Dcera chodí s odporem do školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janak.Marta
Povídálka 19 příspěvků 10.10.18 09:07
Dcera chodí s odporem do školky

Ahoj maminky, dcera je druhý rok ve školce a každé ráno tam chodí s odporem. Každé ráno říká, kdy už bude doma a do školky jít nemusí. Vysvětluju jí, že ve školce je dobře, že si tam pohraje a zase pro ní příjdu, každý chodí do školky nebo školy, je jí 5 roků.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17549 příspěvků 18 inzerátů 10.10.18 09:10

@Janak.Marta A proc se ji tam nechce? Co ucitelky, nevedi o nejakem problemu?

Janak.Marta
Povídálka 19 příspěvků 10.10.18 09:16

@Svistice Prý tam nemá takové hračky jako má doma, že ji to tam nebaví. Učitelka říká že je šikovná a že nevidí žádný problém.

Ou
Kelišová 5443 příspěvků 10.10.18 09:25

Není úplně dobrý nápad do ní hučet že je to jiné, než jak ona cítí. Spíš je dobré, aby to pochopila, proč má smysl chodit do školky, i když ji to nemusí být příjemné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 09:26

Řeším něco podobného. Syn se i do školky těší, ale při cestě je krize. Pak jde dobrovolně a při vyzvedávání mi „nadává“. Učitelky mi nic neřeknou. Ale vím, že tam denně pláče a přesvědčuje je, že jde po obědě. Taky nevím, co s tím. Syn mi nic neřekne, nebo nějaký nesmysl. Má vývojovou dysfazii, tak to trochu vazne.

chaela
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 2 inzeráty 10.10.18 09:30

U nás to stejný. Akorát syn bude mit v prosinci 4 a chodí teprve první rok, takže to zatím pricitam adaptaci. Učitelky rikaji, že je v pohodě, nebreci, hraje si, zapojuje se, všechno sni… Akorát si hraje sám. Doma mi tvrdí, že si s ním nikdo hrát nechce, učitelka říká, že děti si sním hrát chtějí, ale on vždy odejde a jde si hrát sám. Pořád opakuje, že tam nechce chodit a že tam nechce být sám. Předpokládám, že tím má na mysli sám beze mě. Ale kdo ví, on se vyjádřit neumí.
Dost mě to ubiji, posílat ho tam, když tam tak strašně nechce, ale vyzvedávám.ho usmevavyho, vždy vše v pohodě, bez problémů. Jen ty večery a rána jsou děsný.
No neporadím jsem, sama si počkám na rady, doufám, že se to časem spraví a bude chodit rád, nedovedu si představit, že takhle budeme fungovat 3 roky a co pak ve škole. Navíc se budeme nejspis stěhovat, takže syn bude skolku menit, ale to az za dva roky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 09:32

U nás byl první rok v pohodě. Problém nastal až letos. Jsou mu 4 roky.

mamoch
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 10.10.18 09:32

Jak kdybych to psala já o dceři. Celé dva roky , co tam chodila, chodila s odporem. Učitelky ji také chválily, že je šikovná, tam problém nebyl. Prostě asi stejný pocit, jako když člověk chodí do nenáviděné práce,zajímavé je, že nikdy neplakala, jenom se strašně těšila na víkend, že tam nemusí. Pak šla do školy a tam se jí líbilo a chodila tam ráda. Už je to 30 let:)

Mrakotinka2018
Kecalka 178 příspěvků 10.10.18 09:37
@Janak.Marta píše:
Ahoj maminky, dcera je druhý rok ve školce a každé ráno tam chodí s odporem. Každé ráno říká, kdy už bude doma a do školky jít nemusí. Vysvětluju jí, že ve školce je dobře, že si tam pohraje a zase pro ní příjdu, každý chodí do školky nebo školy, je jí 5 roků.

musis ji tam na neco nalakat. Slib ji bonbony nebo lizatko nebo kindervajicko nebo ji koupis pek=jska nebo kocicku nebo zelvu.

Janak.Marta
Povídálka 19 příspěvků 10.10.18 09:42

@Mrakotinka2018 Odměny dostává, ale jen když hezky pojí, je totiž hrozně nimravá v jídle. A ze školky chodí po obědě. Není tam dlouho,jen od 8. do půl dvanácté.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 10.10.18 09:48

Jsou děti, které prostě školkám a některé i školám nepřijdou na chuť. Ty klidnější tam chodí s odporem a moc neprotestují, ty živější dokážou dělat pěkné scény. Bavila jsem se o tom s učitelkou a říkala, že jsou opravdu děti, které za x let si nezvyknou a nechtějí.

Musíte také odlišit to, jestli to říká proto, aby vás vydírala a protože ví, že to na vás platí.

Jste doma s dalším dítětem nebo chodíte do práce?

warita
Echt Kelišová 8472 příspěvků 10.10.18 09:51

To je holt tezky, nektere deti do skolky chodi nerady a neda se s tim moc delat. Ja skolku ze srdce nenavidela, bylo to pro mne utrpeni. Se mnou se deti hrat nechtely, ublizovaly mi, ucitelce to bylo sumak, ba naopak ona si rada „posusnala“ na detech, ktere nemela rada = s radosti je ponizovala.

Tohle u mne urcite sehralo roli, kazdy den jsem cekala, co priserneho se stane dnes a sla jsem obrnena do skolky to nejak prezit.

Nicmene ja jsem ten typ, ktery by do skolky nechodil rad, ani kdyby bylo vse ruzove. Jsem silny introvert, o hrani s detmi jsem nijak zvlast nestala, chtela jsem byt doma a s maminkou.

Takze pokud normalni domlouvani diteti nepomaha, skolka ho nebavi, s detmi si hrat nechce a ani cas nepomaha, tak bych diteti vysvetlila, ze tak to proste je, ze clovek musi obcas delat i veci, ktere delat nechce, takovy je zivot. Je to sice drsne, ale i dite si musi zacat zvakat na realitu zivota. I kdyz je to tezke…

Janak.Marta
Povídálka 19 příspěvků 10.10.18 09:53

@Janina81 Chodím do práce, vyzvedává babička nebo dědeček.

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 10.10.18 09:53

Moje 4,5 letá taky chodí nerada, je spíš introvert, mezi děti se nežene, tak moc není na co ji tam nalákat. Navíc se jí odstěhovala jediná holčička, se kterou ke konci minulého školního roku navázala kontakt. Syn taky chodil strašně nerad, taktéž introvert, ten i v předškolákách brečel, že tam nechce. U nás jenom nejstarší dcera chodila ráda, protože se těšila na děti, měla spoustu kamarádek.

Hobitka
Závislačka 3748 příspěvků 10.10.18 09:55
@Janak.Marta píše:

Dcera byla to same. No, tak jsme si vzdycky vysvetlili, ze to tak proste je, neda se nic delat. Ted do skoly chodi s absolutnim nadsenim. Ji to ve skolce nebavilo, ze se porad musi na neco, nekoho cekat (az se oblekne, az se doji, …). Pritom program meli hezky, ale proste na jeji pozadavky „malo naslapany“.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >