Naše rozmazlené dítko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 12:53
Naše rozmazlené dítko

Ahojky, potřebuju poradit. Mame s přítelem každý dítko z předchozích vztahů, vše super jen jeho malá je tak trochu rozmazlená, nevím jak přesně to nazvat. Je jí 6 a má asi pubertu či co, neustále protáčí panenky když se po ní něco chce, je drzá, odpovídá stylem že být to moje dcera, tak už ji jednu asi placnu. K mému synovi který je mladší než ona se taky nechová hezky, ale on je ještě malý a nechápe to.. občas si z něj dělá poskoka, což samozřejmě zasahujeme. Přítel ji má 1×14 dní na víkend, poslední dobou ovšem je to mazec. Seznam toho co najednou nejí je kilometr dlouhej, takže se jí vaří vždy něco extra. Okrikovani, vysvětlování nic nepomáhá. Věta typu že lhát se nemá ale někdy je to lepší mne od ní hodně šokovala 8o před tatínkem používá zaručenou zbraň - pláč a tím ji nakonec obměkčí. Přítel si to zpětně uvědomí, ale v tu chvíli je na měkko a neodolá.. je nám jasné že ji msminka tluče klíny do hlavy a to má také svůj podíl viny na jejim chování, ale jak to přežít a nezbláznil se a hlavně aby z malé nevyrostl rozmazlený fracek? Už teď má moresy typu musíš mi to koupit, udělat apod :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10914 příspěvků 27.09.18 12:56

Tohle je bohužel na otci. Omezila bych rozmazlovani z tvé strany - proč ji varis extra proboha? Bud ma hlad nebo ne. Drzost vůči tvé osobě bych trestala odesláním do pokoje k uklidnění a konfrontaci s jejim otcem. Ale jak říkám - je to na něm

Šarlota4
Extra třída :D 10081 příspěvků 27.09.18 12:59

Klasicky scenar. Extka je mrcha s nevychovanym spratkem a nextka to zachrani.

alilauter
Kecalka 276 příspěvků 27.09.18 12:59

Ahoj, tady budeš hlavně muset akceptovat, že tohle musí řešit rodiče a to ty nejsi. Myslím, že jakákoli tvoje aktivita bude kontraproduktivní. Za sebe bych se dohodla s přítelem, že extra vařit nebudeš a pokud malá nechce jíst, co je ma stole, ať si vezme chleba s máslem nebo je hladem. A podobně si vymezit situace, které jsou ti nepříjemné ale žádný boj. Prostě v klidu. On je rozchod či rozvod těžký a navíc pro takovou žábu. Může mít v hlavě slušný zmatek i po delší době a dává to najevo jak umí…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 13:00

Protože mě o to přítel vždy požádá a to ikdyz jsme se bavili že je to špatně..prostě na něj zabírá vydírání formou pláče bohužel

Verun83
Echt Kelišová 8841 příspěvků 33 inzerátů 27.09.18 13:02

tak za 1) rozhodně bych jí nevařila nic extra. a nedostala by nic jinýho, dokud nesní oběd. za 2) tohle si musí pošéfovat její otec. je drzá? fajn, nějaký zákaz. žádný telefon, tablet, tv, cokoli má ráda. nejdřív varování a pak zákaz. a striktně dodržovat. nastavovat hranice, být důslední.

Tichošlápek
Extra třída :D 10914 příspěvků 27.09.18 13:20
@Anonymní píše:
Protože mě o to přítel vždy požádá a to ikdyz jsme se bavili že je to špatně..prostě na něj zabírá vydírání formou pláče bohužel

Tak mu řekni ne. Easy

rokris
Kelišová 6488 příspěvků 27.09.18 13:27
@Šarlota4 píše:
Klasicky scenar. Extka je mrcha s nevychovanym spratkem a nextka to zachrani.

Tohle mě zrovna napadlo.

Teres
Závislačka 2532 příspěvků 27.09.18 13:31

Mám skoro šestiletou dceru. Z mladšího sourozence si dělá poskoka, protáčí panenky, když po ní něco chci, lže… Ale i přesto je to skvělá hodná a hlavně normální holka.A já jsem přísná nerozmazlovací máma. Chci tím říct, že to žádnýma klínama do hlavy a ani rozmazlováním být nemusí, prostě je to věkem…Zkus se zaměřit na to, co je na ní dobrý, třeba co vás spolu baví. Představuju si, že i pro ní jsou ty víkendy u vás náročný.

Russet
Extra třída :D 12176 příspěvků 27.09.18 13:33
@Anonymní píše:

Ale otec je on. Od macechy, kterou asi zas až tak nebere, to nemá taky smysl.

rokris
Kelišová 6488 příspěvků 27.09.18 13:39

Měla jsem dítě svého přítele moc ráda, protože jsem měla ráda jeho. Proč mi připadá, že od mužů se očekává, že beze zbytku a nadšeně mají přijmout děti partnerek, zatímco ženy cítí jejich děti jako břemeno.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 27.09.18 13:40

Jeste tam chybi, ze ji musite nakupovat, ackoliv platite alimenty. Ex za ne urcite chodi na nehty.

rokris
Kelišová 6488 příspěvků 27.09.18 13:40
@VitaminC píše:
Jeste tam chybi, ze ji musite nakupovat, ackoliv platite alimenty. Ex za ne urcite chodi na nehty.
:)
Denisa56
Kelišová 6437 příspěvků 27.09.18 13:47

Je to ještě malá holčička. Jako každé jiné dítě má své móresy, zvyky, jako každé jiné dítě umí i zlobit a vymýšlet si. Na vás je, jaká jí nastavíte pravidla, ona se to pak u vás naučí respektovat a dodržovat. Nevařila bych jí nic extra, ale občas bych pro nás pro všechny uvařila to, co jí nebo co má ráda, abych teda nemusela vyvářet nadvakrát. Zkus se jí nějak přiblížita, zajímat se o ni, hrát si s ní, pošpitat večer před spaním, připravit jí nějaké překvapení, až přijede. Hlavně si ji prosím tě zbytečně „nezošklivuj“ a neujišťuj se, jaký je to rozmazlený sprateček. Nic tím nevyřešíš, akorát tím vám všem zaděláš na budoucí roky otrávené víkendy, kdy u vás bude.

terinka4444
Hvězda diskuse 68490 příspěvků 27.09.18 14:03

Já zrovna nejsem rozmazlovací máma, nesnáším rozcapené děti, a to ani ty vlastní. No a hele, mám šestiletou dceru, poskoka si z ní dělá ta dvanáctiletá, protáčí panenky, momentálně má v oblibě říkat ne. Ví, že nemá, ví, že přijde bugr, nikdy to nezabralo, ale stejně to říká. Má období, kdy má napučenou hubu. A minimálně 2× jsem ji nachytala, že prostě lže. A jinak je to suprová šikovná holka, jen je to prostě obyčejné šestileté dítě. Jo a polovinu věcí, co jedla, tak mi prostě nechce jíst, když jí nutím, že toho má dost, tak to jí a u toho se jí zvedá žaludek. A samozřejmě, že když neví kudy kam, tak pláče, protože je to malá šestiletá holka, a samozřejmě mi její pláč rve srdce. Bože na nebesích, děkuju, že nemá nějakou macechu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >