Dcera se neumí hrát sama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 14:40
DCERA SI NEUMÍ HRÁT SAMA

Dobrý den,

mám skoro 3 letou, v unoru a v poslední době si vůbec neumí hrát sama, ke všemu vyžaduje asistenci, jde si kreslit, chce, abych kreslila s ní, jde si hrát s panáčky, to same, jde bobovat, musim bobovat s ní..

ráda si s ní hraju, ale když neco dělám, ví že se musí zabavit, ale sotva napíšu email, jak si sednu už je u mě a odtahuje mě pryč a to u pc nevysedávám, ale někdy prostě si chci najít třeba nějaký recept, nebo někomu odepsat nebo jen tak na chvilku vypnout u kafe. ve 3 letech by snad měla pochopit, že maminka si s ní nemůže hrát pořád..jenže když ji nevyjdu vstříc jsou scény, pořád mě vola, mam, mama, mama a to třeba 30× za sebou a ke konci to jde do takového lítostného modu a pak brečí, někdy mi už ujedou nervy a okřiknují, dnes jsem řešila jednu vec přes internet s jedním eshopem, co mi nedodali zboží a nevrátili peníze, odepisuju jim a ani tu chvilku na napsani krátkého mailu mi nedá, bud otravuje celou dobu a pak se rozbrečí nebo se vztekne a začne tu neco demolovat a pak stejně knourá..už na to mám alergii, navíc me to fakt nebaví si s ní hrát, často se překonávám, ale teda už mě to unavuje, navíc kdyby chtěla aspon neco tvořt, ale ona chce pořád hrát na schovku nebo na bubáka, nebo s panáčkama a já nemám už ani fantazii, vždy se uměla sama zabavit, já si s ní taky ráda pohraju, ale ne celý den, to knourání iž mi leze taaak na nervy, nevim proč ted najednou má problém hrát si, asi že je zima a víc se nudí..

snažžím se ji v klidu vysvětlovat, že maminka ted nemůže, ze za chvilku, a le jako bych nic neřekla a pak už mi ujedou nervy a okřiknu ji a ona se rozbrečí nebo naštve a je pak protivná zbytek dne, máte to nekdo podobně?

dělá to i u pohádky, na neco kouká a pořád na mě něco volá, mama, mama, mama, mamamamamama třeba 20× za sebou, tu že je tam kočička, pejsek, nekdy to snad dlá jen ze zvyku, nemžu se na nic soustředit, ted to samé, kouká na pohádku a pořád mamamamama a neco mi ukazuje, když hned nezareaguji zvyšuje tooon, abych ji nepřeslechla, jenže zareaguji jednou, ani, je tam kočička a běhá po trávě, tak za vteřinu to mama je na neco jiného a pořád..když vařím, i kdyžž telefonuji, prostě pořád, nevim co to s ní je, ale fakt už me to vytáčí..přitom jsem ji takto nikdy nerozmazlovala, žže bych přiběhla hned jak zavolá a tak..vím, že to bude znít tvrdě, ale leze mi už tak na nervy, že už me ani nebaví s ní neco dělat.. :(

Reakce:
anupati
Kelišová 6576 příspěvků 12.01.19 14:47

A je nějaká jasně daná změna,když to zacalo teď?Nezačala do školky,nečekaně sourozence apod.?

anupati
Kelišová 6576 příspěvků 12.01.19 14:50

Jo a jinak vůbec nezminujes tátu.Kdyz je doma,dělá to taky a pořád jen na tebe?

mrav
Generální žvanilka 23049 příspěvků 12.01.19 14:52

Jsi s ní sama? Má kamarády? Co kdyby jste ty kamarády i s rodiči pozvala k vám. Tvá dcera se s nima zabaví a ty budeš moct dělat svoje věci. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 14:56

@anupati ten jecskoro porad oryc, ted 5 dni na sluzebce, kdyz je doma, je unaveny a s malou si nehraje, kamaradek s detma moc nemam, skoro zadne, do skolky ji jeste nevzali, az v breznu nastoupi, ma se uvolnit misto, chodime aspon do materskeho centra 3× tydne na 2 hod a jezdim s ni do indoor hernicek, doma moc deti taky venku v zime nudi, vim, ze se nudi, ale ja jsem nejaka vyhora, ale nemuzu rict, ze bych si s ni nehrala, hraju a chodime ven do toho centra a mezi deti, tenhle tyden teda min, jsem dost nastydla, e stejne je to pro ni asi malo, mrzi me, ze me to tak otravuje, ale fakt otravuje, u niceho uz se neumi zabavit na chvilku sama..

Ou
Kelišová 6216 příspěvků 12.01.19 15:03

To že chce společnost je úplně normální a zejména okolo 3 roku se zcela mění způsob dětské hry -právě na to, že klíčem je společné hraní - proto jsou školky.

Vysvětlování které je delší než dvě holé věty je v rámci tříletých dětí ztráta času a jen budování frustrace z toho, že to nechápou - nemůžou.

Je naprosto jasné, že nejsi klaun či animátor a nemůžeš strávit celý den s tím, že budeš dělat to co chce dcera. Jsou dvě cesty co s tím - na dobu kdy potřebuješ dceru zabavit jí pustit pohádky a nebo uzpůsobit situaci tak, aby to co děláš dělala společně s tebou. I když tě pochopitelně bude zdržovat. Výhodou je, že se tím naučí brát domácí práce jako zábavu. Dobře propracované tohle dělání věcí společně má montessori přístup.

Satr73
Nováček 2 příspěvky 16.01.19 11:05

Můj syn 4 roky si taky nechce hrát sám pořad vyžaduje moji pozornost. Ve školce si hraje s ostatními dětmi, tak si myslím že doma to musí zvládat sám to bych jinak nic doma neudělal.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >