Rada ohledně kaše (čas)

15.6.15 08:32

rada ohledně kaše (čas)

Maminky prosím o pomoc kdy zařadit kaši. Četla jsem tady příspěvky s kaší, ale našla jsem jen že maminky kojí. My jsme jen na UM a malá papá 7h,10,13,16 a 19. Moje otázka zní kdy mám dávat kaši? Dr říkala že jí mám dávat přes lžičku, proč ne přes lahev? děkuji za rady :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24365
15.6.15 08:37

Proč tu kaši chceš dávat?
Pochopila jsem, že jako první příkrm?
Na lžičku… smyslem příkrmů je naučit dítě jíst lžičkou normální tuhou stravu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
15.6.15 08:39

Přes lžičku čistě proto, aby si na ní mimčo zvykalo. Jinak jsem dávala kaši na večeři. U nás to vycházelo kolem 17h., před spaním v 19h. jsem pak dávala ještě mléko. Ale znám třeba i maminy, které kaši dávaly na snídani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4987
15.6.15 08:41

To je snad jedno, jestli kojíš nebo dáváš UM, ne? Já jsem kojila zrhuba ve stejných časech a kaši jsem zařadila večer, pak se ještě při usínání nakojila a bylo. Od začátku rozhodně lžičkou, do flašky by mě to teda vůbec nenapadlo dávat, ale možná je to tím, že malá nikdy z lahve mlíko nepila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69014
15.6.15 08:42

@Fima A pak takové, co kaši nedávaly vůbec, neb to dítko nepapalo (slušně řečeno)… nebo tedy ano, pak ji jedl, ale až tak od roka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
15.6.15 08:46

@j.a.n.i1 Mladší mi to taky nejedl a nejedl ani po roce, tudíž dodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69014
15.6.15 08:47

@Fima Mladší taky ne, paradoxně, teď je jim 2,5 a 4,5 a rádi si ji dají… tedy poctivou krupicovou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11989
15.6.15 08:49

@Terezka-je-tu malá je taky na um, kaši jsem zkusila pár lžiček odpo. Pak hned na noc řidší do flašky. Měla teda už v poledne zavedenou zeleninu. Do flasky na noc ji mela asi tri mesice. Ted ji ma nekdy odpo/navečer nebo rano k snidani (mam kasi s muesli) jak kdy a na noc ma zas mliko ;) lzickou ji super bez problemu 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
15.6.15 09:00

@Terezka-je-tu ahojda, máme to stejně, taky jsme na UM a krmíme ve stejné časy :). Dávám kaši v 19:00, na radu Dr. to byl náš první příkrm (je to přeci jentomu mlíčku chutí nejblíž). Dávala jsem nejdřív z lahve (i když dr. říkal lžičkou), ale malý se mi zdál z toho zmatený, proč najednou teče něco jiného. nabízela jsem lžičkou asi 6 týdnů a moc nechtěl ale teď po 2 měsících baští jako otesánek, čtvrt litru husté kaše:).
Pozor na složení, spousta kaší uvádí, že jsou nepřislazované a obsahují třeba maltodextrin :pocitac: :zed:.
Dávám kaši od Hippu nemléčnou kukuřičnou a rýžovou, kombinuju s krupicovou Hami nebo Nutrilon (kvůli lepku) - opravdu jen ty úplně nedoslazované, a ochucuju přesnídávkou nebo ovocem. Postupně budu přidávat celozrnné nemléčné, např. Nomina, ale celozrnné mu zatím nechutná a asi je na to ještě malý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47200
15.6.15 09:01

Dávala jsem lžičkou, jako poslední jídlo před spanim. Spavat sli ve 20h.
Decka taky byli na um. Kaše jsem vařila domaci, když okupována tak baby drem jim chutnala..
Ale ne jako první prikrm. Kaši dostali až měli zavedeny oběd, svacinu prikrm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.15 10:17

Kaši nechci závadět jako první příkrm, to ne!!! Teď jsme teprve začali s mrkvičkou, ale dr říkala že mám pak zařadit kaši. Nejdříve ale až bude mít nějakou zeleninu za sebou. Jde mi o to aby jí nebolelo bříško, plakala kvůli bříšku už dost.
@Fazulina není to jedno zda kojim či UM, kojení můžeš nabídnout hned po 15 min třebas znovu ale UM nejdřív až po 2,5h to je ten zásadní rozdíl, proto se ptám.

Moc Vám děkuju za radu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
15.6.15 10:52

@Terezka-je-tu kaši dávám večer, u nás je to těch 19:00. Ale první dávky bych dávala o krmení dřív, ať kdyžtak vysleduješ případné problémy. Jinak klidně přes flašku, když ji uděláš hodně řídkou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.15 10:54

@martina.se moc děkuju. Zkusím nejdříve ve 16h přes lžičku a pokud bude vše ok nějaký čas tak pak dáme úplně večer. Moc dík :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
15.6.15 11:03
@Terezka-je-tu píše:
@martina.se moc děkuju. Zkusím nejdříve ve 16h přes lžičku a pokud bude vše ok nějaký čas tak pak dáme úplně večer. Moc dík :hug:

není zač :kytka: taky jsem začínala radši dřív, abych viděla, jestli mi potom neblindí a pod.. teď už ji dostává normálně večer. Ale pokaždé, když zkouším novou, tak odpol..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.15 11:26
@Terezka-je-tu píše:
Maminky prosím o pomoc kdy zařadit kaši. Četla jsem tady příspěvky s kaší, ale našla jsem jen že maminky kojí. My jsme jen na UM a malá papá 7h,10,13,16 a 19. Moje otázka zní kdy mám dávat kaši? Dr říkala že jí mám dávat přes lžičku, proč ne přes lahev? děkuji za rady :hug:

Já sice kojím, ale kaši dávám jako večeři, tzn. bych zařadila v těch 19h. Dávám přes flašku, lžičkou dostává ostatní jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama