Dcera mi ráno nechce vstávat

Anonymní
22.9.21 18:29

Dcera mi ráno nechce vstávat

Ahoj, moje dcera je strašný spáč. Ve školce to ještě ušlo, chodili jsme většinou na devět, ale teď do školy katastrofa. Dceru budím v sedm hodin a není naprosto schopná vstát, jsou to strašné záchvaty pláče. Není schopná ani vylézt z té postele. Musím ji vždy 7:15 vytáhnou v náručí a odnést do obýváku, obléknou, nakrmit jogurtem, učesat vlásky, umýt zoubky, obléct bundičku, boty a jde se. Kdybych tohle neudělala, tak mi ráno nevstane. Ani po dobrý ani po zlým. Problém je, že ráno pak moc nestíháme a občas bych ráda aby ji odvedla i babička a já mohla jít do práce na sedm, ovšem tohle je asi nemožné. Měli jste to někdo taky tak, co mám dělat?

Jen doplňuji, dcera chodí spát v osm hodin a maximálně o půl deváté už spí. Do školy chodí moc ráda a líbí se jí tam, odpoledne mi vždy básní jak to bylo super.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35770
22.9.21 18:37

Takovou velkou potřebu spánku měla vždy? Pokud jí nestačí 11 hodin souvislého spánku, nechala bych ji v první řadě vyšetřit, jestli je vše OK. Problém ráno vstát mají děti, které chodí večer pozdě spát nebo které se v noci budí. Problém může být přechodný, změna režimu. Dále se nabízí možnost spát i po obědě po návratu ze školy, aspoň přechodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26467
22.9.21 18:37

U školního dítěte bych tyhle manévry teda neabsolvovala. Holt by to bylo minimalne ze začátku za revu, ale prostě vstávat se bude, stejně tak se sama nají a podobně. Jinak jde v pyžamu. Ostudu ve škole ať si řeší sama.
Pokud má ráno delší rozjezd a potřebuje se rozkoukat (taky to tak mám, ideálně potřebuju tak 45 minut času mezi probuzením o odchodem), povalet chvilku v posteli, tak budit dřív a ne v podstatě na poslední chvíli.
Ale nedělala bych z ní mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1009
22.9.21 18:41

Synovi teď byly 4 roky a vstává v půl 6.. prostě musí…v 6.15 jsme ve školce. Po půl 7 já v práci. Jinak to bohužel nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12278
22.9.21 18:45

Tak si dej nějakou časovou rezervu, aby bylo víc času :nevim: Nebudˇjí v 7, ale třeba už v 6.30 Musí se naučit, že se ráno umyje, ustrojí atd sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26467
22.9.21 18:45
@arinecka píše:
Tak si dej nějakou časovou rezervu, aby bylo víc času :nevim: Nebudˇjí v 7, ale třeba už v 6.30 Musí se naučit, že se ráno umyje, ustrojí atd sama.

No proč by to princezna dělala, když to evidentně za ní roky dělá maminka. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10233
22.9.21 18:50

To se nedivím, kdyžs tebou tak mává, učitelce bych vysvětlila situaci dítě vytáhla z postele a pokud nebude fungovat, půjde v pyžamu, nenajedené, neumyté a neučesané, případně bez nachystaných věcí. A vysvětlení ať podává samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12278
@Svistice píše:
No proč by to princezna dělala, když to evidentně za ní roky dělá maminka. :lol:

No, takhle velký dítě už prostě musí fungovat samo, to se nedá nic dělat. Některý děti jsou po ránu přibržděný a musí se na ně občas houknout, ale v náručí jí odnést, umýt, nakrmit, učesat atd, to je síla teda. Prostě bych jí budila v 6.30 aby měla čas na rozkoukání, a všechny procedůry by musela sama. Ale ví, že nemusí, tak co se bude namáhat že jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2789

Dcera je taky spáč. Ze začátku do školy vstávala ve čtvrt na sedm, odchod byl kolem čtvrt na osm, půl osmé. Prostě ten rozjezd byl pomalý. Bylo potřeba, aby se nasnídala (ideálně něco sladkého, třeba kakao), stoupla glykémie a pak byla schopná fungovat. Teď už vstává sama na budík v 6:40. Sice by asi stačilo až v sedm, ale sama říká, že radši vstane o chvíli dřív, aby měla čas se pořádně probrat, než potom všechno honem, honem.
Takže bych u vás nařídila budíka na půl sedmou, ve třičtvrtě vylézt z postele a začít fungovat. 6-7letou zdravou školačku bych opravdu nekrmila a neoblékala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27357

Píšeš jak o malým miminu a ne školákovi :lol: nakrmit jogurtem? By byla bez snídaně. :nevim: děláš si to sama, ona ví že všechno uděláš za ní, tak co by se snažila. Prostě budit dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6142
22.9.21 18:51

Tak dávala bych klidně o půl osmé. nebo klidně v sedm at jde spát když je takový spáč. Dcera má 5 let a jak chodí do školky chodí spát před půl osmou a vstává před sedmou. A usíná fakt před půl osmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
22.9.21 18:54

Prosimtě kolik jí je? Bundička a krmení jogurtem mi připadá tak na batole. Máme takový případ v rodině, jenomže slečně už je skoro 12. Holt maminka budí v šest a do školy se jde o půl osmé. Jinak to nejde. Přece ji nebudeš nosit z postele do patnácti. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4122
22.9.21 18:59

Ja bych ji teda poslala do postele o hodinu driv.Mne teda na prvnaka prijde pul 9 docela pozde. V kolik vstava o vikendu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3358
22.9.21 19:04

Dala bych jí dřív spát a zároveň jí i dřív budila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10505
22.9.21 19:06

To je vtip ne? Madam bych vzbudila v 6 30 at se laskavě probere a maká do školy. Jednáš s ní jak s miminem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat