Reklama

Dcera vs. její otec a prarodiče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 31.07.11 20:57
Dcera vs. její otec a prarodiče

Holky, potřebuju se hlavně vykecat. Už nemám sílu.

Jsem 6 let rozvedená, ex žije v minibaráčku velikosti mého bytu s se svými rodiči. Péče je soudně na dohodu.

Kity je má ráda, otce i prarodiče, ráda tam jezdí. A NIKDO JÍ V TOM NEBRÁNÍ JE TO JEJÍ RODINA A VŽDY BUDE.

Jenže alimenty - blbá pos** 1000,–/měs. a on není schopen nebo spíš ochoten ji dát. Jen slyším, jak nemá a jak mu na to nezbývá - pak přišel o práci. (můj manžel taky přišel o práci a taky aplimetny na svou dcerku platí a když už bylo nejhůř, pomohl jeho táta) A prostě dám až budu mít. Že by přišel a třeba řekl nemám, na tu máš aspoň 200,– ale nee. Prostě nic… jen sliby,
jak ten měsíc zaplaltí 3000, 4000 aby snížil dluh, který mu dělá 12500,–, pak slíbí, že přispěje na očkování proti HPV a zas nic, prostě jen a jen sliby a nic. A ona je přesto prostě zbožňuje (což je v pořádku, je to její otec) ale i NEUSTÁLE OMLOUVÁ.
Teď jsem po 5 měs. dostala 1000,–. Psala jsem Kity, která tam byla, a´t poprosí o 200,– na vstupenku na akci, kterou by chtěla jít. a) mě ex seřval, že nemá prachy,t ak co jí o tom říkám. a b) je "nabonzovala: že babi i táta řekli,ž e si to mám vzít z té 1000,– co mi dali, když teď stejně jsem u nich a já začala vidět rudě a teda vidím pořád.

Začala se na její podnět řešit střídavá péče. Otec prý chce, babi ne. A stále poslouchám, nejde to, bude se dělat podlaha v kuchyni a obyváku( po 4 m řeší se fakt teda udělala) a teď to zase nejde, protože se musí udělat podlahy všude a nejde to, protože by neměla SVŮJ pokoj. ex má největší pokoj v domě - cca 4*5 m. klidně tam může mít svůj prostor a on svůj. ale to nejde, protože když ted začal chodit do práce, tak ji budil. A předtím argumentovali dojížděním - 15 km busem
A to ještě vystartovali, že když chtěli oni střídavou ( to teda nevím kdy, když poslední 3 roky to řeším já a vždy to vyšumělo)
A prostě 1.200.000 výmluv proč to nejde i když JI CHTĚJÍ.

Když se nestarám, neřeším pro ni nic, jsem špatná, protože se nestarám a nechci jí to dovolit a když se starat začnu a začnu dělat kravál, tak jsem zase špatná, protože kvůli ní (dceři) půjde táta sedět (protože mi řekla, co nechtěli aby mi řekla) a že babička brečela a…

ale mě neomluví, když nemám na to, co by chtěla… teda nejdřív se tváří, že jo, že chápe a enzlobí se, ale po čase mi to stejně vpálí…

už nevím co mám dělat. Jsem kvůli ex 5 let na ATD, nervy mi poškodily zdraví a tohle už prostě nedávám.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26367 příspěvků 31.07.11 21:15

Ahoj,
Já si myslím, že velký problém je puberta u dcery, její blbý „věk“..Ona si ho idealizuje a vidí to tak, jak to není..Aspoň mi to tak vyznívá, podle toho, co píšeš, co tvrdí dcera a jaká je realita..Ve 13 ještě nemá ten přehled, aby si dokázala udělat obrázek svůj se vším všudy..Ale postupem času se to spraví a ona pozná, kdo to s ní myslí doopravdy dobře a kde je láska „opičí“..Navíc si pamatuju Tvoje nedávné diskuze o ní, tak mi to tak nějak zapadá..

Co se týče střídavé péče, ačkoliv jsem u malých dětí proti ní, v tomto věku by nemusela být „problém“,zvlášť, pokud je na její podnět..Jenže, ona ta střídavka není tak jednoduchá, jak vypadá.Je to složité na organizaci pro všechny strany(rodina otce, rodina matky i samotné dítě, které se stěhuje)..Mít každý týden jiný režim a skloubit střídavku s denním režimem členů domácnosti a dětí, které nejsou nuceny se stěhovat, není jednoduché a vydrží to jen ten, kdo má opravdový zájem..Výmluvy otce mi jako opravdový zájem nepřipadají :nevim: Myslím, že vaší dceři jen maže med kolem pusy.

Co se týče neplacení výživného, bohužel, asi s tím nic neuděláš, protože aby byl stíhaný, musel by neplatit minimálně 6 měsíců v kuse..A pokud je bez práce, stejně ani s OSPOD nic moc nezmůžete(zku­šenosti z okolí)..

Nejsi v lehké situaci..Radit nemůžu, snad jen popřát hodně síly s dcerou a trvat si na svých zásadách..Jednu se Ti to v dobrém vrátí..

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 31.07.11 21:16

Týden má 168 hodin. Když má závazky, ať s tím něco dělá. Já taky nemám jenom jednu práci, to bych brzo bydlel pod mostem.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 31.07.11 21:18

Já taky jezdím na brigády z Brna až do Jihlavy nebo Zlína (když se něco naskytne - na dvanáctky), neremcám a snažím se makat.

Jana206
Nadpozemská drbna 26367 příspěvků 31.07.11 21:22

Juro, to je sice hezké, ale ne každý má takovou odpovědnost, aby přemýšlel tak jak Ty :kytka:
Co se týče neplacení výživného, pokud je otec na UP, je svým způsobem krytý, i když se jedná o nezletilé dítě..Tak mu to může i svým způsobem vyhovovat :cert:
U nezletilého dítěte je jistá možnost, že by za otce platila výživné sociálka a potom po otci vymáhala..Ale nevím přesné podmínky :kytka:

pannda
Kelišová 6498 příspěvků 32 inzerátů 31.07.11 21:23

Co jako řešíš??? střídavou péči bych nepovolila, už kvůli tomu, že není schopen ji sám zajistit, když už nemá na alimenty. A alimenty má stanovené zákonem, přes to nejede vlak, takže to není o tom, že chceš dostat tátu do kriminálu. Neplatí, tak vymáhat soudně, jsou to peníze pro dceru..Nikdo by se s ním nepáral. A už vůbec bych se nevzrušovala častýma debatama s ex, když ti to nedělá dobře, máte stanovené dny, kdy si ji bere? no tak…

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 31.07.11 21:43

Jé Jani, ahoj.

Jana206 píše:
Ahoj,
Já si myslím, že velký problém je puberta u dcery, její blbý „věk“..Ona si ho idealizuje a vidí to tak, jak to není..Aspoň mi to tak vyznívá, podle toho, co píšeš, co tvrdí dcera a jaká je realita..Ve 13 ještě nemá ten přehled, aby si dokázala udělat obrázek svůj se vším všudy..Ale postupem času se to spraví a ona pozná, kdo to s ní myslí doopravdy dobře a kde je láska „opičí“..Navíc si pamatuju Tvoje nedávné diskuze o ní, tak mi to tak nějak zapadá…

Ona situaci zná a fakt ví, jak se věci mají, ale NECHCE si to připustit, tak jako já nechtěla před rozvodem.

Jana206 píše:
Co se týče střídavé péče, ačkoliv jsem u malých dětí proti ní, v tomto věku by nemusela být „problém“,zvlášť, pokud je na její podnět..Jenže, ona ta střídavka není tak jednoduchá, jak vypadá.Je to složité na organizaci pro všechny strany(rodina otce, rodina matky i samotné dítě, které se stěhuje)..Mít každý týden jiný režim a skloubit střídavku s denním režimem členů domácnosti a dětí, které nejsou nuceny se stěhovat, není jednoduché a vydrží to jen ten, kdo má opravdový zájem..Výmluvy otce mi jako opravdový zájem nepřipadají :nevim: Myslím, že vaší dceři jen maže med kolem pusy.

J8 na 99 % vím, že pokud to vůbec zkusí, tak z toho hodně rychle sejde, ale ona prostě CHCE. On u rodičů děti nemá, oba jsou v důchodu a on začal dělat. Jako NĚJVĚTŠÍ problém vidím, (co Kity vidět nechce) že ji bude muset živit babička a to ona nechce, když už živí syna. Já na to kývla a vlastně do ní fakt už tlačím, ať to Ona zkusí a ONA padne na hubu a uvidí. (stále je a bude pod dohledem psycholožky a dle potřeby na atd, jak je teď)

Jana206 píše:
Co se týče neplacení výživného, bohužel, asi s tím nic neuděláš, protože aby byl stíhaný, musel by neplatit minimálně 6 měsíců v kuse..A pokud je bez práce, stejně ani s OSPOD nic moc nezmůžete(zku­šenosti z okolí)..

Od 1.1.2010 je to 4 m v kuse a já to na žalobu už 5. v kuse mám.

pannda píše:
Co jako řešíš??? střídavou péči bych nepovolila, už kvůli tomu, že není schopen ji sám zajistit, když už nemá na alimenty. A alimenty má stanovené zákonem, přes to nejede vlak, takže to není o tom, že chceš dostat tátu do kriminálu. Neplatí, tak vymáhat soudně, jsou to peníze pro dceru..Nikdo by se s ním nepáral. A už vůbec bych se nevzrušovala častýma debatama s ex, když ti to nedělá dobře, máte stanovené dny, kdy si ji bere? no tak…
  1. vykecání se, což jsem uvedla hned na začátku. a b) střídavka nikdy fungovat nemůže a nebude, ael dokud to nezkusí, pořád pro ni bude otec její bůh a pořád je bude omlouvat, protože nevidí život tam a jako když je tam del dohody a sem tam, jak se to všem stranám hodí, tak je spíš rozmazlovaná. A taky už prošlo i to,že má jezdit BEZ UČENÍ. čili i bez povinností.

Policie tro nechtěla řešit, dokud to nejsou 4 m vkuse. což bylo k 30.5.. Pak ale byly nějaké sliby chyby… teď jsme dostala 1000,–, ale kám už 5 m vkuse + dluh a jsem na hraně stíhání pro neplacenmí. Jediné, proč to ještě není je to, jeslti na to mám nervy, ael asi budu muset. Matky jeho 2 dětí do každá za posledních 5 let udělaly, vždy mě kontaktovala policie, jelsir se chci přidat a nechtěla jsem - dlužil mi tak nějak nejmíň… ale už prostě pohár trpělivosti fakt přetekl.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 31.07.11 21:47
Jana206 píše:
Juro, to je sice hezké, ale ne každý má takovou odpovědnost, aby přemýšlel tak jak Ty :kytka:
Co se týče neplacení výživného, pokud je otec na UP, je svým způsobem krytý, i když se jedná o nezletilé dítě..Tak mu to může i svým způsobem vyhovovat :cert:
U nezletilého dítěte je jistá možnost, že by za otce platila výživné sociálka a potom po otci vymáhala..Ale nevím přesné podmínky :kytka:

Jani, mě život naučil jednomu: když jeden den něco mám (myslím tím vztahy s lidma), tak druhý den o to můžu přijít. Takže si vážím každého dne, kdy jsou vztahy jakžtakž dobré. Markétin ex na to zatím asi nepřišel… :think: Vo tom to asi je…

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 31.07.11 21:47
Jura007 píše:
Já taky jezdím na brigády z Brna až do Jihlavy nebo Zlína (když se něco naskytne - na dvanáctky), neremcám a snažím se makat.

To ex se svým zákl. vzděláním dělat nikdy nebude…

Jojo, kdyby tak člověk v mládí věděl… :think: Kity ne neplánovaná nehoda, ale chtěná a já si neuměla představit být svobodná matka a taky jsem byla zamilovaná, ale hooodně špatně :(

Sany80s
Kelišová 6397 příspěvků 31.07.11 21:48

Předně musím říct, že obdivuji, jak se snažíš s ex domluvit, když si vezmu, co sis s ním zažila.
Když jste spolu s dcerou mluvily, myslím někdy, když byla v klidu. Je schopná formulovat, co by chtěla ona? Nebo neví a kope okolo sebe…

tetes
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 31.07.11 21:49

.

Příspěvek upraven 31.07.11 v 21:52

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 31.07.11 21:49
Jura007 píše:
Jana206 píše:
U nezletilého dítěte je jistá možnost, že by za otce platila výživné sociálka a potom po otci vymáhala..Ale nevím přesné podmínky :kytka:
Jani, mě život naučil jednomu: když jeden den něco mám (myslím tím vztahy s lidma), tak druhý den o to můžu přijít. Takže si vážím každého dne, kdy jsou vztahy jakžtakž dobré. Markétin ex na to zatím asi nepřišel… :think: Vo tom to asi je…

A jak ho znám, tak na toto vyživotě nepřijde. jemu vyhovují povrchní rádoby kamarádi před kterými si hraje na velkého machra a postelové kamarádky bez závazků… taky mu 3 děti 14 - 9 a 4 leté různých matek stačí. A život u rodičů, kde platí na bydlení minimum vyhovuje.

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 31.07.11 21:54
Sany80s píše:
Předně musím říct, že obdivuji, jak se snažíš s ex domluvit, když si vezmu, co sis s ním zažila.
Když jste spolu s dcerou mluvily, myslím někdy, když byla v klidu. Je schopná formulovat, co by chtěla ona? Nebo neví a kope okolo sebe…

J8 jsem se teď fakt sekla. Kity ubližovala, oni CHTĚJÍ, ale mají spoustu aby.. tak to fakt honím do krajnosti, ať to bu%d zkusí a fungovat to nebude a nebo to vzdají, ALE MUSÍ ONI. To jediné mžůe Kity srovnat. Ona sem tam kope, ale chce střídavku, to ona ji chce a já jsem ta špatná, že jsme to nechtěla dovolit, tak po tom teď jdu.

tetes píše:
Zkusili jste se u střídavé péče někdy zamyslet nad tím jaké by to bylo,kdyby jste se každý týden stěhovali vy,tedy rodiče?Aby nemuselo pendlovat dítě,případně dokonce střídat školy,kamarády,stě­hovat věci apod.?Střídavá péče by měla být v zájmu dítěte…
Mimochodem pokud se nemýlím,tak když neplatí alimenty víc jak tři měsíce můžeš dojít na exekuční úřad a ti to řeší celkem rychle a po půl roce na policii podat trestní oznámení.

Dítěti by stejná škola zůstala - dělá jazykovku, jen by 15 km dojížděla. stěhování taky není problém. JEN ONA SI TO IDEALIZUJE A NEDÁ POKOJ, DOKUD SI TO NEZKUSÍ. JI NIKDO NENUTÍ!!!!! To ona sama to chce, tak a´t si to zkusí.
Dle psychiatričky i psycholožky je to dobrý nápad, ať si to zkusí.
J8 VÍM že tohle fungovat nebude, ale ona na to musí přijít sama a nebo jí ONI musí prostě odmítnout.

PO 4 m musím podat trestní oznámení, to musí k soudu a k exekutorivu musím jít s platebním výměrem, který do určité doby nezaplatí. Jinak to nejde, ověřovala jsem.

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 31.07.11 21:55
tetes píše: .Příspěvek upraven 31.07.11 v 21:52

za svůj příspěvek se stydíš?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.11 22:01

J8 VÍM že tohle fungovat nebude, ale ona na to musí přijít sama a nebo jí ONI musí prostě odmítnout.

At si to vyskouší ,musí na to přijít sama .Synátor taky chtěl k tátovi a rychle ho to přešlo je to tak dva roky dnes je mu 16 a nejede tam ani na víkend.
 Petra

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >