Nutit k jídlu 9měsíční?

Míša_8888
22.7.13 16:51

Nutit k jídlu? 9m

Syn /9m/ byl zvyklý jíst vše - kaše, jogurty, ovoce, masozeleninové příkrmy + stále kojím. Pak začal najednou maso se zeleninou odmítat, nebylo síly která by to do něj nacpala. Zavře pusinku a začne plakat… Tak jsem si řekla, že ho nebudu nutit a zkusím to až za čas. Teď ale pro jistotu přestal chtít i ovoce, ovocné kaše (studené i teplé) a mléčné kaše. už jí jen jogurty a MM (obojí s chutí) - u ostatního dělá strašný cirkus.
Cpali by jste pestrou stravu dítěti i za cenu řevu a slz, nebo ho mám prostě nechat na té jogurovo-mléčné stravě dokud ho to nepřejde? Říkám si jestli už není v tom věku kdy mu dojde, že když bude na to co nechce brečet, vykňourá si prostě to co mu chutná. To bych nerada aby se naučil… Nebo je na to ještě malý?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5413
22.7.13 17:09

Nabízet, nenutit. Syn měl taky takové období, zlomilo se to po roce. Teda já pak ze zoufalství míchala do masozeleniny ovocné přesnídávky a to jedl. Ale dnes bych to už asi nehrotila. U plného talíře nikdo hlady neumřel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
22.7.13 17:19

Ahoj, mám stejně starou holčičku a pár dní mi taky nechce moc jíst hlavně oběd. Dnes jsem to do ní celkem nacpala (ale na začátku řvala). Hodně to prokládám pitím. Před několika dny snědla jen asi 4 lžičky, celkově obědvá méně. Jinak ostatní mi jí celkem dobře. Možná je to takové období nebo tím teplem. Asi bych nenutila, ale taky nenabízela hned něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
22.7.13 17:28

Tak nas maly ji, ale pidi porce na svuj vek a vysku, tudiz vahove je uplne mimo. bez „kecu“ sni jogurty a vypije UM, ovoce a obed je boj, kase jak kdy.
nutit nema smysl, protoze nasilim to nej proste nenarves. doktor do me sice huci, ze na nej musime obcas trochu zatlacit, ale v realu si to nedokazu predstavit. kdyz nechce tak sevre rty a macha kolem sebe rukama, neni sance dostat lzicku vubec k jeho puse :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
22.7.13 17:29

@Míša_8888 Nechceš se přidat do diskuse o 9měsíčních miminkách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5916
22.7.13 18:09

Nenutit, v tech vedrech nema potrebu tolik jist

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
22.7.13 21:01

Ahoj, jak dlouho to odmítání trvá?
Jestli je to krátkodobka, tak to nech být - může to být teplem, zubama… může být přechodně „zasycenej“… moje děti fakt mívaj období žravosti a období zasycenosti - už jsem zmoudřela a nenutím… třeba týden toho moc nepojí a pak se na tři dni rozjede a dlabe dvojnásobný množství co předtím… tělíčko si řekne… hlavně nabízet pití, lehký věci jako ten jogurt a MM - zkrátka v létě si tělíčko říká o tohle a to ostatní třeba začne znovu baštit, až se ochladí.
Hlavně nepřenášet svůj stres na malýho. Dej mu ještě čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
adam755
22.7.13 21:07

Můžou to být zuby, nechala bych to být, zkus ho nějak zapojit, dej mu třeba housku do ruky, ať si žužlá… Nebo mu dej uvařenou rýži na tác u židličky, ať si to bere rukou. Většina skončí na zemi, ale něco snad taky v puse…

• Nahlásit
  • Citovat
15
22.8.13 22:32

@Míša_8888 už se u vás situace zlepšila? zažíváme zrovna něco podobného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Míša_8888
29.8.13 09:18
@miavory píše:
@Míša_8888 už se u vás situace zlepšila? zažíváme zrovna něco podobného…

No, je to trochu lepší. Občas zeleninu a ostatní sní, občas jen když mu to namíchám do jogurtu, občas ani to ne. Kaši, MM a termix sní vždy, takže když jí celý den špatně, nacpu ho večer tím. Rostou mu zoubky, tak to přisuzuju tomu…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama