Dcera mi nechce jíst :-(

7.8.13 12:28

Dcera mi nechce jíst :-(

Ahojky všem maminkám :-)
mám velký problém s mojí 31 měsíční dcerkou váží 11 kg…Už mi delší dobu nechce zrovna moc jíst…Ať uvařím co uvařím tak nejí vůbec a komentuje " to je fuj nepapám" a nebo sní třeba 4 kousky… Přílohy mi nechce jíst vůbec…Když jsou vedra tak jí nijak nenutím (také nemám takový hlad), ale přeci z něčeho proboha musí být živá?? V poslední době nechce ani moc jogurt a když tak ho nesní (dříve mi snědla i dva),ovoce už taky moc nechce a zeleninu taky moc né, a pokud jí k večeři namažu rohlík nebo chleba tak to taky nejíme…Jednak už nevím co vařit aby aspoň něco snědla, ale taky mě děsí to že od září nastupuje do školky a nemůže být celé dny bez jídla… :-( Doslechla jsem se o doplňku stravy Pangaminu dražé pro děti, že prý podporuje chuť k jídlu…Máte s ním prosím některá zkušenost a jakou???, Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3176
7.8.13 12:38

A zkousela jsi sirup multisanostol? Ja mam starsiho taky nejedlika a po sirupu se to zlepsilo a dokonce si sam rikal o jidlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
7.8.13 12:39

.

Příspěvek upraven 03.02.14 v 18:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6739
7.8.13 12:40

@Katulka87 může to mít jen přechodné období to děti mají často. A je aspon něco co fakt spapá? Pokud ano klidně ji to vař neustále dokola, ona si pak ráda dá i něco jiného :),Určitě do jídla ale nenutit to by bylo ještě horší, pokud to jen jde zkus udělat baštu zajímavou formou hry, třeba na hlídání, u nás jednu dobu zabralo bervdní jídla potravinačským např: fialové brambory atd.. nebo tvoření zvířatek díky vánočním vykrajovátkám. S tím pangaminem by jsem se rději prvně pordila s dr. nebo spíš celokově ji řekla co a jak třeba má malá špatný žaludek a proto nepapá. školku by jsem zatím neřešila může tě velmi mile překvapit, to co mi malá dopma nevezme do pusy ani za nic ve školce spapá ještě s přídavkem, učitelky, a dětský kolektiv dělá hodně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1639
7.8.13 13:15

Malá má 2 roky taky mi nejí, kdo nepoznal, nepochopí, je to strašné
vyzkoušela jsem už vše možné, 2 lžičky a konec, nechce ovoce, mleč. výrobky, polívky, přesnidávky, prostě nic, dneska 5 lžiček kompotu a hotovo. vypadá spokojeně, energie až až…ale prostě jí nic nechutná!!! vše vyhazuje z pusy…je to strašně vyčerpavající a únavené…pořád ji kupuji a zkouším nové věci a dávám jídlo, které jsem nikdy dávat nechtěla… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27303
7.8.13 14:07

Mám to doma taky, budou mu 4 a ze 75% ho jeste krmim, jinak nic nesni. Sni par oblibenych jidel. Par = tak pet, vcetne dvou druhů polévky. od jeho 4 měsíců jsem si zažila několik druhů pekla ohledně jídla :zed: :zed: :zed: teď jsem vděčná za míchaná vajíčka a párek :roll: :oops:
Má tak šíleně omezený jidelníček, že je to hrůza. Točíme furt dokola jedno a to samé, z mléčných výrobků např. pouze a jedině eidam, někdy vezme na milost mléko. Z ovoce banán a jablko, když mu to strčím do pusy. Ze zeleniny vůbec nic. Na pečivo jedině máslo/šunka, sýr nebo Lučina, jinak nic. Z buchet jenom bábovku nebo makový závin, jinak nic.
Ale musim rict, ze ve skolce ji, sice nijak zavratne porce, ale ji. Ze zacatku snedl treba pulku, ale lepsilo se to a pak mi ucitelka treba rikala, ze s polivkou byl hotov prvni ze vsech a tak. Pak snedl kolikrat i cele druhe jidlo. Příklady táhnou a ve skolce se chova jinak, jí sám, je samostatný, obleče se, sám se jde vyčůrat, kdežto doma je zvyklej, že je mimino :roll: a bojkotuje snahy o samostatnost. I když vím, že to umí, včetně jídla. Například ve školce sní chleba i s kůrkou normálně, ale doma řve a kůrky plive nebo loupe a prostě kůrku doma nesní, musím to odkrájet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
7.8.13 14:49

Mám nežravý dvojčata.. a je mi to už jedno..dneska jsem se matlala s rajskou polévkou (jedna snědla dvě kávové lžičky, druhá asi pět) druhé jídlo losos a židovské brambory..a to byl hnus, protože nebyl kečup, takže šly spát..naučily se otevírat lednici i přes dětskou pojistku, takže se chodí samy občerstvovat..načnou klidně pět jogurtů, ochutnají, zjistí, že je to blééé a vrátí ho zpět..rohlíku sní max. dvě jednohubky, chleba si kousnou dvakrát..
Když mám pocit, že už musí zdechnout hladem, tak dostanou Brumíka..
první dcera byla taky nežravec a dneska jí normálně, takže věřím, že dvojky to taky přežijí.. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15306
7.8.13 15:01

@Katulka87, vitamin B obecně podporuje chuť k jídlu. Takže proč ne.

Ale o takovýchto výživových doplňcích pro sotva tříleté dítě bych se každopádně poradila s pediatrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15306
7.8.13 15:04
@peggy.sl píše:
Mám nežravý dvojčata.. a je mi to už jedno..dneska jsem se matlala s rajskou polévkou (jedna snědla dvě kávové lžičky, druhá asi pět) druhé jídlo losos a židovské brambory..a to byl hnus, protože nebyl kečup, takže šly spát..naučily se otevírat lednici i přes dětskou pojistku, takže se chodí samy občerstvovat..načnou klidně pět jogurtů, ochutnají, zjistí, že je to blééé a vrátí ho zpět..rohlíku sní max. dvě jednohubky, chleba si kousnou dvakrát..
Když mám pocit, že už musí zdechnout hladem, tak dostanou Brumíka..
první dcera byla taky nežravec a dneska jí normálně, takže věřím, že dvojky to taky přežijí.. :mrgreen:

Nezlob se, ale je velký rozdíl mezi „nežravým“ dítětem (tj. dítětem, které odmítá jídlo, přestože žádné jiné nedostane - prostě skutečně nejí a dostává se kvůli tomu třeba i na hranici podváhy)… a mezi „rozmlsaným a rozmazleným“ dítětem.

Specifikovat, do které skupiny patří Tvoje dvojčata, celkem není potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
7.8.13 15:06
@BohunkaP píše:
Nezlob se, ale je velký rozdíl mezi „nežravým“ dítětem (tj. dítětem, které odmítá jídlo, přestože žádné jiné nedostane - prostě skutečně nejí a dostává se kvůli tomu třeba i na hranici podváhy)… a mezi „rozmlsaným a rozmazleným“ dítětem.Specifikovat, do které skupiny patří Tvoje dvojčata, celkem není potřeba.

Nezlobím se..beru to sportovně..nejsem dokonalá matka.. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15306
7.8.13 15:07

@peggy.sl, tak to je fajn :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
7.8.13 15:09
@BohunkaP píše:
@peggy.sl, tak to je fajn :palec:

Při prvním dítěti jsem se hroutila a lezla pořád po doktorech, že,,paňár,, nepapá tu úžasně zdravou biozeleninku a masénko od farmáře…dneska je mi to putna..a dýchá se mi o tisíc procent líp.. :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1404
7.8.13 15:21

Tak já mám rok a půl stará dvojčata a s jídlem bojujeme od prvních příkrmů. Jídlo je u nás nejhorší část dne. Prostě horor. Bohužel patříme do skupiny dětí, které asi jídlo k životu nepotřebují. I když nedostanou nic jiného, stejně nejí. Dokáží přežít na dvou dávkách mléka (cca 150ml ráno a večer). K tomu do nich dostanu třeba jeden malý jogurt napůl. Oběd je s řevem čtyři lžičky a je úplně jedno, co uvařím. Odpoledne zvládnou třeba pribiňák, ale musím za nima běhat a nutit je do jídla. Sem tam si dají říct a sní kousek chleba s Lučinou, sýrem nebo šunkou. Ale to už skoro vyvěšujeme prapory. Holt se s tím musím smířit. Holky mají energie dost a dost, jsou to čertice. No a váží v roce a půl cca 10,5 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.13 20:11

Mno dostat do malý sirup je právě dost velký problém…a jedinné co je v tabletkách tak je ten pangamin…No dříve mi jedla vše, i ovoce a zeleninu. Když jsme přecházeli z UM na příkrmy (nééé skleničky) ale domácí jídlo tak nebyl jediný problém. Jedla mi všechno…A teď nechce pomalu nic…když jí namažu chleba nebo rohlík čímkoliv tak ani neochutná a je to fuj…Když jí dám suchý pečivo tak si párkrát kousne…A ať uvařím co uvařím, pěkně naservíruji a jíme vždy společně (stejné jídlo) tak jen ždibne a hototvo..Když jsou pařáky tak to neřeším, ale dělá to už delší dobu a dost mě to znepokojuje…Sestra měla stejný problém a dr doporučil pangamin dražé pro děti a zlepšilo se to, jedla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27303
7.8.13 20:16

@Katulka87
a co znamena - delší dobu? :think: když předtím jedla. Pak asi zapátrat po příčině v bodu zlomu - očkování, nemoc, nějaká změna…
Můj prcek prostě jí s nechutí odjakživa, takže neznám stav jedl-a ted nejí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama