Reklama

Dcera mlátí děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 13:21
Dcera mlátí děti

Maminky jsem zoufalá, smutná a tak celkově si nevím rady. Mám dceru dva a půl roku, je strašně moc šikovná, samostatná a i hodná (pravda období vzdoru s ní teď pěkně mlátí a je to na mašli, ale pořád to k tomu patří a je to více méně v mezích)… Driv cca rok-rok a půl se chtěla se vsema kamarádit, všem půjčovala hračky ba dokonce vnucovala, ale det v jejím věku byli spíše mamanci a zdrhali, nechtěli ji nic půjčit a tak… Po tom roce a půl se to v ní zlomilo a přestala půjčovat hračky a začala být na děti taková naštvaná… Zlom přišel kolem druhého roku… Nechce půjčit nic (ani cizí hračky.. v hernicce nekdo si neco vezme a ona okamžitě startuje a strká, bije :( ) jakmile si s ni někdo nechce hrát bouchne ho.. a i když dítko stojí ama hraje si oba přijde a z ničeho nic jim plácne… Mám dvě kamarádky se stejně starými dětmi a naštěstí mě podporujou a chápaji a i když dcera jim mlátí děti nezanevřeli na nás a pořád se s náma vídají… Není to úplně tsk ze by je pořád mlátila ale neco chce tsk jim to vytrhne a sem tam bouchne…
Moje známá má chlapečka ve stejném věku jako ja dceru a ten teda, ted je agresivní jako blázen, přípravde trošku jsem doufala, že když pozná jaké to je tak přestane ale neee… On ji zmlátil a dcera nezačne brečet, nejde si stěžovat, vratila mu to a jelo se dál… Takže nic no… A vygradovalo to ve mě dneska když mi paní učitelka říkala, ze dcera tam bouchá jednu holčičku se kterou se tam od září nejvíc baví, když byla nemocná plakala ať už se vrátí a teď ji bije… Treba s ní nechtěla na klouzacku tak po ni hodila písek atd… I sama paní učitelka říkala, ze ji chce pro sebe a jak není po jejím je zlá.. nazvala to ze je dost průbojná a prostě si tak vyžaduje pozornost… A ja ti teď už bulim a je mi to fakt líto, bojím se ze nebude mit kamarády, rodiče na mě budou špatně koukat (co si budem povídat, taky by se mi nelíbilo kdyby mi někdo mlátil dítě ve školce) a tak prostě ja nevím jak na ní… Domlouvám, po dobrém, po zlém, vyhrozuji, atd.. a noc vždycky slíbí ze bude hodná a nic.. dneska když jsme si o tom povídali mi řekla že ví, ze musí být hodná na holčičku jinak tsm bude sama nebude mít kamarády a bude smutná… Ona to ví, ale stejně ji to nedá bouchnout… A ceho se taky bojím he se to s ní potahne a bude třeba taková i ve škole s já nevím nějak to na mě padlo… Jinak jak jsem psala až na klasické vzdorování a zavztekani se je moc šikovná, poslechne, hodná.. sle tohle hrůza a samozřejmě na starší si nedovolí vždycky si nekoho vytipuje a dává mu sodu… :,( :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

niki V
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 10.10.18 13:31

Musis stale opakovat ze toto se nedela a nic jineho nez pockat az to prejde ti nezbyva,musi z toho vyrust proste,syn ma taky takove obdobi ted je mu 2,5hraje si a sem tam nekoho placne,ale u nej je to i tim ze neumi rychle zareagovat kdyz mu nekdo sebere hracku atd.Vim ze to přejde tak jen neustale opakuji ze deti se nebouchaji.Ale chapu jak se citis,nedavno jsem prisla do skolky pro maleho a učitelka mi povida že kousl jineho chlapečka,uplně mě polil pot a styděla jsem se jak hrom,jenze jsem u toho nebyla a nemuzu vedet zda se nebranil,tak jsme doma o tom stale mluvili že se nekouše ani když je na nej nekdo zly ze mu muze udelat tyty ale nebouchat a nekousat.

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 17162 příspěvků 26 inzerátů 10.10.18 13:47

Upřimně, nechápu, jak ty jako matka dopustíš, aby dítě ubližovalo jiným dětem, aby jim bralo hračky. Již od batolecího věku. Moje děti taky měly svá období. Starší jeden čas kousal, pomalejší děti chtěl na klouzačkách předbíhat či popostrkovat, tahal mladší sestru za vlasy, kdyby mu šel někdo na písku po bagru, tak by se jednu dobu taky asi klidně ohnal.
Ale já jsem byla pořád v dosahu a četla jsem situace a vždy jsem zasáhle ještě před tím, než se něco stalo. Než se po někom ohnal, než do někoho strčil, než se pokusil vzít jinému dítěti zajímavější hračku.
Chtít po 2-3 letých dětech, aby si to pořešili mezi sebou, je dost alibismus. Ty děti totiž socializovat a učit zvládat různé životní situace musí primárně rodič.

Takže moje rada je být permanentně dítěti za zadelí a vysvětlovat a předcházet vyhrocení situace, naučit dítě, že i ostatní mají právo stejně jako ona brát si hračky, nehrát si s ní, nepůjčovat. že za ok chování mohou přijít příjemné věci (když půjčíš hračku, jiné dítě ti také třeba půjčí) a za agresy prostě nekompromisní odchod ze hřiště, herny či od kamarádky. A to i za cenu scény. :nevim:

Hobitka
Závislačka 3246 příspěvků 10.10.18 13:48

Ve 2.5 je to jeste male trdlo, poradne nechape, co se to s ni deje, jedna impulzivne, jeste nepromysli nasledky cinu. Syn si to nastesti nechaval na doma, ale jeste ve 3.5 mival zkraty, kdy nekterou ze sester pretahl po hlave tezkym predmetem :zed: . Trpelive vysvetlovat, byt dusledna, ja po podobnych incidentech posilam nekam posadit a popremyslet a chci, aby mi dite samo vlastnimi slovy reklo, co bylo spatne. Pokud neco podobneho udelali na hristi, sli si sednout misto hrani na lavicku. Fyzicke tresty se v techto pripadech snazim nepouzivat.

Hobitka
Závislačka 3246 příspěvků 10.10.18 13:54

@Svistice A ano, byt hodne za zadeli a predchazet je urcite dobra rada. Proste 2.5 jsou porad mimina, no.

A chod se s ni omluvit. Nejmladsi tuhle nejaka holcicka natahla, mala rvala, a to dost vydrzi, a zenska vubec nic. A kdyz jsem to komentovala, ze ji ta holcicka uhodila, tak pry to bylo jen takove pratelske placnuti :zed: . To bylo taky super, ze dvoulete dite rozbreci mladsi a vsechno je pry poradku :? .

Lioness34
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 10.10.18 13:54

Myslím si ze dítě v tímto veku už je schopno rozlišit co je špatne a co ne. Podle mě jakmile někdo psal - být ve střehu a s dítětem a být nekompromisní. Když něco udělá je třeba se postavit a říci co to děláš? Vidíš jak ji to bolí? Ty by jsi chtěl aby se takto někdo choval k tobě?? Tak proč to děláš ty? Pokud si neumíš hrát s dětmi tzn neumíš se k nim chovat hezky nebudes si s nimi hrát. Tečka. Vyžadovat aby dítě samo šlo a omluvilo se. Je dobre pokud u toho je otec zapojit i otce. Každopádně duslednost. Zkusí to většina deti tím se netrap, je dobre, ze to resis a nenechavas být…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 13:56

mám to samé! dcera byla vždy hodně kontaktní, ale odstěhovali jsme se na maloměsto a tady si s ní nikdo nechce hrát, děti ji odháněl, p a bavily se jen s dětma, se kterými přišly na hřiště, maminky to samé, je to tu takové uzavřené a my z města sem nezapadli..no ale dcera pořád dorážela a chtěla si s nimi hrát, objímat půjčovat si navzájem hračky, třeba vzala svoji a šla ji dát dítěti a chtěla si půjčit jeho a nic, většinou , ne vždy, ale často ji odháněly a ted má období, kdy nechce si s nikým moc hrát, je protivná, každýmu vše bere, jde třeba na skluzavku a za ní jo jé děti a ona začne je vyhánět a dělá ne, ty jdi, ne a když nejdou ,chce je plácnout a to je všude..dělá to i dospělým! ještě před pár měsíci by šla i s cizím, ke každému se měla a ted ji jedna paní chtěla pohladit po vlasech,že je to hezká holčička a ona se po ní ohnala! nevím co s tím, mám už pomalu tik v oku, lidi už tu na nás koukají, že je dcera zlá a vidím ty pohledy, v lednu ji budou 3 a má jít do školky a já se děsím, pořád opakuji, že to se nedělá, že hřiště není jen její, že si nemůže brát cizí hračky, plácat děti, nebo ji prostě čapnu a když se tak chová, na hřišti nebude, ale je ted hrozně protivná a neustává to a já taky už nevím co s tím ,začíná se ohánět i po nás..včera mě chtěla plácnout, když jsme ji nedovolila lít vou na podlahu.. :zed:

manžel ji občas plácnul přes zadek, já moc ne, ale taky občas, ale přijde mi, že se to minulo učinkem a je to ještě hortší a nevím jak z toho ven..navíc děsně zlobí, když není po jejím, to je scéna a nepomáhá nic..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 13:56

u nas to dělá dítě taky..teda už starší..(ted má 6, kdy s tím začal nevím )..ale on to dle dr dělá bezděčně..on si to ani neuvědomuje že to dělá..má diagnostikované ADHD ( hyper a soustřed) a prostě nedokáže být v klidu..tak plácá děti, když ne děti, plácá do nábytku, do zdi, ( on teda nebije, ale plácá - po ramenu, po hlavě atd )..Do toho je hlučný ve stylu že vydává hýkavé zvuky, nebo si brblá nahlas prstem přes pusu..řeknu mu jednou at nehýká, oka..za minutu znova..řeknu at neháká, a za minutu znova a tak dokola..bylo mi řečeno klinick.psich..že on si to prostě neuvědomuje..každý den mu říkám že děti se nebijí a že nemá hýkat, ale mám pocit že jakmile za ním zavřu dveře školky, tak už neví o čem jsme mluvili a co jsme si říkali..a to teda i doma..kdy ho teda okřikuju co minutu a za chvili to udělá znova( přitom básničky si zapamatuje, písničky z rádia co slyší opravdu jen občas v autě ( doma rádio není ) si zpívá atd..takže taková pamět je v pořádku.. :nevim: A prostě každý den mu to můžu říkat a stejně to nezměním.. :nevim:
takže pokud to není období vzdoru…nabízím jinou alternativu..i když teda horší než období vzdoru - to aspon přejde :? :(

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 17162 příspěvků 26 inzerátů 10.10.18 14:05

@Lioness34 Ne všechny dvou a půl leté dětimají mentálně na to nějak samy automaticky rozlišovat, co je ok a co není. Navíc i dost zálěží, jak moc jsou v kontaktu s ostatními dětmi a jakou mají možnost trénovat interakce.
Sousedovic dvou a půl letý nezvládá pokyny od cizích lidí mimo rodiče a nejbližší příbuzné.
Moje mladší je velmi sociálně zdatná, ale o pár měsíců mladší chlapeček známé vedle ni v těch třech těch vypadal jako tydýt. Ona s ním chtěla řešit konflikt o hračku výměnou za něco jiného, když to neklaplo, tak přišla s návrhem chvilku si budeš s tím hrát ty a pak to na chvilku zase půjčíš mě… No zase to neklaplo, kluk se po ní ohnal, protože prostě tohle pro něj byla ještě moc složitá interakce. Ale měl tam rozumnou mámu, které zasáhla a pomohla prosadit strategii střádání se v hraní s předmětem sporu a okamžitě vytušila, kdy jde do tuhého a torozmáchnutí se nebo strkání včas zarazila.

A ano, určitě trvat na omluvě ublíženému dítěti. ale omlouvat se musí dítě dítěti, ne maminka dítěti nebo dokonce maminka mamince.

Lucynka_v
Stálice 54 příspěvků 12 inzerátů 10.10.18 14:10
Obdobi mlaceni deti

Obe moje deti mely obdobi mlaceni deti v tomto veku. Vysvetlovani moc nepomahalo. Nechtely diteti pujcit ani jeho vlastni hracky ???? nejlepsi je se na cas kontaktu s ostatnimi detmi vyhybat a ono to samo prejde.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 14:10
@Anonymní píše:
u nas to dělá dítě taky..teda už starší..(ted má 6, kdy s tím začal nevím )..ale on to dle dr dělá bezděčně..on si to ani neuvědomuje že to dělá..má diagnostikované ADHD ( hyper a soustřed) a prostě nedokáže být v klidu..tak plácá děti, když ne děti, plácá do nábytku, do zdi, ( on teda nebije, ale plácá - po ramenu, po hlavě atd )..Do toho je hlučný ve stylu že vydává hýkavé zvuky, nebo si brblá nahlas prstem přes pusu..řeknu mu jednou at nehýká, oka..za minutu znova..řeknu at neháká, a za minutu znova a tak dokola..bylo mi řečeno klinick.psich..že on si to prostě neuvědomuje..každý den mu říkám že děti se nebijí a že nemá hýkat, ale mám pocit že jakmile za ním zavřu dveře školky, tak už neví o čem jsme mluvili a co jsme si říkali..a to teda i doma..kdy ho teda okřikuju co minutu a za chvili to udělá znova( přitom básničky si zapamatuje, písničky z rádia co slyší opravdu jen občas v autě ( doma rádio není ) si zpívá atd..takže taková pamět je v pořádku.. :nevim: A prostě každý den mu to můžu říkat a stejně to nezměním.. :nevim:
takže pokud to není období vzdoru…nabízím jinou alternativu..i když teda horší než období vzdoru - to aspon přejde :? :(

ty jo, to je jak naše, ta neposedí, kdyžsedí na gauči, pořád se mele, rotuje, vzhůru nohama, skáče, pořád něco, chce s námi jen blbnout, skákat po nás, i na hřišti po dětech, moc ještě nemluví 2r8m, pár slov, ale pořád je hlučná a vydává kdejaké zvuky, někdy to s ní šije, že s mužem jen nevěřícně koukáme co ji šiblo, co pořád vymyšlí, kolikrát tu div nestojí na hlavě..když ji něco vysvětluji, přijde mi, že to vezme v potaz jen na chvilku a j zas začne být akční, nevidí, neslyší, venku to samé, nejde ji nic vysvětlit je roztěkaní, kouká jakoby skrz mně ale většinou ji nejde ani odchytit a když tak se proýbá, leží, škube se, prostě jak z divokou zvěří někdy kdy vám dagnostikovali adhd a na základě čeho a v kolika letech, občas si říkám, zda u nás něco podobného taky nebude..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 14:12

jinak je strašně šikovná, samostatná, s tím jinak problém není, rychle se učí, až na tu řeč, fyzicky co se týče aktivit, je fakt šikovná víc než dost, když už u ní hrozí uraz, ne z toho, že by šikovná nebyla, ale z toho že je hrozně hrr do všeho, bez rozmyslu..

Hobitka
Závislačka 3246 příspěvků 10.10.18 14:14

@Lioness34 Ono to dite mozna i zpetne rozlisi, ze to bylo spatne, ale proste deti jednaji imlulzivne, chteji vsechno hned, vsak to asi vsechny zname :mrgreen: .

A zakladatelko, moc se s tim netrap, kazdej resi neco, moje nejstarsi zase postradala pud sebezachovy a jeste ve trech klidne skocila ze schodu, i kdyz uz si predtim nejmin 50krat vyzkousela, co se stane :zed: . Ted je z ni sikovna prvnacka, zase resime jine veci, to je s detma porad neco :mrgreen::hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 14:20
@Anonymní píše:
ty jo, to je jak naše, ta neposedí, kdyžsedí na gauči, pořád se mele, rotuje, vzhůru nohama, skáče, pořád něco, chce s námi jen blbnout, skákat po nás, i na hřišti po dětech, moc ještě nemluví 2r8m, pár slov, ale pořád je hlučná a vydává kdejaké zvuky, někdy to s ní šije, že s mužem jen nevěřícně koukáme co ji šiblo, co pořád vymyšlí, kolikrát tu div nestojí na hlavě..když ji něco vysvětluji, přijde mi, že to vezme v potaz jen na chvilku a j zas začne být akční, nevidí, neslyší, venku to samé, nejde ji nic vysvětlit je roztěkaní, kouká jakoby skrz mně ale většinou ji nejde ani odchytit a když tak se proýbá, leží, škube se, prostě jak z divokou zvěří někdy kdy vám dagnostikovali adhd a na základě čeho a v kolika letech, občas si říkám, zda u nás něco podobného taky nebude..

byli jsme poprvé v 5ti letech na základě žádosti učitelky ve školce..( plus teda když jsme byli v PPP kvuli školní zralosti tak už tam nám bylo řečeno, že si máme zajít i k psychologovi, že mají podezření ale že oni tyto žádosti nediagnostikují )
Jinak chtít po mém synovi aby 1minutu stál a nic nedělal, tak to neudělá, to jen nad jeho možnosti, ani za všechny sladkosti světa, to by prostě nezvládl..( přitom když se dívá třeba na pohádky tak jo, nehýbe se, ale jak říkám třeba do toho aspon hýká - aby se zbavil toho napětí, nic nedělat ) :nevim:

Ilwimia
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 10.10.18 14:28

Měla jsem to samé s chlapečkem. V podstatě stejný průběh.
Ve školce taky že je průbojnej, že musí být po jeho, že musí být středem pozornosti dospělých. Postupně se to zhoršovalo, v PPP jsem byla třikrát a pokaždé že prý se to srovná, neřešit, pevně stanovit hranice a vydržet.
V předškoláčcích už bylo jasné, že je něco špatně, jenže PPP stále, že vyzraje, že má času dost. Tak jsem ho stáhla ze školky (chodil tam jen út-st-čt) a situace se o něco zlepšila. Řešila jsem co se školou, nakonec jsem došla k domácímu vzdělávání (s možností chodit po-út do školy), v ten moment nás PPP přestala řešit úplně. Ty dva dny ve škole nezvládal, tak zůstal doma a my jsme se konečně po děsně dlouhý obědnávačce (čekali jsme 5 měsíců) dostali k diagnóze. Nerovnoměrný osobnostní vývoj. Což ve zkratce znamená, že jeho emotivě/sociální stránka vyzrává pomaleji, je mu sice 5 ale emotivně je na 2 a dvouleté dítě je ještě středem pozornosti, potřebuje maminku atd…
U nás nikdy nefungovali rady vysvětlovat, že když někoho bací, tak to bolí, kamarád bude smutnej, nebude si sním chtít hrát atd… nefungovalo ani, když jsem mu ukázela jek to bolí (už jsem byla na pokraji zoufalství), ono to zkrátka bylo nad jeho možnosti chápání.
Takže pokud nemusí chodit do školky, tak bych ji tam posílala třeba jen jedej/dva dny a zkusila bych najít dětského psychloga. Bude to velmi náročné, protože většina se takhle malinkýma nezabývá. Možná, že bych zkusila oslovit vaši PPP (u nás to bylo k ničemu, protože maj moc práce a pokud nejde o život, tak to neřeší), třeba ti nějaký kontakt dají.
Momentálně mám doma druháčka, hodně schopného, chytrého a vzdělaného, a už je pomalinku schopen navštěvovat kolektiv bez konfliktů. Je to velkej muzikant, takže na nástroj chodí sám k paní učitelce, na nauku se mnou a na kocerty už zvládá jít sám s dětmi (my sedíme v publiku). Na ostatní kroužky chodí s asistencí (se mnou nebo tátou), ale už je to bez konfliktů, pouze ho usměrňuju.
U vás to třeba nebude takový tóčo, ale buď na pozoru a moc ji tím kolektivem nezatěžuj. Držte se :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >