru. To všechno stojí za největší... číst dále >

Instagrame, díky! Novinka zvaná Toblerone tunel dělá radost celému světu

Instagram je skvělá věc. Nejenže se zde můžete podívat na krásné fotografie... číst dále >

Články z Ona Dnes

Podvodní léčitelé teď dostanou strach, řekla v Rozstřelu režisérka

Za podivnými praktikami v institutu Aktip, které odhalil dokument Obchod se... číst dále >

Rakovina číhá i tam, kde ji nečekáte. V kávě, podprsence nebo na grilu

Ročně v Česku zemře na rakovinu více než 27 tisíc lidí. Drží se tak na druhém... číst dále >


Reklama