Matka a asistentka v jedné osobě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kassor
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 27.05.19 13:46
Matka a asistentka v jedne osobe

Nemate nektera zkusenost, at uz osobni nebo z doslechu o tom, ze se matka stala asistentkou svemu diteti ve skole? Vidim v tom vyhody i nevyhody, ale z praxe nikoho neznam… Ptam se proto, ze o tom sama premyslim… Dekuju :kytka:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 13:51

@Kassor máme to ve škole a není to dobré. Máme i ve škole, že máma dělá AP ve třídě svého dítěte a taky to není úplně ideální. Dítě se často předvádí, víc testuje mantinely a k mámě si děti dovolí víc než k cizí asistence.
Dítě tam má najednou 2 autority a je problém.
Sama jsem učitelka a vnímám to stejně, jako když musím jít učit k synovi.
Pokud chces dělat asistentku, zkusila bych ji dělat v jiné třídě, než máš dítě.

Premek_Orac
Kelišová 5122 příspěvků 27.05.19 13:56

@Kassor Pro dítě v tom nevidím moc dobrého… Ne s ohledem na teď, ale s ohledem na jeho vývoj a budování nezávislé osobnosti, pozice v kolektivu, soukromí atd.

Vercsi148
Kecalka 372 příspěvků 27.05.19 14:08

Kdysi jsem si s touhle myšlenkou pohrávala, trvalo to asi tak tři sekundy. Já v tom žádnou výhodu nevidím…

prejeta_zaba
Kecalka 179 příspěvků 13 inzerátů 27.05.19 14:18

@Vercsi148 já v tom vidím akorát to, že matka svý dítě už zná, může mít zmáklý postupy, jak na něj mluvit aby vnímalo, nebo např. nemělo záchvaty vzteku, přesně zná jeho diagnózu… (nevím co mu je, když potřebuje asistentku) - asistentka si k němu musí hledat cestičku než se poznají, např. pro autistu může být značně stresující další cizí osoba… ale jak píšou před námi, asi bych do toho nešla.

jarmarkty
Kecalka 188 příspěvků 27.05.19 14:21

Nemám s tím zkušenost můžu poskytnout pouze můj názor. Nemyslím si že by to dělalo dobrotu protože matka má jiný náhled na věc a dítko ji nebude brát tak „vážně“ jako cizího člověka

Popokatepetla
Závislačka 3326 příspěvků 27.05.19 14:29

Když jsem dceři řešila asistentku do MŠ, ředitelka mi o téhle možnosti říkala, ale prý je to až jako poslední možnost, pokud by se opravdu nikdo jiný nenašel, že to pro dítě uplně ideální není.

Kassor
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 27.05.19 14:33

Ono urcite zalezi na tom o jake postizeni se u ditete jedna… Urcite otazka autorit, tam je jasne, ze rodic v pozici asistenta musi nechat ucitele, aby byl dominantni, ale z hlediska pristupu k uceni si myslim, ze mnohdy rodic vi, jak spravne se svym ditetem komunikovat, aby se dite veci spravne ucilo… Jak uz tu nekdo psal, uz to za ty roky maji preci jenom lepe zmaknute nez cizi clovek.. Ale taky to nemusi byt vzdycky pravda…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 14:45

Ano, máme ve škole u kluka na vozíku jeho maminku jako AP a funguje to dobře :-) I třída ji bere a to je teď hoch v 8. třídě, na 1. st. měl jinou asistentku…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 14:53

@Kassor ony to děti na rodiče víc zkouší. Pro děti je matoucí mít 2 rozdílné autority, často pak bojuje s tím, koho poslouchat. Ono by to šlo, ale podle mě je lepší spolupracovat s učitelkou a asistentkou. Ono musí být hrozné celé dopoledne s dítětem pracovat a doma druhá směna. To si za chvíli polezete na nervy. Bude toho mít dost za dopoledne a odpoledne znovu.
Ty jako rodič budeš mít určitou představu a někdy to bude v rozporu s tím, co bude říkat učitelka. Přitom se může stát, že učitelka to bude myslet dobře a sama by to zvládla. Dokázala bys ustát i toto?

Kassor
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 27.05.19 15:06
@Anonymní píše:
@Kassor ony to děti na rodiče víc zkouší. Pro děti je matoucí mít 2 rozdílné autority, často pak bojuje s tím, koho poslouchat. Ono by to šlo, ale podle mě je lepší spolupracovat s učitelkou a asistentkou. Ono musí být hrozné celé dopoledne s dítětem pracovat a doma druhá směna. To si za chvíli polezete na nervy. Bude toho mít dost za dopoledne a odpoledne znovu.
Ty jako rodič budeš mít určitou představu a někdy to bude v rozporu s tím, co bude říkat učitelka. Přitom se může stát, že učitelka to bude myslet dobře a sama by to zvládla. Dokázala bys ustát i toto?

To prave vsechno musim zvazit… Myslim, ze i jako matka jsem schopna i ochotna ustoupit ucitelce, stahnout se do ustrani a respektovat jeji narizeni, doporuceni atd… To, ze bych byla cely den s dcerou, ja bych dala asi dobre, nevim, ale jak ona, jestli bych ji ja nezla krkem… Nejdriv urcite zkusim jineho asistenta, ale kdyby byl problem, nebo by nebyl (je jich nedostatek), tak do toho pujdu…

Kelsey
Hvězda diskuse 45957 příspěvků 27.05.19 15:06

Mi staci, ze supluji nebo potkavam ve skole dcery. Nechtela bych, at maji porad mamku za zadkam. Zadne sve soukromi. Rano si beru k sobe dceru do druziny. To je jina situace, tam si hraje. Asistovat vlastni bych nechtela.
Musis mit velkou davku odstupu, kdyz pujde o pisemky, znamkovani atd. V praci nejsi mamka, ale zamestnanec. Osobne bych nechtela, aby moje dite muselo oslovovat pani asistentko. Treba minuly tyden mladsi dostala dcera diplom, ze otoc se, at mas doma prekvapeni. Vse hned vim.

Váš příspěvek
Reklama