18měsíční hrozně moc pije

19053
17.6.15 11:20

dcera (18 m.) hrozně moc pije

Ahoj maminky :mavam:
Prosím nemáte některá zkušenost s tím, že by vaše malé dítko opravdu hodně moc pilo?
Moje dcera (18. měsíců) je schopná za den vypít i 3 litry. Pije sice naštěstí jen čistou vodu, ale to množství je fakt moc. :nevim: To nevypiju ani já. Ona s pitím neměla nikdy problém, vždy hezky pila, ale poslední dobou mi připadá, že je to extrém. Samozřejmě jak je nažbrndaná vody, tak někdy pak je problém i s jídlem. Jinak ale prospívá dobře, není hubená, ani tlustá. Má asi 11,5 kilo a 85 cm.
Příští týden jdu s dcerou na 18-měsíční prohlídku, tak to řeknu doktorce. Nechci malovat čerta na zeď, ale mám strach, aby to nebyla třeba cukrovka. :( :( :(
Holky prosím vás, je tu některá, jejíž dítko hrozně moc pilo a přitom bylo všechno v pořádku?
Moc díky za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1659
17.6.15 11:24

Můj syn je taky takový, cca od roka také hodně pije, teď mu jsou 2.5 roku a je v pořádku. On to má tedy po mě, já také vždy hodně pila. Já také vždy zapíjela i polévku a teď se divím, že to má syn stejně :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19053
17.6.15 11:29

@Adelka951 no mě mamka říkala, že já od mala taky hodně pila. V dospělosti taky. Až pak po porodu se to změnilo a piju o něco míň. Jako 3 litry nedám. A dcera právě jo. :nevim: Někde jsem četla, že dítě má mít na 1 kg váhy cca 100 ml vody. Takže by měla vypít asi 1,2 litru. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Můj syn taky hodně pije, určitě víc jak 2 litry denně (jsou mu 3 roky). Zjistila jsem, že ale pije míň, když mu vodu místo do flašky (má od Kubíka Water), dám do hrnku. Prostě ho to z té flašky baví žbrndat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Náš syn je takový, že jakmile mu dáme plnou lahev vody, vypije ji naráz. Takže mu dáváme míň. U jídla mu lahev beru od pusy, aby taky jedl. Asi je tak zvyklý od malička, dostal lahev a vypil ji (s um). Dcera sama chodí, že má žízen? Ten náš ne. Lahev má postavenou na místě, kde je zvyklý a moc si jí nevšímá, spíš mu to musim připomenout. Množství jsem ale nikdy neměřila, ale pije taky hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19053
17.6.15 11:30

@PetiteFillette no hrnek jsem právě zkoušela taky, ale ona chce pořád dolévat a jak jí nedám, tak strašný řev. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19053
17.6.15 11:31

@Izzz ona právě pořád chodí a říká: pití, pití…Já už tu lahev před ní i schovávám, aby jí neměla na očích a nelákalo jí to. :-( A ona stejně pořád chodí a hlásí: pití!! :roll:

Příspěvek upraven 17.06.15 v 11:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8675
17.6.15 11:32
@Yasminn píše:
@Adelka951 no mě mamka říkala, že já od mala taky hodně pila. V dospělosti taky. Až pak po porodu se to změnilo a piju o něco míň. Jako 3 litry nedám. A dcera právě jo. :nevim: Někde jsem četla, že dítě má mít na 1 kg váhy cca 100 ml vody. Takže by měla vypít asi 1,2 litru. :roll:

To je minimálně co by měli vypít ;-) A je dobře, že v těch teplech pije víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19053
17.6.15 11:33

@Dadys ona tohle vypije i když je chladno :) Já vím, na jednu stranu můžu být ráda, že pije. Třeba dcera kamarádky, té jsou 3 roky a vypije jen 300 ml za den. Což je druhý extrém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11603
17.6.15 11:33

Pouze zprostredkovane, syn me zname…taky je schopen vypit litry denne, nezjistili mu nic. Stejne to pry ma jeho otec uz od detstvi. Ale je urcite dobre to nechat zkontrolovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38941
17.6.15 11:35
@Dadys píše:
To je minimálně co by měli vypít ;-) A je dobře, že v těch teplech pije víc

jerozdíl vypít a celkový příjem tekutin ;) Takže těch 100 ml na kg hmotnosti neznamená, že má vypít na každý kilo 100 ml vody. Do toho množství se počítají i tekutiny v potravinách (polívky, ovoce, zelenina).

A jinak radši bychto co nejdřív řešila s doktorkou. Protože takový množství vody musí být šílený zápřeh na ledviny

Příspěvek upraven 17.06.15 v 11:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
@Dadys píše:
To je minimálně co by měli vypít ;-) A je dobře, že v těch teplech pije víc

no, úplně dobře to není, zbavuje se iontů a minerálů, které také potřebuje… Zkuste se poradit s pediatrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125

Já zase 16m dítěti dávám pořád flašku pro miminka, protože z hrnečku (jakýkoli co jsme zkoušeli) nepije prakticky vůbec, jen z lahvičky a to ještě ředěný džus, čistou vodu pije jen když je už úplně vysušený… 100ml na kilo váhy nedá v žádném případě ani když započítám i mléko :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8675
17.6.15 11:40
@krakatice píše:
no, úplně dobře to není, zbavuje se iontů a minerálů, které také potřebuje… Zkuste se poradit s pediatrem.

myslíš v těch teplech?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41909
17.6.15 11:46

Tak zkus nějakou láhev, ze které jde hůř pít a dítě se musí snažit, aby z ní něco vytáhlo. Za mě 3 litry je fakt hodně, řešila bych to s dr., ledviny za takový nášup asi nepoděkují :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama