Reklama

Už nevím jak na své dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 20:23
Uz nevim jak na sve dite

Ahoj holky, potrebuji radu.Uz nevim jak na svou dceru, na konci prosince ji budou 3 roky. Ale k veci, porad nosi plinky, na zachod sice chodi ale vetsinou nic neudela a kdyz se pak pocura tak breci ze chce plinku. Dalsi vec je ta ze ona chvilku neposedi, porad vsechno nici, hazi s vecma a i po nas ve vzteku neco hodi. Nekdy je ale uplny zlaticko ale pak ji jak precvakne a zacne treba se vztekat ze ji nekdo zatleska a zacne kricet ne, ne, ne..zacne se valet po zemi, rvat, kopat kolem sebe.Na svuj vek mi pride i dost chytra, umi pocitat do 10 a umi i nejake barvy ale to chovani..Snazi se z nas delat otroky, treba zacne: maminko podej mi piticko" kdyz ji reknu ze ho ma kousek od sebe ze si ho muze podat sama, tak je zase zle..Uz jsem snad zkusila vsechno, byt hodna, byt prisna, nechat ji vztekat ale nic nezabira. Nemuzu s ni do kramu, na vylet, proste nikam, nebo vzdy udela scenu, jak neni po jejim tak je to v haji.Ale ja ji neustupuji. Uz jsem to rikala i detske lekarce ze uz nevim co s ni a ze zda nemuze mit nejakou poruchu ale pry se to pozna az v predskolnim veku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jannys
Kelišová 6313 příspěvků 27.09.18 20:33
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potrebuji radu.Uz nevim jak na svou dceru, na konci prosince ji budou 3 roky. Ale k veci, porad nosi plinky, na zachod sice chodi ale vetsinou nic neudela a kdyz se pak pocura tak breci ze chce plinku. Dalsi vec je ta ze ona chvilku neposedi, porad vsechno nici, hazi s vecma a i po nas ve vzteku neco hodi. Nekdy je ale uplny zlaticko ale pak ji jak precvakne a zacne treba se vztekat ze ji nekdo zatleska a zacne kricet ne, ne, ne..zacne se valet po zemi, rvat, kopat kolem sebe.Na svuj vek mi pride i dost chytra, umi pocitat do 10 a umi i nejake barvy ale to chovani..Snazi se z nas delat otroky, treba zacne: maminko podej mi piticko" kdyz ji reknu ze ho ma kousek od sebe ze si ho muze podat sama, tak je zase zle..Uz jsem snad zkusila vsechno, byt hodna, byt prisna, nechat ji vztekat ale nic nezabira. Nemuzu s ni do kramu, na vylet, proste nikam, nebo vzdy udela scenu, jak neni po jejim tak je to v haji.Ale ja ji neustupuji. Uz jsem to rikala i detske lekarce ze uz nevim co s ni a ze zda nemuze mit nejakou poruchu ale pry se to pozna az v predskolnim veku.

Kdyby jsi to psala před 3 roky tak řeknu, že píšeš o mém tehdy 3 létem synovi.
Přesně to co popisuješ se dělo i u nás doma. Řev, pláč, smích, nervičky pracovaly každý den.
Návštěva obchoďáku nepřipadala v úvahu.Dokonce jsem se jednu dobu se synem vyhýbala i dětskému hřišti.A když už,tak jen na chvíli, protože i já mám jen jedny nervy.
Každopádně…co poradit?Vydržet­.Vzchopit se bude líp.Zkouší co na Vás může a co jí dovolíš.Čím bude starší tím to bude lepší :hug:
I když to někdy vypadá, že jsi na kraji svých sil a máš pocit absolutního vyhoření.
Co se týče plínek to každé dítě musí dozrát samo :? Někdy to chce přitlačit a někdy je volně plynout.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 27.09.18 20:49

No, tak bych jí to pití nepodala. Až bude mít žízeň, tak se napije. Pokud hází věcma, sebrat a nedat. Až si nebude mít s čím hrát, tak ji to možná dojde. A ještě bych ji dala pořádně na prdel, jenže to se tady ani nesmí napsat. A to píšu jako matka, co má doma taky pěknou vzteklinu.

Zoe1
Kecalka 205 příspěvků 27.09.18 21:07

Taky bych dala na zadek, pamatuji si jako dítě, že to jediný na mě a bráchu zabíralo.

Krupka domaci
Povídálka 32 příspěvků 27.09.18 21:08

Syn bude mit tri v rijnu.S tim podavanim veci to mame stejne.Kdyz je to vecer a vim,ze uz je unaveny,tak vec podam. Jinak ne a vysvetlim,ze si ji muze podat sam a trvam na tom.Pokud se mi vztekne venku,tak mu vysvetlim proc danou vec nemuze delat a klidne ho necham rvat a valet na zemi. Asi trikrat jsem mu pohrozila,ze dostane na zadek az to stipne,slib splnila a od te doby si to pamatuje a staci pohrozit.Ted me tu ukamenujte :roll:

Celina
Závislačka 3036 příspěvků 27.09.18 21:10
@Netopýr1 píše:
No, tak bych jí to pití nepodala. Až bude mít žízeň, tak se napije. Pokud hází věcma, sebrat a nedat. Až si nebude mít s čím hrát, tak ji to možná dojde. A ještě bych ji dala pořádně na prdel, jenže to se tady ani nesmí napsat. A to píšu jako matka, co má doma taky pěknou vzteklinu.

Konečně někdo, kdo má zdravý selský rozum :pankac:
Nechápu, kolik diagnóz a výmluv si některé matky najdou, aby nemusely dát malému vzteklounovi na pr.del :nevim: Pak se diví, když je dítě ve třech letech mlátí, kouše, má hysteráky a je nezvladatelné :roll:

Krupka domaci
Povídálka 32 příspěvků 27.09.18 21:17

Syn bude mit tri v rijnu.S tim podavanim veci to mame stejne.Kdyz je to vecer a vim,ze uz je unaveny,tak vec podam. Jinak ne a vysvetlim,ze si ji muze podat sam a trvam na tom.Pokud se mi vztekne venku,tak mu vysvetlim proc danou vec nemuze delat a klidne ho necham rvat a valet na zemi. Asi trikrat jsem mu pohrozila,ze dostane na zadek az to stipne,slib splnila a od te doby si to pamatuje a staci pohrozit.Ted me tu ukamenujte :roll:

blumen
Hvězda diskuse 41105 příspěvků 27.09.18 21:18

No a co se stane, kdyz ji to piti nedas? Rve a vali se po zemi, jeci. Presto nepodas?

Vydrzet a obrnit se, testuji nase hranice proste.

Ja zabavovala hracky, kdyz s nimi hazela, nechavalo ji to klidnou. Ovsem po case bylo vic jracek v loznici nez v decaku a tak to vzala na vedomi. Ted uz zabavovani reaguje. Ale zachvaty omezila na minimum. To chce vytrvat a nezblaznit se. Mne prijde jako obycejne dite, co Te testuje no.

Spis si vybrat, jakou cestou pujdes a toho se drzet. Ne ze sve reakce budes menit a jednou podas pak zas ne.

rena621
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 27.09.18 21:21
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potrebuji radu.Uz nevim jak na svou dceru, na konci prosince ji budou 3 roky. Ale k veci, porad nosi plinky, na zachod sice chodi ale vetsinou nic neudela a kdyz se pak pocura tak breci ze chce plinku. Dalsi vec je ta ze ona chvilku neposedi, porad vsechno nici, hazi s vecma a i po nas ve vzteku neco hodi. Nekdy je ale uplny zlaticko ale pak ji jak precvakne a zacne treba se vztekat ze ji nekdo zatleska a zacne kricet ne, ne, ne..zacne se valet po zemi, rvat, kopat kolem sebe.Na svuj vek mi pride i dost chytra, umi pocitat do 10 a umi i nejake barvy ale to chovani..Snazi se z nas delat otroky, treba zacne: maminko podej mi piticko" kdyz ji reknu ze ho ma kousek od sebe ze si ho muze podat sama, tak je zase zle..Uz jsem snad zkusila vsechno, byt hodna, byt prisna, nechat ji vztekat ale nic nezabira. Nemuzu s ni do kramu, na vylet, proste nikam, nebo vzdy udela scenu, jak neni po jejim tak je to v haji.Ale ja ji neustupuji. Uz jsem to rikala i detske lekarce ze uz nevim co s ni a ze zda nemuze mit nejakou poruchu ale pry se to pozna az v predskolnim veku.

Moje 2,5leta je taky divoch. No nam nastesti na zachod chodi ale spatne mluvi a kdyz neco chce a neumi to vysvetlit tak i pul dne se vzteka. Obchod? Asi jsem desna matka ale ja jsi ji podplatim lizatkem a hodim do vozika. Rychle rychle aby lizatko nebylo driv spapane nez zaplatime. Hriste jen kdyz tam je par deti nejlib starsi. Vztek resime tak,ze chvilku ji necham a pak snazim uklidnit.No cim je starsi je furt jina tesim se ale i desim.Zacina si pamatovat. Uz je to jina osobnost. Urcite to tak bude u Vas co mesic to zmena.Vecne se vztekat nebude a na zachod pujde taky jen jeste chvilku to potrva.

zrcadlo
Kelišová 6741 příspěvků 27.09.18 21:24

Když dítě hodilo hračkou, zopakovala jsem, že se hází jen míčem, když to udělalo podruhé, hračka putovala nahoru nad kuchyňskou linku a tam si minimálně do dalšího dne pobyla (jeden týden tam bylo narváno, pak už hodně výjimečně). Když mi dítě udělalo scénu v obchodě, vrátila jsem vše do regálu a odešla s prázdnou (a samozřejmě žádné dobrůtky, protože jsme je nemohli koupit). Když se mi dítě vztekalo po cestě a vytrhávalo, hodila jsem ho přes rameno a nesla ho klidně hlavou dolu s řevem (většinou ještě rádo šlo po svých a spořádaně). Když už jsem se rozhodla vzít plíny (taky to bylo dost pozdě a nechtěla jsem spěchat), už jsem je zpátky nedala. Když si dítě nepoprosí, nic nedostane. Výjimky samozřejmě občas udělám (při horečce, ráno při brzké cestě někam pomáhám s oblékáním apod.).
Jinak papouškování počítání do 10 a barvy fakt nejsou nic výjimečného. Jestli je to bystrá a zvídavá holčička, tak o to víc cestiček ke zkoušení důslednosti rodičů si najde.

Janasas
Kelišová 5231 příspěvků 27.09.18 21:25

Asi i záleží na dítěti.. Mě takto to dělal kluk od 2,5 let a vlastně i někdy ted , bude mu 5 za týden..
Já mu podám, ale já mu řeknu, že se to tak neříká, když něco chce, že má to má slušně a bez řevu říct.. Dřív to trvalo, než řekl, maminko prosim, podáš mi, ted když něco chce tak řekne pěkně tak podám..
Zas já to nedělala tak, že bych vyloženen ignorovala, možná kolem nich běhám, víc jak je zdrávo, ale když už, tak opravdu chci, aby se naučili to říkat slušně..
Ne , jak někdy vidím na hřišti, řev na mámu.. Dej mi tooooooo..

blumen
Hvězda diskuse 41105 příspěvků 27.09.18 21:26

@zrcadlo :palec:

Helileli
Závislačka 2848 příspěvků 27.09.18 21:27

Musíš vydržet, s mým starším synem se taky nedalo nikam jít, když měl toto období. Na zadek dostal, citelně, vztekal se o to víc. Vždycky mi přijde vtipné tvrzení matek, jak mají vztekle dítě a pak z nich vyleze, že jednou dali dítěti na zadek a bylo po vzteku. Já bych svého syna musela umlátit lopatou, aby to mělo nějaký antivztekaci efekt.
Výsledek výchovy se projevil, až tahle první puberta pominula, pak teprve byla vidět veškerá výchovná opatření jako důslednost, nechani vyvztekat, neustále vysvětlování. Cca od 1r do 3,5r to byl běs a pak najednou skok a všechno bylo jak má.

Nicméně není potřeba tomu jít naproti, je dobré opatření, aby diteti moc nelital cukr v krvi, aby bylo zavodnene, odpočaté. Rizikovým místům se vyhnout, ať nakoupí otec nebo ať je dítě s ním, ty si jdi v klidu nakoupit. A den by měl mít nějaký řád, plus je dobré dítěti dopředu hlásit co bude teď a co potom, náhlé změny jsou klasicky startér.

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 27.09.18 21:28
@Netopýr1 píše:

Naprostý souhlas! Mám dvě hned po sobě a ani by to jinak nešlo! :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 21:28

Samozrejme ji to piti nepodam a necham ji at se vzteka. I na zadek jsem ji nekolikrat dala ale ona chvilku breci a pak se tomu smeje, vubec to na ni nezabralo. Jednou tak zacla vyvadet ze jsem ji i hodila do sprchy a pak se zklidnila ale to jsem udelala jen jednou a pak sama jsem si slibila ze uz to nikdy neudelam, jeliloz tohle mi prijde jako totalni ponizovani, kde delaji mozna nekde v blazinci.Ona byla takova az moc aktivni uz od batolete, jeste sedela ve vajicku a aby se nekam dostala, tak ho rozhoupala a tim cestovala po mistnosti (treba v cekarne u doktora).Navic mluvi i sproste, jelikoz nas super soused kouri porad na balkone a telefonuje a u toho mluvi vulgarne, bohuzel v letnich mesich ho bylo slyset jako by sedel u nas v pokoji.Tak ze ted rika slova jako,,do prele a pii. " Snazim se ji vysvetlit ze tohle rikaji jen osklivy lide ale stejne si na to vzpomene a rekne to.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >