Dcera 20 měsíců moc nejí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 21:46
Dcera nejí

Zdravím, mám dceru 20mesicu, a skoro mi nejí, neboli nenaji se bez pohádky. Kdysi jsem ji to pustila jednou za čas aby chvíli seděla, je to ďáblík co chvili neposedí. Ale ted se nenaji dokavad ji to nepustim, pak sni třeba celou misku. Naka rada jak ji to odnaučit?
Prosim nerypat vim ze jsem ji naučila na hroznou věc ;((

Reakce:
Lamátko
Závislačka 2721 příspěvků 20.05.19 21:49

Asi jedině důslednost, vysvětlit jí to a pohádku už nepustit. Krmte třeba jako panenku a říkej jí koukej ona taky papá a nekouká na tv, nebo maminka a tatínek taky nekoukají a jí nebo tak něco vysvětlovat a už nikdy nepustit tv. Možná že ze začátku nebude jíst ale myslim si, že po čase jí to přejde a hlad jí donutí. Já to tak dělám, že jednou dáme za dědečka pak za tatínka, zkusit to tedy trochu zábavou, asi jí nebaví jen tak sedět :mavam:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1404 příspěvků 20.05.19 21:50

Prostě nezapnout, sednou do židličky a jíst, nechat vyhladovět. Dobrovolně hlady neumře :-). Ona nepřemýšlí na jídlo, čučí na televizi a automaticky jen žvýká. Blbý návyk i do budoucna, já zapnu telelevizi a už potřebují něco ďobat…dneska jsem to zvládla s okurkou :D

jannina1
Závislačka 4704 příspěvků 20.05.19 21:58

Vzdyt to nevadi, hlavne, ze se naji.Co by za to maminky nejedliku dali…

Alyss1
Závislačka 3118 příspěvků 20.05.19 22:00

Neresit, jist u pohadky. A vekem a vekem to odezni.

Jsou mesice (zima, podzim), kdy poustime pohadky casto a i jime u nich. Pak v lete vubec…

Lamátko
Závislačka 2721 příspěvků 20.05.19 22:02
@Alyss1 píše:
Neresit, jist u pohadky. A vekem a vekem to odezni.Jsou mesice (zima, podzim), kdy poustime pohadky casto a i jime u nich. Pak v lete vubec…

Ale to ona nechce, pak budou na dovolené u známých a dcerka bude vyžadovat tv. Je to blbej zvyk. Divim se, že ti to přijde ok

Lidulla
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 20.05.19 22:05

Jeeee, to je sileny. Bohuzel tak sileny a nespravny, ze stejny problem jsem zavedla svou pohodlnosti i u nas, bohuzel. Nepomohlo nic. Zmenilo se to ze dne na den po promluve od Mikulase. Pak uz Stepanek sam rikal, ze pohadky u jidla byt nesmi a mame klid. Je to ta pohodlna doba :oops:

Alyss1
Závislačka 3118 příspěvků 20.05.19 22:06

Jo prijde mi to ok. Je to dite od ditete. Moje deti prijedou k babicce a vyzaduji buchticky se sodo. Doma je nikdy nemaji. Prijedou k tetr a prvni chteji pustit Hodny dinosarus ci tak nejak. Doma ji u pohadky. Na dovolene ji u stolu…

Ou
Echt Kelišová 7670 příspěvků 20.05.19 22:11

A jak je na tom podle tabulek? Pokud není vyloženě podvyživená, tak důslednost a troška hladu, pokud zrovna odmítá jíst.

Lamátko
Závislačka 2721 příspěvků 20.05.19 22:11

Tak každý jsme jiný u tv nejíme, ale raději si povídáme

alilauter
Kecalka 430 příspěvků 1 inzerát 20.05.19 22:29

Ahoj, taky bych to nehrotila, protože se to mění. Mám nejedlika a kdyby u pohádky byl schopen sníst něco nového ( máme fázi suchý nudle, suchej chleba, suchá rýže a palacinky) čili kdyby snědl třeba rajskou nebo polívku, slavila bych. Plus souhlasím, že v jinem prostředí to bude jinak. Jinak u nás to mame tak, že chci jíst společně, ale pokud občas kouká na pohadku a chce jíst u ní a sám,.nechám ho. Jindy si rád sedne s náma. Jsou mu tři roky.

Martina712
Kecalka 238 příspěvků 2 inzeráty 20.05.19 23:19

Ahoj, syn byl odjakziva na jidlo prisernej. Musela jsem ho silene zabavovat a vymyslet kraviny aby aspon neco snedl bez revu. Oblibeny jidlo snedl docela hezky, ale stejne neposedel, treba koukal z okna atak..na to min oblibeny jidlo jsem budto delala sasky, coz bylo za celej den to nejvic vycerpavajici, nebo pustila pohadku. Stacilo parkrat a zvyknul si tak, ze by bez pohadky nesnedl uz ani to oblibeny. Ja s tim bojovala a nejednou byl u stolu rev, nebo se nejedlo vubec. Pak se narodila dcera( v jeho 2 letech), ja to vzdala a pohadku jsem mu proste pustila aby nerval a nebudil dceru. Ted je mu 2,5 a obcas mu pohadku pustim, někdy ani nechce a papa celkem pekne. Ted zpetne si rikam, ze jsem to nemela tak hrotit.
20mesicu je jeste malej, az bude starsi, tak se s nim lip dohodnes, ze pohadka bude treba az po jidle, nebo tak neco..

Váš příspěvek
Reklama