Reklama

Dcerka pořád ráno brečí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

skubanek
Povídálka 17 příspěvků 08.09.10 09:06
dcerka pořád ráno brečí

dobrý den chtěla jsem vás poprosit o radu dceři je už 5 let loni v prosinci začala chodit do školky na 4 hodiny děněě a vůbec enbrečela ale protože hodně času trávíme v nemocnici takže ve školce moc nepobyde ted začala chodit znova do školky a když jí tam dovezu začne strašně brečet a vřískat a když odejdu je klid vůbec nevím nevím co mám dělat takhle je to každý den řev a řev

Reklama

Reakce:

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 08.09.10 09:11

Ahojky.Brečí pořád nebo jenom když odcházíš?

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11559 příspěvků 08.09.10 09:15

vydržet. nic jiného nezbývá. většinou tohle děti dělají první měsíc školky - řev v šatně, zajdou do třídy a je rázem klid. vím, že to je hodně náročné na psychiku, ale dělají to skoro všechny děti…

tterka
Kelišová 5419 příspěvků 08.09.10 09:16

Ahojky,
jestli jsem to pochopila správně, tak tvoje holčička pláče jen, když ji odvedeš do školky a jakmile odejdeš, tak je klid.
Pokud je to tak, vůbec to neřeš. To je jen takové dětské vydírání. Jeden čas mi to dělal Martínek také. V šatně děsný řev a když jsem odešla, tak najednou přestal a šel si hrát (špehovala jsem za dveřma, protože jsem to učitelce nevěřila :oops: :lol: ).
Prostě jen zkouší, jestli vydržíš nebo nevydržíš :wink:
Určitě to brzy přejde, tak přeji pevné nervy a hlavně vytrvej :wink: :kytka:

skubanek
Povídálka 17 příspěvků 08.09.10 10:00

když odejdu tak ještě chvilku pak už ne

skubanek
Povídálka 17 příspěvků 08.09.10 10:01

jsme fakt hotová víš dcetrka má hodně vrozených vad takže moč času ve školce není protože jsme pořád v nemocnici takže tam je vždycky pár dní a pak zase ne

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 08.09.10 11:14

Skubánku, jak moc Tvoji holčičku chápu.
Prosím Tě,kdyby to bylo jen trochu možné, z té školky ji odhlas a nedávej jí tam :-( Asi to nejde, viď? Chodíš do práce a nemáš hlídání..

Já jen, až do 5 let jsem trávila taky dost času v nemocnici. Mám závažnou vrozenou srdeční vadu. Vím, jaké je to pro dítě trauma. I když dnes je to jiné. Pokud nemám další miminko, jistě tam jsi s ní. Jako její jistota a opora. Ale i tak, i když dnes nejsou nemocnice pro děti bílé stěny a ústavní postele, domov to opravdu není.

Já si prostě myslím, že je postižená traumatem z nemoci a nemocnice, které zdravé děti nemusí prožívat. Nemusí vynaložit energii na to, aby se s tím vyrovnaly. Kdo nezažil, nepochopí.

Já jsem do školky chodila až v 6 letech, jen na pár měsíců před opožděným nástupem do školy.Z důvodů možné infekce jsem do kolektivu prostě nesměla. Ale vím, že bych prostě kolektiv nesnesla. Byla jsem fixovaná na maminku nebo babičku, která mamce pomáhala mě hlídat. Měla jsem už další sourozence. Nikam s nikým jsem nechtěla a když odešla maminka nebo babička, bylo to pro mě vyloženě traumatem.

Časem se to srovnalo, samozdřejmě.

Doporučovala bych poradu s psycholožkou. Ono zdravé dítě není to, co nemocné - navíc dlouhodobě a trvale. U nic to není zkoušení, co vydržíš. Musí opravdu zpracovat v krátké době tolik těžkých zážitků a teď změna, se kterou se i zdravé děti těžko vyrovnávají.

Přeji dcerce pevné zdravé a Tobě hodně trpělivosti :srdce:
Mmch, píšeš, že má hodně vrozených vad. Neměla bys nárok náhodou být s ní na rodičovském příspěvku do 7 let?

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 08.09.10 11:19

skubanku, zkus vydržet. Ale vím, jaké to je. Já to takhle měla s Anežkou v jesličkách. Začala jsem já tam dávat, protože jsem viděla, jak moc chce být s dětmi. Nejdřív jsem to zkusila a teprve potom, co jsem viděla, jak je tam nadšená, jak se tam těší a navíc každý den brečela, že nechce domů (a to až k autobusu, mi jedna paní dokonce „radila“, že je to dítě na školku malé :cert: ). Až pak jsem kývla na to, že nastoupím do práce o půl roku dřív, než mi měla končit mateřská (jsem učitelka a tohle byla dobrá nabídka, v průběhu roku bych místo těžko hledala). Ke konci školního roku ale začala plakat, že tam nechce (dodnes nevím, proč) a dělala scény manželovi v šatně, když ji tam vedl. V jesličkách už pak ale neplakala a líbilo se jí tam - odpoledne se zdála být zase nadšená. Trvalo to několik týdnů a pak to bylo OK.

Mch já když začala chodit do školky, tak jsem taky každý den plakala - ale já prý celý den - od začátku až do konce.

skubanek
Povídálka 17 příspěvků 08.09.10 13:02

ano jsme s ní do 7 let doma ale chctěla jsem aby si zvykla na školku a děti protože jsem pořád s ní jen já jiné další dítě nemáme tak proto

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 08.09.10 20:25
skubanek píše:
ano jsme s ní do 7 let doma ale chctěla jsem aby si zvykla na školku a děti protože jsem pořád s ní jen já jiné další dítě nemáme tak proto

Dítě, člověk, s vrozenýma vadama, po traumatu s lékaři, pobytem v nemocnici, případné operaci nebo více operacích, se nemůže posuzovat jako zdravé dítě. Zátěž na psychiku dítěte i na organismus celkově je daleko vyšší.Zpracování zážitků jiné. Musí se vyrovnat se situacemi, které zdravé dítě nepoznalo.To dětskou psychiku spolu s celkovým zdravotním stavem dost zatěžuje. Psychický a fyzický stav spolu souvisí.

Já bych se fakt na nějaké zvykání na kolektiv zatím vykašlala. Když reaguje pláčem i po Tvém odchodu. Dětský kolektiv se dá nahradit i jinak. Jistě máš nějaké kamarádky se stejně starými dětmi, i když pravděpodobně chodí do práce a ty děti do školky, snad najdete čas, abyste se mohli aspoň občas navštěvovat. I v MC mívají programy a kroužky pro starší děti.

Myslím, že jí daleko víc prospěje být doma s maminkou a užívat si toho. Neboj, nebude to věčně, jednoho dne se to zlomí :-)

skubanek
Povídálka 17 příspěvků 09.09.10 08:50

já se tady scházím s pár holkama a vše je ok to vůbec nebrečí to jí vůbec nevadí u babičky je taky celý den beze mě a taky nebrečí jen v eškolce

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >