Spánek kluka 2 roky odmítá usínat v postýlce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mon1238
Povídálka 28 příspěvků 25.11.18 13:29
Spánek kluka 2 roky odmítá usínat v postýlce

Mám problém s usínáním syna, začal odmítat usínání v postýlce, dokonce jsem mu ustoupila, že může ležet ve velké posteli, to také nechce. Má úplné hysteráky, jediné kde tet usne je v obyváku a potom ho přenáším. Už jsem zkoušela vysvětlovat, slibovat atd nic nezabírá a tak nevím jestli jsem si nezadělala na dlouhodobí problém. Do svého pokojíčku, ložnice ho nedostanu, jedině ten obývák. Také vám tak někomu usínají děti, jak ho to odnaučit?

Reakce:
alialiali
Kecalka 208 příspěvků 25.11.18 13:59

Mám taky skoro 2leteho.ja bych tomu našemu zkusila slíbit že když půjde spat do postýlky tak na druhý den ráno neco dobrého dostane…dost na to slyší. Váš se mohl teda začít bát tmy a to nevím jak odbourat :( asi s ním hodně o tom mluvit i přes den a připravovat ho na vecer, zkusit spaní s plysaky..??a v obýváku usne jak??? Je tam tma nebo hraje tv atd?? každopádně bych se to snažila odnaučit co nejdřív i za cenu řevu no

damdam
Kecalka 321 příspěvků 25.11.18 14:01

Já řešila stejný problém s dcerou když jí bylo 20 měsíců.Za boha nechtěla usnout v postýlce a rvala a rvala .Tak jsme poridili dětskou postel s boční zábranou a pomohlo to.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 25.11.18 14:11

Dcera taky takhle usinala, trvalo to asi 3 mesice, pak chtela sama za brachou do pokojicka.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 25.11.18 15:07

Nase od 2 chtela usinat v obyvaku, pak se mnou za ruku u ni v posteli, pak abych lezela u ni v pokoji na gauci. Na chvili byl pokoj. Ted ve 3 letech vyhani chlapa z postele, ze chce na jeho misto, to prijde tak ve 3 rano, hodi pres nas nohy, chrape a sebere nam perinu. Masakr. Nepomohlo nic. Na jiny veci jsem dusledna a v poho se s ni domluvim ale tohle je peklo :P :D

Celina
Závislačka 3612 příspěvků 25.11.18 15:27

Zadělala …

arinecka
Kelišová 5210 příspěvků 25.11.18 15:36

@Mon1238 Pokud byl zvyklý normálně usínat v postýlce a ty jsi mu ustoupila tak sis zadělala na problém :nevim:

alilauter
Kecalka 276 příspěvků 25.11.18 16:15

U nás je taky spaní na prd a hlavně se to mění. Každou chvíli je to jinak. Čím víc s tím bojuju a prosazuju, že má spát u sebe v pokojíku a v posteli, tím hůř. Naopak když to nechám být, tak je to lepší. Někdy. Já nejsem zastáncem nechat řvát, zejména ne v noci. Nikdo nevíme, co má drobek v hlavě a čeho se třeba bojí. Asi bych zkusila mrknout, co by mu mohlo nevyhovovat a pokud na nic neprijdes, nechala bych to. Až bude větší bude zas spát jinak. Pokud ho přenesete, pak spí už celou noc v posteli?

Uživatel je onlinefia80
Závislačka 2998 příspěvků 25.11.18 16:23

A k tomu usínání v obýváku tě tam potřebuje? Co by se stalo, kdyby jsi tam nebyla. Chce usínat tam, kde někdo je nebo jen v obýváku a je mu jedno, že tam nikdo není?

sghsgh
Kecalka 146 příspěvků 25.11.18 16:25

Jezismarja zensky, jsou mu dva roky! Je to malinkatej clovek, ktery teprve hleda, zkouma, zjistuje. Me ani jako dospele nejde vzdycky usnout na povel tam, kde se to ode me zrovna ocekava. Natozpak male dite.
To, ze ted nevi respektive neumi usnout tam kde to pred chvili umel neznamena, ze to nebude umet dalsich 16 let. Na zadnej problem sis nezadelala, je to tvoje dite, ktere od nikoho jineho nez od tebe nedostane tolik pochopeni, lasky a trpelivosti.
Dej tomu cas, bud trpeliva, zkousej ho laskave, s laskou, ‘naucit’ na to, co ‘potrebujes’. U deti se to meni kazdou chvili, jeden den ma velikost 86 a nespi tak jak ty si prejes a dalsi ma velikost 110 a nejake reseni spani vubec nebude na poradu dne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >