Dcera nezapadla do nové třídy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 12:21
Dcera nezapadla do nové třídy

Předem se omlouvám za anonym, ale za prvé se příspěvek týká mé dcery a za druhé tu mám vcelku problém s uživatelkou, která ať napíši, co napíši, vždycky se do mě nevybíravým způsobem pustí.
Minulý rok jsem dceru (10 let) přesunula z organizačních důvodů do školy do města, kam chodím do práce a kde ona má mimoškolní aktivity. Bylo to po dohodě s ní a dcera se těšila na změnu s tím, že se starými kamarády zůstane v kontaktu. V prvním pololetí se vše zdálo naprosto v pořádku, dcera byla spokojená, na nikoho si nestěžovala, zdálo se, že do nového kolektivu zapadla.
Problémy nastaly někdy na jaře, kdy dcera začala být smutná a mluvila o tom, že se jí ve škole nelíbí. Vyptávala jsem se, co se děje, prý na ni nějaká spolužačka pokřikuje, že smrdí, je blbá atd. Dcera je drobná blondýnka, dobře se učí, jezdí na tábory, účastní se různých akcí a nemívala nikdy problém. A opravdu nesmrdí, takže útoky spolužačky byly naprosto neodůvodněné. Do školy jsem došla, řešila z učitelkou, pak se to lehce zlepšilo..

Nicméně minulý týden jsem šla s dcerou do auta a jakýsi spolužák na ni opět začal pokřikovat. Dcera mi smutně řekla, že už jí to navadí, že si zvykla a že ví, že do toho kolektivu nezapadla. Má tam tedy jednu kamarádku, se kterou se i navštěvuje.

Zeptala jsem se jí, jestli by se chtěla vrátit do své původní třídy, ale že to bude organizačně náročnější, hlavně ona bude muset se sama dopravovat na kroužky autobuse (na druhou stranu myslím, že to zvládne, ve městě se naučila používat hromadnou dopravu a zase je o rok starší, takže tohle by asi problém nebyl).

Svěřila se své kamarádce s tím, že možná přestoupí, což zaslechla nějaká další spolužačka a od té doby jí prá všichni říkají, už aby vypadla…

Příští týden jsem zařídila její návštěvu ve staré třídě, aby měla možnost to všechno promyslet, zvážit, ale zdá se, že už je rozhodnutá a těší se na konec roku, aby už do této třídy nemusela…

Pak mě ještě napadla varianta ji dát prostě na jinou školu ve městě, jestli by to nebylo řešení…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Netopirek
Echt Kelišová 9886 příspěvků 16.06.19 12:25

A možnost změnit třídu není?

Řešili jste to znovu s učitelkou?

Kfětoslava
Závislačka 2920 příspěvků 16.06.19 12:27

Dcerky je mi líto :?, nemělo by se to stávat, řešila bych to s učitelkou zase. To přece musí děti učit, že se nemůžou k sobě chovat takhle ani po opuštění bran školy. Osobní zkušenost naštěstí nemám. Přeji dobrou volbu, vše si musíte probrat v rodině, ale se školou bych to taky řešila. Přece se nemůže těm dětem ukazovat, že když si na někoho zasednou, tak ho vyštípou a on přejde jinam. Není to dobrý vzor chování do budoucna. Na druhou stranu nechávat dcerku v tomhle náročném prostředí taky není dobré. Opravdu těžké rozhodování.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 12:27

@Netopirek Ano, mluvila jsem znovu s učitelkou. Bezvýsledně.

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 1 inzerát 16.06.19 12:28

Twl, deti umej bejt fakt hnusny. Ach jo… Ja nevim, co poradit, jen drzim palce, at to dopadne dobre. :srdce: :srdce: :srdce: :hug: :hug: :hug:

Bubla Bůčková
Kelišová 7146 příspěvků 16.06.19 12:29

Vrátila bych do původní. Nová škola bude to samý. Děti se v tomhle hádám nemění a zvlášť u děvčat je to peklo :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 12:32

@Bubla_Bučková Tak dcera udržuje s několika spolužačkami kontakt po celý rok, ne nějak intenzívní, ale před Vánoci ve škole byla, občas se s bývalými spolužačkami i navštíví. Na druhou stranu aby nebyla zklamaná, připadá mi, že si to až moc maluje. Jak se říká, všude chleba o dvou kůrkách. Na druhou stranu ta původní škola je menší, lidi se víc znají a dokonce bych řekla, že obecně děcka jsou méně vulgární.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 12:32
@Anonymní píše:

učitelka jí nepomůže, nemá pořádně jak. Bohužel. Na tvém místě bych neváhala ani chvíli a dala ji na její starou školu, kde ji měli rádi. Je to důležité. Dcera taky bojuje s kolektivem. U nás není možný přestup, bohužel. Učitelka je fajn, snaží se jí pomoct, ale je to tak, že si na ní nedovolí, když je nablízku, jinak jí to dávají stejně sežrat. Takže i za cenu komplikací s kroužkama, i za cenu omezení kroužků, vrať ji do kolektivu, kde ji mají rádi. Kéž bychom my měli tu možnost.

Kfětoslava
Závislačka 2920 příspěvků 16.06.19 12:33
@Anonymní píše:

Jaký byl závěr?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 12:36

@Kfětoslava Tak že ona nic nepozoruje, že když jsou někde společně, tak není vyřazená z kolektivu.. A že je pravda, že na sebe děti pokřikují a jsou vulgární, že to řeší, ale je to prakticky neřešitelní, což mohu potvrdit, učím na jednom učilišti..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 12:37
@Anonymní píše:
učitelka jí nepomůže, nemá pořádně jak. Bohužel. Na tvém místě bych neváhala ani chvíli a dala ji na její starou školu, kde ji měli rádi. Je to důležité. Dcera taky bojuje s kolektivem. U nás není možný přestup, bohužel. Učitelka je fajn, snaží se jí pomoct, ale je to tak, že si na ní nedovolí, když je nablízku, jinak jí to dávají stejně sežrat. Takže i za cenu komplikací s kroužkama, i za cenu omezení kroužků, vrať ji do kolektivu, kde ji mají rádi. Kéž bychom my měli tu možnost.

Tak hlavně aby tam byla spokojená, ono když si člověk něco moc idealizuje… Pravda je, že tam ty kamarádky měla a kontakt s nimi udržuje, nicméně taky se dřív občas poštěkaly. Ale asi to bylo trochu něco jiného než tady.

Netopirek
Echt Kelišová 9886 příspěvků 16.06.19 12:38
@Anonymní píše:

Dcera měla po přestupu taky problém. l s jednou spolužačkou. Vyřešila to oboustranná ignorace. A teď jsou prý kamarádky 8o

Ono se to v té třídě hodně točí. Ta co byla kamarádka minulý týden teď už není… :cert:
Nejsem si jistá jestli jí přestup zpět pomůže.

A možnost jiné třídy na stejné škole je?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 12:39
@Kfětoslava píše:
Jaký byl závěr?

Hele, ať byl závěr jaký byl, učitelka tomu dítěti nemůže pomoct. Nemá jak. Naše učitelka je fajn, stojí za mou dcerou, opakovaně to řeší, už sáhla i k výhrůžkám o vyloučení ze školy ( dcera není na základce), dělají dokola sociometrické šetření ve třídě, spolupracuje se se školním psychologem. Takže se to zmírnilo, agresoři mají trochu strach. Takže pořvávají o polovinu méně. Nicméně v globálu je to ještě horší, dávají ji za vinu, že žaluje, že se to řeší, že se na ně učitelka zlobí, tím víc ji nesnášejí, nepromluví na ni, nepozdraví ji, když chybí, nepošlou jí učení…naštěstí má dcera ve třídě okolo sebe pár děvčat, které ji berou jako kamarádku, bez nich by to bylo šílené. Nicméně učitelka jí pomoct nemá moc jak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 12:41

@Netopirek Tak ono jde spíš o to, že ona se cítí vyřazená z té skupiny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 12:44

@Netopirek Možnost přestoupit do jiné třídy v rámci školy podle mě není, protože loni byly obě třídy plně obsazené. A ani nevím, jestli by to něco vyřešilo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama