Reklama

Dcera - průjem - svědění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

divomys
Kecalka 185 příspěvků 31.01.17 21:41
Dcera - průjem - svědění

Včera se dcerce 2,5 roků stala nehoda ve školce. Dostala venku průjem a pustila to do gati. Převlékli ji atd. a jelo se dál. Doma jsem ji ještě pořádně umyla a všimla jsem si, že má trochu červenou pipinu a stolici kolem. Utřela jsem ji a namazala. Pak si ještě stěžovala, že ji to štípe. Dneska v poho a až večer zase začala, že ji štípe pipina a šáha si tam a že chce namazat. Tak jsem ji pořádně umyla a namazala imazolem. Teď nevím, čím ji mazat ať ji pomůžu. Má to i zarudlé. Nevím jestli jít hned k dr. nebo jen v případě kdyby, měla teploty. Bojím se aby neměla nějaký zánět. A hlavně nevím, jestli ten imazol je vhodný.

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2748 příspěvků 31.01.17 21:45

Tipla bych kvasinky. Syna takto jednou svedil pinda, byl dost zarudly a celkove to navedcovalo kvasinkam, rozpustila jsem v mikrovlnce boraxovou globuli, nechala zchladnout a vzniklou vodickou potrela, do rana byl klid.

Umyvat vodou ci kyselym syndetem, urcite ne mydlem ci beznym sprchacem, myt klidne nekolikrat denne, vetrat, omezit prisun sacharidu.

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 31.01.17 21:50

@divomys jestli máte doma hypermangán, tak bych zkusila sedavou koupel, nebo třeba dubovou kůru

divomys
Kecalka 185 příspěvků 31.01.17 21:53

@Helileli myslím si, že ji to svědí z té stolice, co se jí tam dostala.

divomys
Kecalka 185 příspěvků 31.01.17 21:55

@iiiv zítra zkusím, snad to zabere. jen doufám, že se jí nerozjede zánět. Už ho měla 2×

Helileli
Závislačka 2748 příspěvků 31.01.17 21:57
@divomys píše:
@Helileli myslím si, že ji to svědí z té stolice, co se jí tam dostala.

Ano a v zadku a ve stolici jsou prave kvasinky, ktere cekaji na prilezitost hupnout ve velkym na sliznice a dalsi citliva mista. Syn to mel tehdy ze spinavych slipu.

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 16 inzerátů 31.01.17 22:06

Ahoj, určitě na to má vliv znečištění. Dcera se mi jednou umyla řádně mýdlem :), a strašně se oprudila. Zkusila jsem Rybilku, Sudocream… Nic nepomohlo, museli jsme k doktorce- doporučila gencianovou violet (dává se třeba na afty), v životě bych nevěřila, jak to dokonale funguje!!! Za 2 dny skoro nic. Vyborne působí na kvasinky. Jinak ještě větrat a snažit se po každém curani osprchovat a důkladně vysušit. Opruz, ale výsledek super!

divomys
Kecalka 185 příspěvků 31.01.17 22:10

@Jírovka genciálku doma mám, ale to bych se bála zrovna u pipiny tím mazat, aby se jí to nedostalo dovnitř. Už z toho imazolu mám tokovy blbý pocit, jestli to neva, že se jí to dostane dovnitř

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 16 inzerátů 31.01.17 22:21

Doporučila nám to doktorka, já to nanasela vatovou tycinkou, řádně jsem to potupkala v okolí pipinky. Nechala zaschnout. Jen pozor, co se obarvi, nepustí :) Imazol nám tehdy nepomohl, ono totiž jak holčičky ještě nejsou hormonalne aktivní, tak to není taková ta mykoza, co máme my ženské…

Leeee
Kecalka 110 příspěvků 01.02.17 06:15

Já dávám v těhle situacích sudocream a většinou to rychle zabere, nepálí to nic. ;)

divomys
Kecalka 185 příspěvků 01.02.17 08:50

V noci se pořád budila, že ji to štípe, namazala jsem imazolu a za chvilku znova brečela. Tak jsem zkusila tu genciálku, protože nic jiného už mě nenapadlo, čím bych ji pomohla a dobrý, spala dál. Takže ji to asi pomohlo od svědění. Dneska zkusím ten hypermangan

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 16 inzerátů 01.02.17 09:59

Tak klidně 3×d gencianovou, mezi tím třeba Rybilku- ta promasti a sprchovat jen vodou. A zítra to bude lepší.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama