Váha syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vonkova.v
Kecalka 137 příspěvků 14.06.19 07:40
Váha syna

Ahoj, mám 8 syna, za měsíc je mu devět. Posledni cca rok a půl dost přibral, ale také vyrostl a zesílil. Je pravda že má pupek.Pri vysce přes 140 cm váží cca 42 kg.Mate někdo zkušenost zda je to věc růstu a spraví se to? Ani jako miminko nebyl oplacanej, ještě v první třídě byl stihlej, vždy když jsem kupovala kalhoty koukala jsem aby měly regulovatelný pas a mohla ho zmenšit. Ted hledám opak, koukám aby mu to v pase bylo. Chodi jednou týdně na hodinu do Sokola, dvakrát v týdnu 1,5 h trénink pozemního hokeje na který většinou jede na kolobezce.(Bohužel přes léto tyto aktivity nebhdou)Premyslim že ho řádně změříme a zvážíme a zeptám se dětské Dr. Zajima mě ale i vaše zkušenost.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinea12
Hvězda diskuse 37328 příspěvků 14.06.19 07:43

Kdyz mu bude za mesic 9,tak bude mit devitiletou prohlídku, ne? Tam ho doktorka určitě zmeri a zvazi sama a rekne vam

Tableta
Kelišová 5290 příspěvků 14.06.19 07:44

Jak se stravuje?

Uživatel je onlineIjen
Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 14.06.19 07:50

Sama musíš vědět jaký má jídelníček a jestli má dost pohybu i kromě těch kroužků. Já mám hubeňoury, ale jeden kamarád měl na prvním stupni o cca 15 kilo víc než syn, a teď se vytáhl, je o hlavu větší, dělá atletiku, a rozhodně není tlustý.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 14.06.19 07:51
@a12 píše:
Kdyz mu bude za mesic 9,tak bude mit devitiletou prohlídku, ne? Tam ho doktorka určitě zmeri a zvazi sama a rekne vam

Jak ktera doktorka…pritelovy dcery maji nadvahu, hlavne starsi a doktorka nic nerikala. Zvazila zmerila zapsala…

vonkova.v
Kecalka 137 příspěvků 14.06.19 07:52
@Tableta píše:
Jak se stravuje?

Od malá každé ráno snídá, poslední dobou chce medové kroužky nebo cini-minis s mlékem. Každý den dělám svačinu do školy, střídám jeden den pečivo s margarínem a šunkou(žádný šunkový salám, šunku alespoň. 70 a víc %masa) k tomu buď be-be dobré ráno nebo nějakou jinou menší sušenku, pokud mám dostane kousek okurky. druhý den jogurt nebo tvaroh.Pak má ve škole oběd. Po příchodu domů většinou něco sní než jde na trénink. K pití většinou vodu. vecer už se snažíme nedávat mu chipsy atd.Nsou věci co měli, ale většinu zeleniny, ovoce bez problémů sní, má rád i ryby. Varim převážně o víkendech, téměř nekupujeme kuřecí maso, spíš hovězí a vepřové. Pecene buchty atd. minimalne.

vonkova.v
Kecalka 137 příspěvků 14.06.19 07:55
@Veru1987 píše:
Jak ktera doktorka…pritelovy dcery maji nadvahu, hlavne starsi a doktorka nic nerikala. Zvazila zmerila zapsala…

Také má kamarád, který je o jednou tak tlustý,hl.je menší, podsaditý a jeho rodiče s tím nic nedělají Docela nás to překvapuje, v době, kdy se dost mluví o obezitě u dětí. Taky hůř mluví, na to, že je ve druhé třídě. žádná logopedie…Dr.nic.To naše dr.je pecliva.,vše hlida,.Poslední prohlídka byla v 7 letech, je fakt, že podle očkování by měl jít teď na tu 9 letou, tak uvidíme.

Tableta
Kelišová 5290 příspěvků 14.06.19 07:57

Ciniminis a honeypops jsou plný cukru. Margarín je humáč. 70% masa v šunce je málo, chce to nad 90%. Bebe nebo jiná sušenka opět cukr, ještě k tomu tuk. Brambůrky to je zase tuk :nevim: To bych mu radši dala do školy na svačinu tu domácí buchtu, u které můžeš korigovat cukr a část mouky nahradit třeba celozrnnou špaldovou. Já nahrazuju 1/3.

Uživatel je onlinea12
Hvězda diskuse 37328 příspěvků 14.06.19 07:58
@Veru1987 píše:

No zakladatelka psala, že premysli, ze ho zmeri a zvazi a zepta se doktorky..
Tak stejne ho za mesic zmeri a zvazi doktorka a muze to probrat tam :nevim:

vonkova.v
Kecalka 137 příspěvků 14.06.19 08:09
@Tableta píše:
Ciniminis a honeypops jsou plný cukru. Margarín je humáč. 70% masa v šunce je málo, chce to nad 90%. Bebe nebo jiná sušenka opět cukr, ještě k tomu tuk. Brambůrky to je zase tuk :nevim: To bych mu radši dala do školy na svačinu tu domácí buchtu, u které můžeš korigovat cukr a část mouky nahradit třeba celozrnnou špaldovou. Já nahrazuju 1/3.

Abych pravdu řekla nevybavují si kolik má šunka masa, prostě kupujeme pouze výběrovou nebo od kosti, Moravii(83 %-podivaka jsem se na net)Ted momentálně používám Flóru nebo klasické máslo. Myslim si, že je i důležité, že má každý den snidani-je dost děti ve škole, už ve školce takové byly co nesnidali a nesnidaji. Vzhledem k tomu, že nikdy tlustej nebyl neměli jsme důvod ho nějak omezovat.My sami jime dost zeleniny, téměř každý vecer máme nakrájenou zeleninu min.pul talíře a půl talíře goudy a jiného kval.syra.Pokid má teď večer hlad, dostane jogurt nebo banán. take děláme doma pomazánky, vajickovou s tvarohem, rybí. jedine co moc nejí jsou salaty-krom okurkoveho.

Majinka7
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 14.06.19 08:11

@vonkova.v tak ja detem VUBEC nedavam chipsy a tak, a uz vubec ne vecer, vecer to chce neco lehkeho, treba zeleninu s rybou, kureci maso, ale delam pokud mozno bez oleje, misto susenek ovoce nebo tu domaci buchtu, k snidani misto tech sladkych cerealii radeji vlocky s ovocem. Je toho spousta cim nahradit sladke. Jinak doporucuji si promluvit s doktorkou, treba na tom neni spatne, jen je velký. :think:

Tableta
Kelišová 5290 příspěvků 14.06.19 08:14

@vonkova.v Šunka od kosti je kvalitní, vždycky vysokoprocentní (aspoň doufám). Snídání je super, jen je potřeba, aby to bylo něco výživnýho. A promiň, ale to tady lupínky, kroužky a čokoflíčky s mlékem opravdu nejsou. To jsou, dá se říct, prázdný kalorie. Ale nemyslím si, že 140cm a 42kg je nějaký drámo. Jako řešit bych to asi řešila, to jo. Protože pak přijde puberta a ta bude teprve zlomová nejen co se váhy a výšky týče.

Pruhovaný_mýval
Kecalka 272 příspěvků 14.06.19 08:30

Asi bych doporučila, aby sis někdy zapsala, co skutečně za ten den sní. Ono se to nezdá, ale když se člověk celej den cpe cukrem (slazený lupínky, slazený? jogurty, bebe sušenky, pak nějakej oběd, odpoledne svačina sladká? večeře odhadem chleba se salámem), tak to tělo to má tendenci ukládat. Co mě zaráží je, že dítě, a to zejména chlapec, v tomhle věku dokáže obvykle spálit ledasjakej neřád a problémy nastávají později. Má v pořádku hormonální profil?

Jinak samozřejmě platí staré dobré: nahraďme rafinované cukry komplexními. Ráno místo těch ďábelských lupínků třeba klidně vločkovou kaši, nezapékané müsli, celozrnný chleba třeba s džemem, jestli je na sladký, ke svačině vyměnit slazenej jgust za bílej s ovocem a kliďánko k tomu to bebečko, obědy v jídelně budou v pořádku, svačinu odpolední nešidit a k večeři po tréningu ideálně bílkoviny… Nicméně základem je přiznat si, že současnej systém stravování asi nebude úplně ideální a dát si práci s tím, vymyslet něco smysluplnýho. Hodně zdaru

ludmilaadamkova
Závislačka 2754 příspěvků 14.06.19 08:32

Chipsy vecer by nemeli ani dospeli… jako jednou za cas vem to cert ale pravidelně je to jistota pomalu alr jiste k obezite

KristynaTita
Kecalka 488 příspěvků 14.06.19 08:33

@vonkova.v
Cini minies, margarin,… nebylo třeba číst dále.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama