Dcera 2r9m - odplenkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 13:11
dcera 2r9m - odplenkování

Dobrý den,

dcera má 2 a 3/4 let, nejde ji doplenkovat, doma chodí na nočník sama, ale..jen když nemá kalhoty, kdyžjo, má často nehody..venku to nejde vůbec, už to zkoušíme dobu a nic, prostě si neřekne, jakmile je něčím zaujatá..

Zkoušela jsme na radu známé nosit s sebou nočník, ale stejně jak lítala si na něj nevzpomněla a za druhé, byly tam starší děti co se jí smály a dcerka na nočník na hřišti nechtěla..

jediné co, že přijde a upozorní, že je počůraná/poka­kaná..ale předtím si neřekne, ještě moc nemluví, tak že to neřekne slovně, naznačuje, že přiběhne, řekne mami a taháse za kalhoty např..ale to už je vykonáno..

No a blíží se chladné dny a to už vůbec nevím jak odplenkujeme venku..

Máme finanční problémy, žádné dluhy, ale hodil by se už druhý příjem a dcerce budou v lednu a 3 roky a prý se v té době uvolní místo ve školce a jsme na pořadníku, takže ve 3 by ji vzali, ale to odplenkování je problém..musí být bez pleny a přes zimu se děsím toho, že se nám to venku nepovede..

Ani si to neumím představit, žijeme v horách, takže zima tu bude a sníh taky, představa, že má navlečenou kombinézu a pořád ji to sundavám a zkouším v té zimě, vůbec nevím jak se to přes zimu dělá..my jsme zvyklé být často venku, procházky v lese a tak..přece ji tam nemůžu věčně sundávat z kombinezy, zda nechce čůrat nebo převlékat, když se počůrá..v té zimě, navíc do čeho, tolik termoprádla taky nemáme..

stále se ji dokola ptám chceš čůrat, odpověd je ne a za chvíli koukám, je mokrá..

Reakce:
vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 20.09.18 13:17

A jak dlouho je bez pleny??

Ice79
Závislačka 2621 příspěvků 20.09.18 13:18

Neboj, přijde to samo. Můj prcek teď, jak byly ty vedra, běhal nahý a chodil s jistotou na nočník a do trenek si občas cvrnknul. Když se ráno ochladilo, dala jsem trenky a chodí krásně i v nich. Po týdnu suchá plenka i v noci několik dnů po sobě, ještě chvilku počkám a nebudu dávat plenu ani na noc. U těch prcků to jde fakt strašně rychle. Nech ji, dokáže to.

G.a.b.c.a20
Kecalka 394 příspěvků 20.09.18 13:22

Pres tu zimu to bude asi na prd noo :-( .. kdyz jsem ucila dcerku na nocnik taky mi pokazde rekla ze curat nechce a pritom kdyz jsem ji posadila na nocnik vycurala se.. davala jsem ji co hodinu i kdyz nechtela a vzdy se vycurala. Kdyz mela plenu nikdy si nezavolala alr jakmile jsem ji plenku sundala a ona se jednou pocurala vadilo ji to a od te doby volala..jasne nekdy se stane nehoda i ted a to je bez plen uz skoro pres pul roku ale vola..a kdyz nechtela curat venku rikala jsem ji ze bude curat jak pejsek na kyticku a slo to.. tak drzim palce aby se to i u vas uz povedlo a malicka mohla do skolky :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 13:24

no na nočník chodí už 3 měsíce, začla sama, ale nesmí mít nic na sobě, jak byly vedra, taky tu lítala nahatá, ale jakmile má legínky tak se počůrá, venku to zkoušíme s přestávkami celé léto, ted asi 3 týdny v kuse plenky ven nedávám a nic

Ice79
Závislačka 2621 příspěvků 20.09.18 13:24
@G.a.b.c.a20 píše:
Pres tu zimu to bude asi na prd noo :-( .. kdyz jsem ucila dcerku na nocnik taky mi pokazde rekla ze curat nechce a pritom kdyz jsem ji posadila na nocnik vycurala se.. davala jsem ji co hodinu i kdyz nechtela a vzdy se vycurala. Kdyz mela plenu nikdy si nezavolala alr jakmile jsem ji plenku sundala a ona se jednou pocurala vadilo ji to a od te doby volala..jasne nekdy se stane nehoda i ted a to je bez plen uz skoro pres pul roku ale vola..a kdyz nechtela curat venku rikala jsem ji ze bude curat jak pejsek na kyticku a slo to.. tak drzim palce aby se to i u vas uz povedlo a malicka mohla do skolky :mavam:

Ale do zimy je času habaděj přece. U těchto dětí se situace mění co týden. U mého synka to vše bylo otázkou 14 dnů.

G.a.b.c.a20
Kecalka 394 příspěvků 20.09.18 13:27

@Ice79 vím ze je to za dlouho ale nektere deti treba potrebuji vic casu..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 13:32

@Ice79 no u nás hlásí skoro od víkendu v kuse déšť celý týden a teplota okolo 8 stupnů, tak nevim jak na to, nechci ji už mást a dávat na ven plenku..

zkusim být pár dní v dosahu bytu,byt to znamená, že se skoro nikam nedostaneme a chodit jen na krátké procházky..

vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 20.09.18 13:44
@Anonymní píše:
@Ice79 no u nás hlásí skoro od víkendu v kuse déšť celý týden a teplota okolo 8 stupnů, tak nevim jak na to, nechci ji už mást a dávat na ven plenku..zkusim být pár dní v dosahu bytu,byt to znamená, že se skoro nikam nedostaneme a chodit jen na krátké procházky..

Já jsem taky takhle s dcerou chodila. A odplenkovavala jsem ji loni v říjnu. Prostě jsme chodili jen na chvíli no. Ale brzy pochopila co se po ní chce.

sepru
Kecalka 235 příspěvků 20.09.18 14:01

Ahoj.
Nebudu radit a omlouvám se za román
Jen povím mou zkušenost. Aktuálně nám jsou 3 roky.
S plenkou jsme bojovali taktéž. U nás měl malý problém se trenkama, slipama prostě nevím proč panická hrůza, plenka byla top :lol:
Co se mi vyplatilo a poznala jsem to pořádně až u fáze 2. Nechat dozrát, netlačit.. (Vím, že to je na nervy a přiznám se i já jsem občas už vybouchla) :roll:
Zkoušela jsem to, ale nešlo to a pod nátlakem se stane pak to, že co jim předtím i šlo sabotují…jako třeba u nás odmítal nočník apod.
Takže nechala jsem to, nehrotila a zkoušela po měsíci třeba ( nebo jsem zas učila něco jiného oblékat atd.)
Měli jsme 3 fáze.
1. Plenka přes den
2. Plenka přes odpolední spánek
3. Plenka noční spánek

Když se blížila školka řekla jsem si co je nejnutnější…u nás to byla plenka přes den.
Mě to několikrát odmítal a pak asi po měsíci v létě, pomohl tatínek znovu přesvědčit slipy na zkoušku a byl ve slipacich hned :zed:

U plenky na spaní odpoledne to bylo asi měsíc po ( rozhodl se sám, že už ji nechce)

Na noční plenu se odplenkoval taktéž sám, první den školky večer prý" už ji nechci" a hotovo :potlesk: v posteli bez nehody.

Při tom všem, jedna zkušenost s tím „chceš čůrat? " Zeptam se a odpověď vždy " ne“ no to je jasný protože v tu chvíli se věnuje něčemu co je důležitější, i kdyby to bylo dloubání v nose to je atraktivnější :mrgreen:
Prostě oznámit … čas na čůrání a jde se na nočník/ záchod a případně k nočníku hračku. ( Měla jsem to tak na začátku i knížku si tam dal, a teď to nepotřebuje, žádný špatný návyk bych v tom neviděla) někdy hraju kino… je v nočníku nic není ani kapička ani dvě a on hned letí, aby doplnil a to mi předtím odpoví „ne nepotřebuju čůrat“ a pak tam je půlka nočníku :mrgreen:
Ucurnuti bych neřešila, nám se to stává stále, prostě jde čůrat, ale nestihne servat teplaky a je to.

Venku to bylo bez problémů, prostě jdeme kropit listy, trávu, kamínky apod…

Chválit, netlačit, nechát dozrát, obrnit se trpělivostí :kytka:

Hoa Mai
Kelišová 5789 příspěvků 21 inzerátů 20.09.18 14:01

S odplenkováním neporadím, ale mě se oba kluci odplínovali v únoru, sice jsem jim pro jistotu dávala v té době na ven ještě tréninkové kalhotky, ale nehody venku skoro žádné neměli. Taky jsme zvyklí být dost venku a dávala jsem je normálně čurat, i když byl sníh a mráz. Samozřejmě ale neměli kombinézy, to by mě švihlo, abych je musela celé svlíkat. Měli normálně teplé kalhoty, pod tím merino podvlíkačky nebo punčocháče a delší bundu pod zadek, aby jim netáhlo na záda. Pohoda.

warita
Echt Kelišová 8442 příspěvků 20.09.18 14:12

U nas tak stridave oblacno. Dcera 22m uz chodila pekne na nocnik. Ted pres leto jsme zkouseli indiansku metodu, cili behala doma naha, vetsinou si zasla na nocni sama, nekdy jsem ji pripomela, nehody defacto zadne. Ze zacatku se ji strasne libilo chodit na nocnik, sedala si tam doslova co chvilku, ale pak nadseni opadlo a jeste k tomu jsme byli 3 tydny na dovolene, kde se bohuzel vratila hodne zpet v tom vyvoji. Nocnik jsem sice mela sebou a i na nem sedela, ale malo a ne tak systematicky jako doma.

Ted se zase snazime zavest rezim, kdyz je teplo, nechavam behat nahatou, ale potrebuju, aby si omalu zvykala na kalhotky a to ji dela trosku problem. Proste za den potrebuju tech kalhotek nekolik, protoze ona si do nich obcas ucurkne. Nikdy nepusti vsechno, ihned hlasi nehodu ale uz je dokonano.

Taky me stve, ze kdyz ji navrhnu, at si sedne na nocnicek, tak je odpoved NE NE. A pak za chvilku ma nehodu, takze 100% potrebovala a jenom natruc rekla ne.

Moje otazka zni: mam ji ty plenky proste vzit uplne? Na ven totiz nadale nosi plenu a na noc taky. Ona ma dost neklidne spani, za noc se i nekolikrat probudi a rano se uz vetsinou budi s mokrou plenkou. Takze na noc ji asi bude jeste nejaky cas mit.

vlnkovana
Nováček 9 příspěvků 20.09.18 21:58

Jak už tu bylo řečeno, hlavně netlacit na pilu. To dítě si do toho stejně musí dozrát samo. A jinak my to měli podobné. Jakmile má dítě něco na sobě, tak si často mylně myslí, že má plenku a tím pádem nic neřeší. Časem určitě pozná rozdíl

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >