Dcera 22 měsíců je hyperaktivní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 13:06
Dcera 22 měsíců je hyperaktivni

Dobrý den maminky. Maté zkušenosti s něčím (napr. doplňky stravy) co pomohlo vašim dětem zmírnit hyperaktivitu a trosku je zklidnit? Předem dekuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kotatko03
Echt Kelišová 8179 příspěvků 26.11.18 13:12

A je opravdu hyperaktivní nebo jen hoooodne živá? :D Ji hodně sladkosti?

dickys
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 26.11.18 13:15

Pokud vím, tak se doporučuje Eye q, coz je rybí a pupalkovy olej… já to koupila pro rok a půl starou dceru spíš na rozmluveni, ale je fakt, že se i dost zklidnila, co jí to dávám. Jestli je to opravdu tím, nebo by se to stalo i samo, to nevim :) A rozmlouvá se taky hezky od té doby.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 26.11.18 13:21

U žen se syndromem staré matky je hyperaktivní každé dítě, které projevuje známky života.

Azeretka1
Nováček 1 příspěvek 26.11.18 13:21
@Kotatko03 píše:
A je opravdu hyperaktivní nebo jen hoooodne živá? :D Ji hodně sladkosti?

No je hodne ale hodne živá. Nevydrží sedět chvilku sedět … Ani v kočárku :-(. Ale zase si umí sama i chvilku hrat nebo koukat na pohádky. Ma kamarádka me upozornila na to ze dcerka bude určitě hyperaktivni.

Teresa.p
Kecalka 299 příspěvků 26.11.18 13:23

CBD konopny olej

KKatka23
Echt Kelišová 8455 příspěvků 26.11.18 13:27

no nejsem teda odborník, ale jestli si umí ve 22 měsících chvíli sama hrát, tak mi přijde v pohodě, to moje dvouleťačka teda neumí. taky neposedí, furt něco vymýšlí, kolikrát z ní šílím, jen se otočím, že něco udělám a ona hned vymyslí nějakou kravinu. jede na plný plyn a když ji připoutám do kočáru, tak třeba usne na půl hodinky, ale pak zas frčí. a nemyslím si teda že je hyperaktivní - akorát je živější než byla první dcera no :nevim:

Janakatabara
Kecalka 152 příspěvků 26.11.18 13:28

@Azeretka1 moje dcera nevydržela v kočárku od 19. měsíců, tak chodí pěšky. Teď jí budou dva roky. Pohádky ji absolutně nezajímají. Je živá, pořád skáče, lítá. Chvíli se něčím zabaví, pak zase jde dělat něco jiného, po minutě opět…je živá, čilá, ale neřekla bych hyperaktivní…teď se tak označuje každé druhé dítě. Hyperaktivita je diagnóza.

Kotatko03
Echt Kelišová 8179 příspěvků 26.11.18 13:32
@Azeretka1 píše:
No je hodne ale hodne živá. Nevydrží sedět chvilku sedět … Ani v kočárku :-(. Ale zase si umí sama i chvilku hrat nebo koukat na pohádky. Ma kamarádka me upozornila na to ze dcerka bude určitě hyperaktivni.

A kamarádka na to přišla jak? Je z oboru? Já osobně mám pocit, ze dnes každé živé dítě je nazýváno jako hyperaktivní…ne vždy to tak je.

Vůbec se s tím neztresuj, každé dítě je nějaké. Znám spoustu děti co maji vrtuli v zadku a nevydrží posedet. Je to s nimi náročné, ale da se to zvládnout, mluvím z vlastni zkušenosti. Mne hodně pomáhá omezit male přísun cukru, jakmile dostane sladké, je jak utrzena z řetězu. Hodně času jsme byly venku, dopoledne procházka, odpoledne procházka včetně návštěvy hřiště (at se vybeha, vybije, vyřadí). Když nechce byt v kočárku, tak co ji nechat jít? Jo já vim, z cesty která trvá tobě 10min, mala ji půjde hodinu, ale třeba se unaví. Spí po obědě? A co me teda taky hodně pomohlo. Zavedla jsem systém nejdřív male zábava, pak moje. Rozuměj: „jedeme na výlet, nejdříve půjdeme na hřiště pro deti, tam si to uzijes a pak chvili posedis a já zaridim návštěvu úřadu“. Chvíli trvalo, než si zvykla ale pak nám to skvěle fungovalo. Neboj, to bude v pohodě. :hug:

Nicméně pokudas pocit ze je hyperaktivní, domluv si schůzku v PPP a tam ti poradi. :palec:

Ornwen
Závislačka 4696 příspěvků 26.11.18 13:34

Vyprdni se na kamarádku. Tak máš aktivní dítě. Dneska taky musí být na všechno diagnóza.
Já na to říkám, že naše děti jsou hyper-aktivní. Ale rozhodně ne Hyperaktivní s papírem.
Prostě jsou živé, pořád lítají, všude vlezou, všechno vyzkouší… ale hrát si hlavně ten starší a aktivnější sám umí už od malička, (malej je maman, tam je to horší)
A pak jsou děti, co kam je posadíš, tam je najdeš. A jo, někdy bych si takové přála. Trochu jsem doufala, že by takové jedno být mohlo, mám smůlu :mrgreen:
Zase v životě to třeba budou mít lepší. Jen se s tím všichni musíte naučit poprat (ve školce je to u nás taky trochu „problém“)

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4432 příspěvků 3 inzeráty 26.11.18 13:40
@dickys píše:
Pokud vím, tak se doporučuje Eye q, coz je rybí a pupalkovy olej… já to koupila pro rok a půl starou dceru spíš na rozmluveni, ale je fakt, že se i dost zklidnila, co jí to dávám. Jestli je to opravdu tím, nebo by se to stalo i samo, to nevim :) A rozmlouvá se taky hezky od té doby.

já mám též hyper-aktivní dceru a koupila jsem Eye q sirup, ale ona ho vůbec nechce, na lžičce to nesní, že je to hnusné a když jsem jí ho včera pod mírným nátlakem nacpala do pusy stříkačkou, tak všechen ten olej vyprskala na zem, a už nechce ani sirup Multi-sanostol, který jí předtím chutnal
obávám se, že když to zamíchám do nějakého jídla, tak už pak nikdy nebude chtít ani to jídlo - je dost tvrdohlavá a umíněná

Celina
Závislačka 3622 příspěvků 26.11.18 15:12
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky. Maté zkušenosti s něčím (napr. doplňky stravy) co pomohlo vašim dětem zmírnit hyperaktivitu a trosku je zklidnit? Předem dekuji za odpovědi.

Než zacneš dělat pokusy na vlastním dítěti, něco si o ADHD přečti, nebo se poraď s profesionálem :think:
Chytrou kamarádku bych poslala k šípku, tahle diagnóza se dá stanovit kolem třetího roku věku, ale spíš později, především ji ale stanovuje odborník :roll:
Nechápu, proč dnes každá druhá matka potřebuje nalepit dítěti diagnózu za každou cenu :roll:

Teresa.p
Kecalka 299 příspěvků 26.11.18 15:14

jinak zkusila bych zklidnovat pomoci relaxace-masaz, koupel, unavit ji na bazene…adhd opravdu pozna jen dobry klinicky detsky psycholog. to nejde rict, ze kdyz lita, beha a neposedi tak ma adhd.

Ou
Kelišová 5448 příspěvků 26.11.18 15:51

1. bez důkladné diagnozy (v tomto případě od dětského psychiatra a neurologa) nepoužívej termíny diagnoz. Kamarádka která hází takovéhle nesmyslné nálepky o cizích dětech je na pár facek. Hyperaktivita skutečně vypadá jinak.

2. potřebuješ najít takový režim, kde bude mít dcera dostatek prostor pro pohyb a vybití své energie a temperamentu a zároveň potřebuješ, aby se nepřetahovala a nejedla sladké, aby jí nelítala energie a hlavně aby nebyla protivná a zlobivá v okamžiku kdy je unavená a přetažená.

S hledáním té správné cesty můžou pomoci třeba tyhle knížky

https://obchod.portal.cz/…rodicovstvi/
https://www.kosmas.cz/…-porazenych/
https://obchod.portal.cz/…eti-stastne/

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4432 příspěvků 3 inzeráty 26.11.18 16:15

@Celina @Teresa.p @Ou mě mé kamarádky taky stále bombardují dotazy, jestli jsem už byla s malou u doktorky, co na to doktorka říká a jak to řešíme a proč to pořád neřešíme, že malá má určitě ADHD - říkají mi to už dlouho, malá má ted 25 měsíců
a když jsme byli v nemocnici s otřesem mozku, tak neurolog do zprávy napsal „dítě s ADHD, nadměrně psychicky aktivní, skáče po místnosti“
tak jak je možné, že neurolog už hodil diagnózu?, ten den měla akorák 2 roky

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >