Kamarád pro mého syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NejKamosSvehoSyna
Nováček 1 příspěvek 06.10.18 11:43
Kamarád pro mého autistickeho syna

Zdravim všechny rodice bezmezne milující své autistické děti. Sám se považují za jednoho z nich. Máme čtyřletého těžkého autíčka s adhd, což je asi pro mnohé rodiče příšerná diagnóza. Když jsme na to přišli, měl jsem v hlavě jediné. Musím obětovat svůj dosavadní život, abych mu pomohl. Hodně jsme s manželkou četli a rozhodli jsme se nejít s proudem a vyhnout se velkým obloukem Aba terapiim. Zaujal nás program Son - říše, který jsme nějakou dobu zkoušeli. Syn se nám začal měnit před očima, ale bylo to velmi vyčerpávající. Dlouho jsme přemýšleli, jestli by mu také nepomohla speciální dieta a nakonec to opravdu stalo za to. Dítě, které předtím prakticky nespali, mělo většinu dne záchvaty doslova silenstvi, ubližovalo nam i sobě, tak postupně začalo spát 8 až 11 hodin denně, začalo se více či méně koukat do o i, smát se, zkrátka dnes je to většinu času veselý kluk. Doufám, že jsem teď v někom nevzbudil pocit, že se stal zázrak. Jeho psychická pohoda do značné míry souvisí se změnou našeho životního stylu. Son- říše už děláme jen velmi málo, ale co jsme si z toho programu odnesli, je náš nový přístup k našemu synovi. Snažíme se jo držet v klidném prostředí doma i venku, netlačit na něj a být těmi nejlepšími kamarády po celý den. Někdy je to těžké, člověk není robot a taky se někdy necítí dobře, nebo je nemocný. Přesto se snažíme a výsledky stojí za to. Pocit, kdy o mé dítě jeví zájem, obejme me, směje se na me, nebo mi dá pusu, to je víc, než jsem si mohl přát. S dovednostmi to zatím tak slavné není, ale to mi starosti nedělá. Naučit se toho může hodně i v pozdějším věku. Za ta léta jsem poznal, že je jako ovoce, které potřebuje čas, aby dozrálo abylo připraveno na nové aktivity. Pořád se s manželkou snažíme vymyslet způsoby, jak to udělat, aby se cítil šťastný, protože věříme, že jen tak využije svůj potenciál na maximum. Zrodil se mi v hlavě nový zajímavý nápad. I když mnozí tvrdí, že autistické dávají přednost samotě, věřím, že to tak není. Stal jsem se nejlepším kamarádem svého syna a snažím se mít stejné zájmy a chování jako on a zároveň jo trochu učit běžný život. Bylo by ale skvěle, kdybychom mohli chodit na společné procházky do přírody s rodinou s dítětem, ke kterému by získal vztah a jeho přítomnost by pak pro něj znamenala šťastné chvíle. Je ale jasné, že se nemůže jednat o zdravé dítě, protože to by jen frustrovalo obě děti. Zároveň se ale nemůže jednat o jakéhokoliv autistů, ale o dítě, které má podobné zájmy. Jde spíš o to, aby spolu trávili čas a jeden druhého tok obohacovali. Věřím, že tak by obě děti měly daleko větší chuť se od nás učit nové veci a i pro obě rodiny by to mohlo být prospěšné. Jaky by měl tedy být dětský kamarád našeho syna? Měl by být veselý, milovat pohyb (skákání, houpání, běhání), hrát si s provázky a nafukovacími balónky, rád se zavírat do tmy, mít rád svítící věci, milovat tanec v náručí rodiče ale co je nejdůležitější, aby jeho rodiče měli stejný bezmezne milující přístup ke svému dítěti natolik, že změnily své životy, aby mu pomohli. Budu se těšit na vaše reakce. Můžeme si ze začátku třeba jen dopisovat a později se domluvit na prvním setkání. Mějte se fajn a neztrácejí naději???

Příspěvek upraven 06.10.18 v 13:23

Reakce:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25217 příspěvků 06.10.18 11:46

Nemám takové dítě, ale musím napsat klobouk dolů před tebou a tvou ženou. Držím palce, ať se ten správný parťák najde.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Workoholik Kopřivová si po návratu do Čech stěžuje: Potřebuji siestu!

Návrat do České republiky jí příliš nesvědčí! Veronika Kopřivová (27), známá... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >