Dcera nesnáší své jméno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 15:45
Dcera nesnáší své jméno

Naše šestiletá dcera si dlouhodobě téměř denně stěžuje na to, že nesnáší své jméno. :-( Začalo to hned s nástupem do školky. Prý jí vadí přezdívky (zkomoleniny), kterými ji děti ve školce oslovují a různé říkanky na toto jméno. S manželem jí vysvětlujeme, že se takové výrazy dají najít na téměř jakékoliv jméno, ale ona je z toho stejně pořád nešťastná. Nemá jméno nijak zvlášť výjimečné. Není jich 5 ve školce, ale ani není zdaleka jediná ve městě. Kolikrát brečí, když na ni volám, ať jí tak neříkám, že se tak nechce jmenovat. Navrhovala jsem jí, že ji můžu klidně oslovovat jinak (toto jméno má mnoho možností oslovování), ale nic se jí nelíbí. Má jiné oblíbené jméno a pořád do nás hustí, ať jí tímto jménem (Anička) oslovujeme. Prý až začne chodit do školy, řekne všem, že je Anička. Napadlo nás přidat jí její vysněné jméno Anna jako druhé. Co myslíte, je to úplná hloupost? Vím, že je ještě malá, ale drží jí to už několik let…Moc nás to s manželem mrzí, její jméno jsme vybírali dlouho a pečlivě, právě s ohledem na množství variant oslovení a přijde nám, že na ni i sedí…ale zvolili jsme evidentně blbě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Lioness34
Závislačka 2795 příspěvků 06.06.19 15:47

A jak se jmenuje? Pokud se mužu zeptat tedy.. aby se ji pak nesmaly i za Anna…

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 1 inzerát 06.06.19 15:52

Já bych druhé přidala, pokud to trvá fakt už několik let, tak proč ne.

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 2134 příspěvků 06.06.19 15:54

To je hodně zvláštní. A jak dlouho si na to stěžuje? Pokud to není nějaký evidentní rozmar a navíc si vybrala normální jméno, asi bych na to přistoupila. A pokud jí to vydrží, tak bych ho i legalizovala :think: Ale je to tedy neuvěřitelný projev silné vůle…

Edit, znovu jsme si přečetla úvodní příspěvek a vidím, že si stěžuje léta.

Ennny
Závislačka 3904 příspěvků 06.06.19 15:55

Pridala bych ji druhé jméno

Kamys
Kecalka 431 příspěvků 06.06.19 16:01

Taky by mne zajímalo jak se jmenuje. Anna je hezké jméno. V podstatě jsem pochopila, že si na jméno stěžuje po celou dobu co chodí do školky. Nemá ve školce problém se spolužáky? A jméno se jí nelíbilo už před tím? Nebo až ve školce? Pokud je to takový problém, asi bych jí klidně říkala Anno, když to chce, ale ve škole jí tak říkat nebudou, tak nevím jestli si pomůžete.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 1 inzerát 06.06.19 16:05

@Kamys proč by jí tak neříkali?

Kotatko03
Echt Kelišová 8746 příspěvků 06.06.19 16:06

A jak se jmenuje? :think: pokud se ji to takhle dlouho drzi, asi bych na to pristoupila a Annu ji jako druhe jmeno dala…nicmene kladu si otazku, myslis ze ji ostatni opravdu zacnoj oslovovat najednou jinak? Cizi mozna, ale ti co ji znaji :nevim: popravde asi bych nevedela co s tim :oops:

Bubla Bůčková
Kelišová 7132 příspěvků 06.06.19 16:07
@Anonymní píše:
Naše šestiletá dcera si dlouhodobě téměř denně stěžuje na to, že nesnáší své jméno. :-( Začalo to hned s nástupem do školky. Prý jí vadí přezdívky (zkomoleniny), kterými ji děti ve školce oslovují a různé říkanky na toto jméno. S manželem jí vysvětlujeme, že se takové výrazy dají najít na téměř jakékoliv jméno, ale ona je z toho stejně pořád nešťastná. Nemá jméno nijak zvlášť výjimečné. Není jich 5 ve školce, ale ani není zdaleka jediná ve městě. Kolikrát brečí, když na ni volám, ať jí tak neříkám, že se tak nechce jmenovat. Navrhovala jsem jí, že ji můžu klidně oslovovat jinak (toto jméno má mnoho možností oslovování), ale nic se jí nelíbí. Má jiné oblíbené jméno a pořád do nás hustí, ať jí tímto jménem (Anička) oslovujeme. Prý až začne chodit do školy, řekne všem, že je Anička. Napadlo nás přidat jí její vysněné jméno Anna jako druhé. Co myslíte, je to úplná hloupost? Vím, že je ještě malá, ale drží jí to už několik let…Moc nás to s manželem mrzí, její jméno jsme vybírali dlouho a pečlivě, právě s ohledem na množství variant oslovení a přijde nám, že na ni i sedí…ale zvolili jsme evidentně blbě.

Přidala bych druhe, bez problémů.

Kamys
Kecalka 431 příspěvků 06.06.19 16:08

A proč by jí tak říkali? pokud to neudělají oficiálně, tak bude muset za každým zvlášť a prosit aby jí tak říkali a stejně se určitě najde někdo, kdo na to zapomene. Jen píšu, že zatím jí tak mohou říkat doma, a když tak to pak zoficiálnit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 16:13

@Lioness34 Dcera se jmenuje Amélie. Oslovujeme jí Ami, Amčo, navrhuju jí Mel(i), Lia…možné zdrobněliny tohoto jména jsou Amélka, Aminka, Amy, Amka, Amča, Mel, Meli, Mélinka, Lienka, Lia.
Fakt nás to mrzí, pač jsme z toho jména byli tehdy s manželem docela nadšení. Dnes už bychom volili asi opatrněji. I když fakt mi to jako nějaký úlet nepřijde. Z dětského okolí znám Kornelii, Lunu, Miladu, Jonatána, Hedviku, Jasmínu, Jeronýma…a všichni s tím žijí zdá se celkem v pohodě ;)
Anna je v pohodě jméno, ale samozřejmě taková Andula - to už se jí líbit nemusí. Ale ona je furt jak beran - já nejsem Amča, já jsem Anička. Nevolej na mě Ami, ale Aničko! :-D A schválně se neotočí, dokud nezavolám Aničko :roll:
@Ba-stet Ano, ona má velmi, velmi silnou osobnost. Právě proto nám na ni i její jméno sedí, je trošku neobvyklé, nám se furt líbí a přijde nám i vznešenější než klasická Anička. ale prostě jsme se netrefili.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15091 příspěvků 06.06.19 16:13

Jméno bych přidala. Mám kamarádku, která se léta představuje jiným křestním jménem než má v dokladech a většina lidi o tom nemá páru.

sediza
Závislačka 2585 příspěvků 06.06.19 16:19

Tak vůbec nevidím problém v tom, jméno ji tam přidat. Ale já osobě bych pátrala po příčinách. To není normální?! Někdo ji musel šikanovat už ve školce a smát se jí nebo někde to pramenit musí ta nelibost.

Lioness34
Závislačka 2795 příspěvků 06.06.19 16:19
@Anonymní píše:
@Lioness34 Dcera se jmenuje Amélie. Oslovujeme jí Ami, Amčo, navrhuju jí Mel(i), Lia…možné zdrobněliny tohoto jména jsou Amélka, Aminka, Amy, Amka, Amča, Mel, Meli, Mélinka, Lienka, Lia.
Fakt nás to mrzí, pač jsme z toho jména byli tehdy s manželem docela nadšení. Dnes už bychom volili asi opatrněji. I když fakt mi to jako nějaký úlet nepřijde. Z dětského okolí znám Kornelii, Lunu, Miladu, Jonatána, Hedviku, Jasmínu, Jeronýma…a všichni s tím žijí zdá se celkem v pohodě ;)
Anna je v pohodě jméno, ale samozřejmě taková Andula - to už se jí líbit nemusí. Ale ona je furt jak beran - já nejsem Amča, já jsem Anička. Nevolej na mě Ami, ale Aničko! :-D A schválně se neotočí, dokud nezavolám Aničko :roll:
@Ba-stet Ano, ona má velmi, velmi silnou osobnost. Právě proto nám na ni i její jméno sedí, je trošku neobvyklé, nám se furt líbí a přijde nám i vznešenější než klasická Anička. ale prostě jsme se netrefili.

Mě se libila kdysi Melanie - dali jsme nakonec jiné jméno… Amélie mě nijak nevadí ani nepřijde ze by to vykám taková hrůza - já bych měla spis obavy aby ty jsi to nevylitala - ona pak neměla Amélie Anna a v zápětí si vymyslela jiné jméno…ze Anna se ji už taky nelíbí ze ji říkají Andulo Anco apod… tak těžko radit. Ještě bych asi pockala - nebo takhle já bych si musela být hodne jistá ze si nebude vymyslet i později ;)

kve-tinka
Kelišová 5186 příspěvků 2 inzeráty 06.06.19 16:21

Ja znam holku, ted uz dospelou zenu, 30+. Mamka ji osllovovala Zuzko, mamce se to libilo. Jmenovala se uplne jinak, a ani s tim jmenem problem nemela. ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama