Vykřikuje nesmysly

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aleaa
Kecalka 394 příspěvků 27.05.19 12:41
Vykřikuje nesmysly

Zdravím maminky. Dcera (5let) byla jako miminko hodně nemocná. Bylo to způsobeno předčasným a dost problémovým příchodem na svět. Spoustu toho zvládla a dohnala. Nyní se už „jen“ po potýkáme s logopedickými problémy, nezvladatelnou impulsivitou a hyperaktivitou, neudrží pozornost ( je prostě špatně zvladatelná, prvky ADHD dle SPC) a celkově je ke svému věku nevyzrálá.
Co mě ale vždycky úplně dorazí, jsou neustále nové zlozvyky. Je problém být v klidu byť sebemenší chvíli a přetlak kompenzuje nějakou „výstředností“. Sotva se něčeho zbavíme, hned přijde zlozvyk nový. Napřed štípala-mě i sebe, pak si škubala kůži na prstech, pak trhala vlasy a teď vykřikuje jakýsi vymyšlený soubor slov… Vím, že z těch předchozích je tento zlozvyk nejméně destrukční ale už jsem unavená… Např. uspávám mladší děti, ona sedí u pohádky a z ničeho nic zařve jakýsi PIKAVU!!!??? :zed:. Dělá to i v obchodě, v čekárně, kdekoliv a vždycky to zařve 3× rychle po sobě :oops:.
Nejen, že jí musím 20× všechno připomínat, aby spláchla, u jídla žvýkala, oblíkla se, vyzula, chodila po chodníku, no základní věci, u toho se s ní všude honit a přetahovat ale teď ještě ječí jak pakyn… Jsem vyšťavená a už mě občas vážně se. e a pak jsem zbytečně zlá ale jak slyším PIKAVU, vidím rudě :cert:.
Omlouvám se za výlev, jsem dnes bez síly a potřebovala jsem to vypsat.
Myslíte, že to bude bez diagnózy? (pro obě :lol: )

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21060 příspěvků 27.05.19 12:43

Napadl mě Touretteův syndrom

padesátikoruna
Kecalka 200 příspěvků 27.05.19 12:49

@pikola Mně taky

AnastazieB
Echt Kelišová 8708 příspěvků 27.05.19 12:49

Tak měla problémy, má různé poruchy, tak se prostě nechová jako ostatní deti. Mozek ji funguje jinak, nebude poslouchat jako pejsek. Musíš ji tak brát a spíš se snažit do ní vcítit a zjistit, jak se s ní v klidu domluvit. Když z ní budeš na nervy a budeš neustále ve stresu, co zase vyvádí, tak to asi ani jedné z vás nepomuze.

necy
Kecalka 117 příspěvků 27.05.19 12:49

Nevim diagnozu.Ale napadlo me nemysli pikaču? Nevim jak se to pise, ale bylo to v pokemonech.Jsem asi mimo :oops: Ale nas 3,5 lety.Vzdy zacne neco rikat z pohadky. A my nevime oco jde.Ted treba rikal porad,,to je myska vec''pak sme videli Micky mouse a on tam tohle rika :lol:

Příspěvek upraven 27.05.19 v 12:52

denvoj
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 27.05.19 12:50
@pikola píše:
Napadl mě Touretteův syndrom

Take me to napadlo

aleaa
Kecalka 394 příspěvků 27.05.19 12:53

@pikola @padesátikoruna teď jsem načetla a i by to sedělo :(

aleaa
Kecalka 394 příspěvků 27.05.19 12:58

@AnastazieB však já vím, i se snažím…no taky jsem jen člověk. Navíc vím, že spousty věcí dělá jen když jsem na blízku, jakoby vypla, však maminka se o všechno postará. Takže určité vzorce chování chápe, jen je nechce dodržovat se mnou.
A s více dětmi je to pak někdy na palici :zed:

Premek_Orac
Kelišová 5110 příspěvků 27.05.19 13:00

@aleaa Mám pro tebe dbrou zprávu. Totiž - na chování dcery mi nepřijd enic mimořádného :-). Podobné věci si v určitém věku zažiješ skoro s kadým dítětem.
Patří to k vývoji, u některých dětí je to silnější, protože je to i jejich způsob volání po sourozenci. Odhaduji, že se to více projevilo po příchodu mladšího dítěte.
Co s tím? Čím méně na to budeš reagovat, tím lépe. Pak to pro dítě ztratí ten smysl upozorňování. Jo, je to o nervech, a sám se tím 100% řídit u vlastního dítěte neumím, ale je to asi jediný, co s tím lze dělat.
Dobrý zpráva je, že buď z toho vyroste, a jestli ne, v dospělosti si ji někdo odvede a PIKAVU budeš moci vykřikovat ty :-).

Ou
Echt Kelišová 7702 příspěvků 27.05.19 13:05

No ty nepotřebuješ odstraňovat ony zlozvyky, ale učit ji konstruktivně ze sebe dostat to napětí, kterým je přeplněná a učit ji kompenzovat její odlišnou neurologii.

Bohužel potřebuješ na to trpělivost a laskavost - jinak se ti k tomu přidá ještě její úzkost a z ní plynoucí neurotické potíže, které to celé zhoršují.

Jsou na to soubory civčení, relaxační techny, úprava režimu a tak. Nemáte někde v okolí sdružení, které se věnuje dětem s poruchami pozornosti či jinými lehčími neurologickými problémy? Jednak právě nejrůznější kompenzační cvičení pro děti nabízí. A hlavně tam bývá možnost se potkat s rodiči ve stejné situaci a ulevit si tím, že ostatní řeší to samé.

Pokud nic takového v dosahu není, tak nějaký klinický psycholog - spíš hlasuju za rodinného. Tady je adresář.

http://www.soft-zs.cz/…ce/terapeuti

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 13:06

Dobrý den,

a nedívá se někdy na tablet? PIKAVU by mohlo znamenat PEEKABOO - což znamená kuk (našla jsem tě). Pokud to viděla na tabletu, tak to možná odkoukala odtud (syn mi to taky dělá - 3 roky, ale jen někdy doma a u toho si odkrývá oči)….

Renca8
Ukecaná baba ;) 1453 příspěvků 27.05.19 13:06

Nase mala taky opakuje a,,,rika,, veci z pohadek…ma rok a pul. Treba ted se porad drzela zatoho hlavu a my. mysleli ze ji boli hlava…ne predvadela jak krtecek sedi a drzi se za hlavu a breci :lol: ale to trhani vlasu atd..mozna bych navstivila nejakeho detskeho psychologa nebo tak neco, oni uz vi jak s detma pracovat co by mohlo neco odhalit :nevim: kazdopadne si myslim ze z toho beztak vyroste

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2446 příspěvků 27.05.19 13:06

@aleaa
Můj starší syn je podobný, buď si kousal nehty, teď zase pokašlává a na vykřikování nesmyslů je taky expert. Teď se to utlumuje, většinou to bylo v rámci nějaké změny, žijeme v zahraničí, tak třeba jsme přijeli zpátky na dovolenou do Čech a prvních pár dní to bylo peklo.

Ale fakt to téměř ustalo. Ještě před rokem to bylo na denním pořádku. A teď myslím, že už to nedělá vůbec.

aleaa
Kecalka 394 příspěvků 27.05.19 13:22

@Premek_Orac :D díky, to jsem potřebovala slyšet :palec:.

A díky všem za reakci a doporučení.

cverunka
Závislačka 3041 příspěvků 27.05.19 13:24

Chápu tvé vyčerpání… Také máme nějaký ten zdravotní handicap i když to není nic hrozné, vyčerpává to a občas jsem také už zlá i když vím, že dcera za to nemůže. I maminky jsou jen lidi.
S tím výkřikem mě také napadl Pikaču z Pokemonů, ale napadl mě teda i ten Tourett… :(
Pokud tě můžu uklidnit, tak mladší dcera dělá při naštvání podobné věci - jednu chvíli si také trhala vlasy, pak shazovala věci ze stolu - klidně sklenky, plné talíře, dokonce si chvíli bouchala hlavu o zeď… A je teda neurologicky naprosto v pořádku :hug: Jen je prostě nerv.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama