Dceři roste jen jedno prso

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 09:31
dceři roste jen jedno prso

Dobrý den, omlouvám se za anonym ale mám pc napůl s derou a nerada bych aby na to přišla, chtěla jsem se zeptat zda nemá některá maminka zkušenost s tím že dcera 11 a půl let před rokem začal vývoj v ženu, dole vše ok ale čím ví roste poprsí všimla jsem si že jedno se zastavilo a druhé už je 2× tak velké…v rodině to u nás nikdo neměl z holek, naše dětská je na týden mimo a nemohu najít záskok kde, na gyn. nás vezmou až za skoro dva měsíce. Moc děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
svapi
Ukecaná baba ;) 1892 příspěvků 04.03.19 09:34

Jedine reseni je lekar..kamaradka to tak take ma, je to nejaka hormonalni potiz, leci se. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 09:40

@svapi juj no tak snad nás vezme co nejdřívě

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 04.03.19 09:45

Ať jí pro jistotu i prohlédne lékař, případně zkontrolujte hormony, ale nemusí to být nic dramatického. U některých to tak je že prsa rostou dost nepravidelně, ale časem se to srovná. A poraďte se jak s dětskou, tak i s gyn, je zbytečné do ní začít cpát prášky jen protože má trochu rozhozené hormony, takže kdyby měla začít něco brát, zjistila bych si víc názorů.

LaPaloma
Závislačka 2646 příspěvků 04.03.19 09:51

Možná jít na endokrynologii? Zavolejte si někam a zeptejte se, zda se tam toto řeší. Možná bude třeba doporučení od pediatra.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 04.03.19 09:54
@LaPaloma píše:
Možná jít na endokrynologii? Zavolejte si někam a zeptejte se, zda se tam toto řeší. Možná bude třeba doporučení od pediatra.
Řeší, ale musíš si to většinou extra vyžádat pokud nemáš rozumnou pediatru. Případně jít někam jako samoplátce, tam by mohli být i rychlejší.
svapi
Ukecaná baba ;) 1892 příspěvků 04.03.19 09:57

Doporuceni na endokrinologii mit nemusite..proste tam zavoláte, co mate za problém a oni dceru vysetri… :nevim:

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 04.03.19 10:01
@svapi píše:
Doporuceni na endokrinologii mit nemusite..proste tam zavoláte, co mate za problém a oni dceru vysetri… :nevim:

Asi záleží jak kde, na spoustě místech je potřeba.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 10:03

dětskou mámenaštěstí super, zastává názor raději jeden dva dr navíc než něo zanedbat , akorát ten tento týden tam není, ase zástupem i když jsem jej už našla se mi to řešit nechce,přece jen jí vůbec nezná a já taky ne.

svapi
Ukecaná baba ;) 1892 příspěvků 04.03.19 10:03

@Nimie ono to mozna chteji, ale vy nemusite mit doporuceni vubec nikam :)
 http://www.mzcr.cz/…2407_18.html

Abyste to nemuseli zdlouhave hledat: Máte plné právo navštívit jakéhokoli lékaře bez doporučení svého praktického lékaře – není to ale moudrý krok (specialista nemá k dispozici veškeré informace o vašich chorobách a provedených vyšetřeních), takže pokud je to možné, neobcházejte svého praktického lékaře tím, že navštívíte přímo specialistu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 10:10

zkusím teda tu endokrinologii, na tu máme v rodině velké zatížení :think:

Addka1
Stálice 96 příspěvků 04.03.19 10:15

Mám s tímto osobní zkušenost. Když mi bylo 13let tak jsem to tak taky měla. Dětská dr mi udělala krevní testy a zjistilo se že mám špatnou štitnou žlázu a na endokrinologii mi dali léky s hormonama. Trvalo to skoro rok než se mi ty prsa srovnaly. Co si pamatuju že mi na te endokrinologii doktorka říkala že ten průběh léčby je u každé jinak. Tak někomu to může zmizet driv a někomu později. Ale u mě skoro přes rok.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 04.03.19 10:19
@svapi píše:
@Nimie ono to mozna chteji, ale vy nemusite mit doporuceni vubec nikam :)
http://www.mzcr.cz/…2407_18.htmlAbyste to nemuseli zdlouhave hledat: Máte plné právo navštívit jakéhokoli lékaře bez doporučení svého praktického lékaře – není to ale moudrý krok (specialista nemá k dispozici veškeré informace o vašich chorobách a provedených vyšetřeních), takže pokud je to možné, neobcházejte svého praktického lékaře tím, že navštívíte přímo specialistu.

Znovu, záleží kam :) je spousta lékařů, kteří tě prostě nevezmou, protože už mají plno, neberou nové pacienty jinak než na doporučení nebo protože nespadají do oblasti tvého TP apod. pokud k nim chceš, potřebuješ doporučení. Stejně tak ti spousta řekne, že tě sice vezme, ale bůh ví kdy a stejně to bude k ničemu, protože nemá předané info od praktika (viz. ten zbytek věty). Tolik k praxi s endokrinologií a koneckonců i s gyn ;) navíc tohle ani nemusí být posuzováno jako akutní a v jejím případě to bude chtít dost možná kompletní vyšetření (tím spíš když to mají v rodině), tudíž to máš opět lepší s doporučením. A zrovna u těhle věcí to není tak, že kam vlezeš, tam ti dobře poradí. Kvalitní endokrinologie se hledá docela blbě.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 04.03.19 10:21

@svapi jinými slovy beru to tak, že jí jde o to dceři co nejlépe pomoct a ne si vyřizovat účty s doktorama, jestli jí vezmou, za jakých podmínek apod. Po mě doporučení chtěli tak v půlce míst, ale jo, asi jsem se mohla v každém z nich hádat a pak psát na ministerstvo a stěžovat si a nevím co všechno :) jenže mě šlo o vyšetření a o léčbu, na tyhle blbosti nemám čas ani náladu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 10:22

@Addka1 tak hlavně že se to srovnalo a přišlo se na to proč, chtěla by jsem zjistit příčinu co nejdříve přee jen má zatím ty nejmenší košíčky, takže to až tak nebije do očí když má volnější tričko,ale jestli bude do naší tak za rok bude na mnohem větších a to už by bylo nepříjemné hodně

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama