Jídelníček - 8,5 měsíce, vhodný k počasí

11.6.15 12:25

JÍDELNÍČEK - 8,5 měsíce, vhodný k počasí

Ahooj maminky!
Ráda bych dostal nějaké rady, nebo tipy ohledně jídelníčku. Moje malá má 8,5 měsíce. Doteď náš jídelníček vypadá takto:

6.30 180ml mléka
9.30 ovocná svačinka
13.00 oběd (maso/ryba/žloutek, zelenina)
16-17 kaše
19.00 180ml mléka

Moje pediatrička říká, že je to v pořádku, ale že už bych mohla začít vynechávat večerní mléko a dávat tu kaši až večer a mezi obědem a kaší dávat jinou svačinku. Tak nevím, asi ano? Radila hlavně ovoce, ale není 2× denně ovoce už dost? Dáváte někdo odpoledne třeba i zeleninovou svačinku? A tak nějak mi přijde divné, nedat jí na noc ani trochu mléka?

A kolika ještě jeden důležitý dotaz - v kolika měsících jste začali učit dávat snídani namísto flašky? A co jste dávali?

Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1053
11.6.15 12:30

Myslim, ze je predevsim na tobe, co ji naservirujes, moje doktorka se nas nikdy na jidlo teda neptala. :think:
Jinak starsi zacala snidat treba rohlik s maslem, ale az nekdy v roce a pul a mladsi ma 10 mes a zatim jede rano UM :)
Ju a k odpoledni svace davam treba bily jogurt, obcas do nej rozdrtim piskoty a nekdy zas zamicham domaci ovocnou presnidavku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24367
11.6.15 12:31

Tak můžeš třeba jogurt - bílý a do toho to ovoce, ňam.
Jestli mléko pije, tak jí klidně ještě dávej.
Za chvíli třeba i chleba s Lučinou a nějakou zeleninu k tomu, nebo pomazánku (suroviny přiměřeně věku).

Ale mlíko ráno a večer bych určitě ještě nechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 12:38

@vanilkova_zmrzlina
9. měsíců pryč.
Ráno(nevím v kolik, většinou spím :D) kolem 7h počítám
kojení
kolem 9h jogurt a nebo kojení(podle toho jak spí)
kolem poledne masozelenina
kolem 15-15.30 přesnídávka
po 19h kaše
kolem půlnoci kojení
Jinak kdykoliv během dne dávám čaj či kojím.
Snídani do flašky nemá, za to má ve flašce večerní kaši. Je většinou takurvaný a hladový, že než bych ho nakrmila lžičkou, tak na nás sousedi pošlou sociálku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20677
11.6.15 12:40

Já v tomhle věku jen kojila a ještě teď skoro ve čtyřech letech snídá nejraději kakao. Má ho z lahve s tvrdým pítkem. Je to fakt na tobě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
11.6.15 12:42

Jogurt mi do letniho pocasi prijde jako idealni svacinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16677
11.6.15 12:44

5:00 kojeni
9:00 ovocna presnidavka
12:00 masozelenina
15:00 jogurt s ovocem/zbytkem presnidavky
18:00 kase
19:30 kojeni

Konecne jsem utla nocni kojeni, snad. Jidlo smeruju k rezimu - snidane (kojeni), svacina, obed, svacina, vecere, druha vecere (kojeni). Kojeni chci nahradit UM, nedari se.
@vanilkova_zmrzlina odpo zkus bily jogurt, nekdy k nemu das trochu ovoce nebo ten zbytek presnidavky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
11.6.15 13:06

@vanilkova_zmrzlina u nás je jídelníček dost podobný, jen tedy ráno má jogurt, pak ovocnou přesnídávku, masozel, odpoledne většinou banán, kdyžtak piškoty, večer kaši. Kojím jen přes noc, um mi odmítá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
11.6.15 16:12

@vanilkova_zmrzlina Ahojky. Nám je taky 8,5 měsíce. Doteď jsme měli jídelníček:
ráno 7.00 mléko 200ml
svačina mléko 133ml
oběd 12.30 masozelenina
15.30 jogurt plus ovoce
19.00 - 19.30 kaše řídká 200ml.
Teď jsem začala dávat na dopolední svačinu jogurt a ovoce a odpoledne na svačinu dávám chleba s žervé třeba nebo trochu pohankové kaše a ovoce. Ale mléko po večerní kaši jsem nikdy nedávala. Když dělám tu řídkou (malý mi nechce večer jídlo ze lžičky) kaši nemá pak žízeň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 20:01

Holky, tak díky moc! :-) Zkrátka si říkám, že bych prostě měla přidat mezi oběd a kaši sváču, kašu dám později, těsně před koupáním a pak ještě trošku mlíčka :-) Já totiž kaši dávám zásadně lžičkou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 20:03

Holky, ještě k zelenině - myslíte, že už odpo třeba můžu nastrouhat mrkev (s jablíčkem)? Jakože syrovou? A co rajčata, zkoušeli jste? Někde jsem viděla recept na tvaroh s rajčatovou šťávou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 20:07

A vůbec - ráda bych Violce dávala víc zeleninu, než doposud - myslím si, že je stejně důležitá jako ovoce a navíc bych raději, kdyby mě odpoledne ty svačinky jedla zeleninové. Akorát úplně nevím, co přesně už bych jí mohla naservírovat? Salátová okurka třeba nastrouhaná v jogurtu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
11.6.15 20:09

@vanilkova_zmrzlina my dáváme v sedm kaši a v půl osmé si ještě cucne mlíčka a jde spát :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 20:14

@Ostružka jo tak to je fajn, nerada bych ji nějak překrmovala, ale jelikož krmíme lžičkou, ráda bych jí před spaním ještě dopřála tu její oblíbenou flaštičku na zklidnění :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
11.6.15 20:25

@vanilkova_zmrzlina máme to úúúplně stejně! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu