Prvňák učivo

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2721
20.9.21 22:20

Prvňák učivo

Ahoj všem, prosím vás, kdo máte prvnaky, co teď zhruba dělají? Mám pocit, že všichni okolo z jiných škol jsou už dál, než u nás. V matice dělají čísla do 5, čísla nepisou, jen poznávají a určují počet. V češtině dnes začali M, ale taky jen poznávat, ne psát. Píšou pořád jen kolečka nebo ovaly, nedostali se ještě ani k vlnovkam nebo carkam, smyckam… možná je to ok, nevím, mám prvního prvnaka, ale přijde mi, že i v sesitech pro předškoláky, co jsme dělali loni jak spolu, tak ve školce, byly složitější věci, než dělají teď ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.9.21 22:25

@Midaku jo di a pozdravuj az se budes koukat na televizi

• Citovat
  • Nahlásit
786
20.9.21 22:25

Buď v klidu, je to O. K., naopak buď ráda, že je zbytečně nestresují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23483
20.9.21 22:30

Máme to tak nějak stejně, neřeším. Učitelka ví, co dělá. Za mě je lepší pomalejší rozjezd než děti vystresovat, že nezvládají. Moje dcerka, která jela úkoly pro předškoláky už ve čtyřech letech a má vypsanou ruku, teď stresuje, že není dost šikovná. A spousta dětí to má stejně. Buď ráda, že nikam nekvaltujou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9981
20.9.21 22:35

Dnes začali L, ale neučí se ani malá písmena, nic. Pár cviku na uvolnění, básničky, čísla nepíší. Takže podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
20.9.21 22:36

Díky, mně nevadí, že jedou pomalu, jen jsem trochu zaskocena, nějak jsem myslela, že se prostě začnou učit psát a číst. Ne že budou vybarvovat obrázky, kroužit tužkou kolem jablek nebo počítat do 5. Ale asi mám teda přehnané nároky, je samozřejmě dobře, že je nestresujou hned od začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9981
20.9.21 22:40

@Midaku U staršího jeli x řádků šikmých čar, rovnou se učili malá písmena, už je měli v deskách na kartičkách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11982
20.9.21 23:13
@Midaku píše:
Díky, mně nevadí, že jedou pomalu, jen jsem trochu zaskocena, nějak jsem myslela, že se prostě začnou učit psát a číst. Ne že budou vybarvovat obrázky, kroužit tužkou kolem jablek nebo počítat do 5. Ale asi mám teda přehnané nároky, je samozřejmě dobře, že je nestresujou hned od začátku.

Dcera taky už vyhlíží, až budou něco dělat, zatím jen „čtou“ obrázky, aby se všechny děti naučily, co je sloupec a co řádek, co je předposlední nebo druhý zleva apod. (a divila by ses, kolika dětem to dělá problémy). Takže kromě kroužení kolem jablíček a barevného dokreslování předmětů do počtu jim paní učitelka dává papíry s obrázky a děti mají trénovat sloupce a řádky. Naprosto jí důvěřuju, že bez tohoto se s dětmi dál nepohne.
Dcera už plynně čte a sčítá a odčítá dvouciferná čísla, takže jsem smířená s tím, že první třída jí toho moc nedá. Důležité je, že ji to zatím baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4961
20.9.21 23:17

U dcery se učí poznávat čísla do 5, dnes jsem vystřihovala znaky větší, menší, rovno, tak to asi budou dělat zítra. Píší 1,2,3. Písmena se učí M, L, zítra budou mít S. Rovnou velká a malá. Písmena zatím nepíší, jen poznávají. Píší zatím jen nějaké vlnovky, ale brzy asi budou psát malé psací e. Přijde mi že jdou celkem rychle. Starší dcera byla prvňák vloni a tam měly pomalejší tempo a tedy úplně jiné učebnice. Nejdřív se učily velká písmena a začínaly písmenem A, malá přidávaly časem. Psací písmo začaly snad až někdy v listopadu. Matematiku měly taky jinou, taky šly pomaleji. Do konce roku zvládly vše dle plánu. Tak co učitel to jiné tempo a na naší škole i jiná učebnice :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4961
20.9.21 23:26
@Midaku píše:

Počítat do pěti se budou učit dlouho. Na konci první třídy se budou učit do 20. To kroužení tužkou kolem jablek je důležité, aby se naučily pořádně psát psacím. Starší dcera uměla číst a psát tiskacím už než šla do školy (je narozená v září, tak šla téměř v sedmi letech) a i přesto jí první třída bavila. Naopak mladší šla v šesti letech, je narozená v létě. Ta zatím všechna písmena nepozná, číst neumí. Takže se nejdřív opravdu musí naučit písmena a teprve pak číst a psát. Počítat tedy umí celkem dobře, takže matematika do pěti pro ní není nic nového.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11982
20.9.21 23:37

@Lucka1111 Mám to podobně, syn loni prvňák, narozený tedy v listopadu, a dcera letošní prvňačka, narozená v červenci. Akorát dcera se při online výuce se synem nedala moc odehnat a mlčky seděla v jeho blízkosti a fakt vydržela ty 2h nerušit, takže si tu první třídu v podstatě už loni dala s ním. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
21.9.21 04:24
@Midaku píše:
Ahoj všem, prosím vás, kdo máte prvnaky, co teď zhruba dělají? Mám pocit, že všichni okolo z jiných škol jsou už dál, než u nás. V matice dělají čísla do 5, čísla nepisou, jen poznávají a určují počet. V češtině dnes začali M, ale taky jen poznávat, ne psát. Píšou pořád jen kolečka nebo ovaly, nedostali se ještě ani k vlnovkam nebo carkam, smyckam… možná je to ok, nevím, mám prvního prvnaka, ale přijde mi, že i v sesitech pro předškoláky, co jsme dělali loni jak spolu, tak ve školce, byly složitější věci, než dělají teď ve škole.

Dcera to ma uplne presne stejne. Co jsem se divala v treba v matice dnes (snad) zacnou psat 1 :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6940
21.9.21 07:15

@Midaku Mám prvňsčku a jsou na tom stejně jako vy. Neřeším, učitelka ví co dělá, lepší než aby na ně spěchala, vzdyt jsou ve škole 3tydny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4961
21.9.21 08:00
@zrcadlo píše:
@Lucka1111 Mám to podobně, syn loni prvňák, narozený tedy v listopadu, a dcera letošní prvňačka, narozená v červenci. Akorát dcera se při online výuce se synem nedala moc odehnat a mlčky seděla v jeho blízkosti a fakt vydržela ty 2h nerušit, takže si tu první třídu v podstatě už loni dala s ním. :lol:

no u nás se tahle mladší dcera naučila počítat, takže matematiku první třídy už prakticky umí. Ale písmenka jí zatím nebraly. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27019
21.9.21 08:03

@Midaku U nás budou M dělat dneska, číslice mají tuším taky do 5.
Ale ona domů nosí jenom věci, ze kterých je úkol, takže matiku už jsem skoro týden neviděla.
Buď ráda, že z toho učitelka nedělá dostihy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat