Reklama

14 měsíční syn - mamánek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mixit24
Stálice 51 příspěvků 31.01.17 08:26
14 měsíční syn - mamánek ?

Ahoj zkušené maminky..Mám 14 měsíčního syna, je to neuvěřitelně společenský člověk ale posledních pár dní když odejdu tak dělá šílené scény, brečí.. večer jsem byla hodinu pryč a manžel říkal že celou hodinu plakal.. :think: :,( Myslíte že to je nějaké " období ".. a o tulení v noci ani nemluvím. V noci se budí protože chce do postele ke mě a manžela vyštípe ven.. Mám mu ustoupit? Nebo být s ním? Chtěli jsme ho dávat na hodinu - dvě do dětského koutku ale to tuším. Ale co s ním?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineNetopirek
Echt Kelišová 7595 příspěvků 31.01.17 08:33

Může to být období. Do toho koutku bych dávala ať si zvykne. Do postele bych ho brala, ale jen v případě, že nevytlačí chlapa. Když tak bych mu přirazila jeho postel z tvojí strany. A přes den ho zvykala, že jsi občas pryč, třeba i jen pár minut.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 08:36

@mixit24 Přečti si něco o separační úzkosti. Dopřála bych mu co potřebuje, ale ne za cenu toho, že dítě bude mít co zapíská a na úkor statních členů domácnosti.
Takže klidně brát do postele, ale ne za cenu toho, že chlap skončí někde odstrčný na gauči a manželský život půjde do kopru, nevystavovat dítě zbytečně separaci dáváním na hlídání babičkám, ale zase na záchod, do popelnice nebo občas sama na nákup, když je doma s tatínkem (pokud tatínek funguje jako tatínek) bych si klidně došla.

mixit24
Stálice 51 příspěvků 31.01.17 08:37
@Netopirek píše:
Může to být období. Do toho koutku bych dávala ať si zvykne. Do postele bych ho brala, ale jen v případě, že nevytlačí chlapa. Když tak bych mu přirazila jeho postel z tvojí strany. A přes den ho zvykala, že jsi občas pryč, třeba i jen pár minut.

Manžel říkal že stál u dveří a čekal kdy přijdu, když jsem přišla brečel a nechtěl mě pustit..ale on je celkově jiný poslední dobou.. Neposlouchá, dělá všechno proto aby si ho někdo všímal. Nechce jíst u stolečku, morduje morče, šlape mu na klec, bere mu jídlo.. rozbíjí nádobí…

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 31.01.17 08:37

To je přece normální chování dítěte, navíc tak malého. Prostě chce mámu, neboj přijde období, kdy tě nebude chtít vidět vůbec a bude ti po tomhle teskno…

mixit24
Stálice 51 příspěvků 31.01.17 08:39
@Svistice píše:
@mixit24 Přečti si něco o separační úzkosti. Dopřála bych mu co potřebuje, ale ne za cenu toho, že dítě bude mít co zapíská a na úkor statních členů domácnosti.
Takže klidně brát do postele, ale ne za cenu toho, že chlap skončí někde odstrčný na gauči a manželský život půjde do kopru, nevystavovat dítě zbytečně separaci dáváním na hlídání babičkám, ale zase na záchod, do popelnice nebo občas sama na nákup, když je doma s tatínkem (pokud tatínek funguje jako tatínek) bych si klidně došla.

Manžel funguje skvěle. Je to úžasný otec. Ale syn prostě otočil..nekřičíme na něj, nebijeme ho ale zrovna předevčírem už dostal přes plenku protože už po několikáté šlápl na klec a smál se u toho..

mixit24
Stálice 51 příspěvků 31.01.17 08:40
@Moucharda píše:
To je přece normální chování dítěte, navíc tak malého. Prostě chce mámu, neboj přijde období, kdy tě nebude chtít vidět vůbec a bude ti po tomhle teskno…

To chápu a rozumím mu.. Ale on mi manžel nemůže dát ani pusu protože syn udělá scénu a odstrkává nás od sebe..

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 08:40
@mixit24 píše:
Manžel říkal že stál u dveří a čekal kdy přijdu, když jsem přišla brečel a nechtěl mě pustit..ale on je celkově jiný poslední dobou.. Neposlouchá, dělá všechno proto aby si ho někdo všímal. Nechce jíst u stolečku, morduje morče, šlape mu na klec, bere mu jídlo.. rozbíjí nádobí…

Tvému dítěti se projevuje povaha, začíná si uvědomovat sám sebe, co chce a nechce.
Ohledně tvého ochodu, jednoznačně tam selhal manžel. Nechápu, proč ho nechal stát hodinu brečícího u dvěří. Prostě dítě vezmu a musím ho zabavit něčím jiným, i za cenu toho, že se zezačátku vzteká a nespolupracuje. Tím se naučí, že i když máma odešla, tak se nic neděje, protože život jde dál, najíst, pohrát si, poňufat mě zvládne i táta. Máma není pupek světa.

mixit24
Stálice 51 příspěvků 31.01.17 08:42
@Svistice píše:
Tvému dítěti se projevuje povaha, začíná si uvědomovat sám sebe, co chce a nechce.
Ohledně tvého ochodu, jednoznačně tam selhal manžel. Nechápu, proč ho nechal stát hodinu brečícího u dvěří. Prostě dítě vezmu a musím ho zabavit něčím jiným, i za cenu toho, že se zezačátku vzteká a nespolupracuje. Tím se naučí, že i když máma odešla, tak se nic neděje, protože život jde dál, najíst, pohrát si, poňufat mě zvládne i táta. Máma není pupek světa.

On to zkoušel daval mu hračky jídlo pouštěl hudbu.. prý na chvíli vždy ho něco zaujalo ale pak stejně šel ke dveřím brečet..

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 08:42
@mixit24 píše:
To chápu a rozumím mu.. Ale on mi manžel nemůže dát ani pusu protože syn udělá scénu a odstrkává nás od sebe..

Tak ať si tu scénu lidně udělá, třeba desetkrát. Ale když chci dát pusu manželovi, tak mu ji prostě dám. Tohle mi dítě dirigovat nebude a já mu jasně vysvětlím, že máma s tu se mají rádi, tak si dávají pusy a tečka. Může se stavět na hlavu a odstkovat ušima, ale domácnost a patnerský vztah mi řídit nebude.

Edit: ještě nastuduj něco o období vzdoru, evidentně u vás začíná. :)

Příspěvek upraven 31.01.17 v 08:44

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 31.01.17 08:44

@mixit24 ano, i to je normální, neboj. Za dva roky nebude dávat pusu tobě a půjde rovnou za tátou, uvidíš…

mixit24
Stálice 51 příspěvků 31.01.17 08:49
@Moucharda píše:
@mixit24 ano, i to je normální, neboj. Za dva roky nebude dávat pusu tobě a půjde rovnou za tátou, uvidíš…

To jo ale přece nemůžeme s manželem bojkotovat nás manželský život jen proto že on si nepřeje aby táta mámu pusinkoval. A nebo když mě drží za ruku.. tak další scéna.. když mu nabídnu druhou ruku nechce.. chce tu kterou drží manžel.. když manžel přejde na druhou ruku tak se to opakuje..

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 08:50
@mixit24 píše:
To jo ale přece nemůžeme s manželem bojkotovat nás manželský život jen proto že on si nepřeje aby táta mámu pusinkoval. A nebo když mě drží za ruku.. tak další scéna.. když mu nabídnu druhou ruku nechce.. chce tu kterou drží manžel.. když manžel přejde na druhou ruku tak se to opakuje..

Nastavit hranice, důslednost a obrnit se trpělivostí. Neustupovat v zásadních věcech.

Russet
Extra třída :D 10248 příspěvků 31.01.17 08:52

@mixit24
Stalo se mi to i u dvouletého, že brečel, když jsem odešla. Jindy vydrží klidně dvě hodiny beze mne, hraje si a na mě si sotva vzpomene. Ten náš mamánek je, ale myslím si, že s věkem ho to přejde. Prostě to zkoušej dál, občas ho nech hlídat jinou osobou, kterou zná.

mixit24
Stálice 51 příspěvků 31.01.17 08:52
@Svistice píše:
Nastavit hranice, důslednost a obrnit se trpělivostí. Neustupovat v zásadních věcech.

Doma taková jsem ale když jsme na návštěvě tak na to nemám sílu protože mi říkají si už by dávno měl dostat na zadek a atd..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama