Dědičnost a akné - dá se toho zbavit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teri18
Stálice 67 příspěvků 09.01.19 21:07
Dědičnost a akné?

Ahoj holky, pročítala jsem po delší době zase nějaké weby, abych se trochu vic poučila a snažila se akné konecne zbavit, mam ho 4 roky, pouzivam masticku a vodičku od kožního, teď jsem začala mazat na fleky effaclar duo od La Roche posay, a beru asi okolo 14 dni antikoncepci.. vyloženě špatnou plet nemam, jakoze to nemam tragicky, ale skvělou ze bych mohla chodit bez make-upu také bohužel ne. A chtěla jsem se zeptat..četla jsem, ze akné ovlivňuje z největší části genetika, moje mamka, babička, teta měli v mladi ale i teď krásnou plet, táta v mladi akné bohužel měl, ale nic tgrafického..je mi momentálně 18, a rada bych se ho zbavila, myslíte ze i když je z části daně geneticky, zbavim se toho časem?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Serpentini
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 09.01.19 21:39

Určitě se ho časem dost zbavíš, i když úplně čistou pleť asi nebudeš mít nikdy. Ale kamarádka to měla úplně šílený a dneska se jí udělá něco jednou za sto let ;)

ModraJeDobra
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 09.01.19 21:43

ahoj, to Ti nikdo nerekne, to ukaze az cas. :)
Kazdopadne akne nekdy dedicne je a pokud ano, tak v tom pripade kolikrat nepomohou babske rady, ale ani bezne veci od koznich lekaru. Nekdy pomuze az roaccutane (je pod ruznymi nazvy). Jinak za sebe muzu rict, ze i kdyz se tomu nekdo vysmiva, tak kdo ma k problematicke pleti sklony, tak se vyplati si dat pozor na jidlo. :) Ja to tak mam jednoznacne s cokoladou, a v mensi mire i s mlecnymi vyrobky. Ale kazdy si musi najit to sve, co jeho telu sedi/nesedi.
Hodne stesti :kytka:

Teri18
Stálice 67 příspěvků 10.01.19 06:21

@ModraJeDobra
Roacctuane spis nechci, a pochybuju ze mi to kožní predepsal.. těžkou formu akné nemam…je to divny, ale za ty 4 roky jsem vůbec nezjistila co by mi akné zhorsovalo, fakt ze ne :think:

Saba77
Povídálka 16 příspěvků 10.01.19 10:03

je mi 23 a pořád se nemůžu zbavit ani černých teček. hruuza

Teri18
Stálice 67 příspěvků 10.01.19 12:29

@Saba77 tyvade, neděs mě 8o

ModraJeDobra
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 10.01.19 14:28

@Teri18 taky Te nechci desit… :) Ale pokud je akne dedicne, je mozne s nim bojovat mnoho let. Roaccutane nekteri lekari predepisi i na slabsi akne, hlavne pokud trva vice let a nic nezabira (mohou zbytecne vznikat jizvicky). Drzim pesti at ho brat nemusis, ale je dobre o nem vedet. ;) A pripadne se pak daji vygooglit konkretni doktori, kteri s predepisovanim nemaji problem. Mne ho jedna kozni nechtela predepsat a chtela, abych sla na laser do pracoviste, kde i sama delala, takze by na tom vydelala…ono obycejne akne „zivi“ kvantum kozaru a dermatologu, tak proc by si kazili ksefty roaccutanem. ;)
Pro predstavu - mne je temer 35 a nebyt roaccutanu, obavam se, ze bych mela akne dodnes. Uz je to teda davno co jsem ho brala, ale do te doby byla plet jak na houpacce a stalo me to hodne tisic, kdyz bych secetla vsechny „lecby“.
Hodne stesti, at se Ti to srovna brzy. :)

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 12101 příspěvků 10.01.19 15:55

@Teri18 hele, podle mě je to hodně dědičné. Moje mamka má akné doteď a už je v důchodu. Mě je 40 a mám ho stále. Teda v mnohem menší míře než v pubertě, ale černé tečky a sem tam něco výraznějšího prostě je. také mám závity roky poměrně dost minijizev v obličeji, takže bez make-upu nebo minimálně BB krému to nejde. U mě zhoršení způsobuje stres a čokoláda.
Ve tvém věku máš ještě dobré předpoklady dostat to pod kontrolu. Ale možná by to chtělo zapracovat i na svém sebevědomí a mít se ráda taková, jaká jsi.
Dcera jde teď do puberty a připravuji ji na to, že bude mít silné akné, ale že to není konec světa a dá se s tím velmi dobře pracovat .

Teri18
Stálice 67 příspěvků 10.01.19 16:20

@ModraJeDobra já už ho mam nějakým 4 rokem, a teď je to lepsi teda než dřív, mam nějaký pupinky, ale spis fličky a zacervenalou plet..počkám par měsíců , zda mi nezabere HA a pak bych teda jako řešení viděla ten roacctuane :( a diky :)

Teri18
Stálice 67 příspěvků 10.01.19 16:23

@nozu u nás to měl jen táta, na vojně, ale po dvacítce už neměl, a jizvy nebo takhle nema, nejde poznat, že ho někdy měl, a pochybuju, že ho nějak léčil :D mamka, babička, teta a zbytek rodiny plet jak z alabastru :D a to jsem trpěla několik let když jsem byla menší na ekzem.. a teď tohle , no děs, musím rict, ze mne to psychicky hodne zasahuje..když to mam lepsi, jsem celkem v pohode a tak, ale jakmile se mu to zhorší, nemam chut nikam chodit a být doma jen zavřena..

ModraJeDobra
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 10.01.19 19:01

@Teri18 to nezni spatne, to bych se do roaccutane nehnala. :) :srdce:
Jinak HA bych jen kvuli pleti nebrala, protoze az ji vysadis jednoho dne, tak to muze byt mazec… Ale jestli HA beres nejen kvuli akne, tak chapu.
Jinak pres zimu ta plet byva proste horsi.

Teri18
Stálice 67 příspěvků 10.01.19 20:00

@ModraJeDobra já prave brala v 16 HA jen kvůli akné, 9 měsíců a moc nezabrala a po vysazeni plet stejná, tak teď zkouším znovu, doktor říkal, ze jsem jo měla brát déle abych měla vidět nějaký účinek :)

Teri18
Stálice 67 příspěvků 10.01.19 20:01

@ModraJeDobra a také mi přijde, že plet jsem měla v lete o dost hezci..

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 12101 příspěvků 10.01.19 20:30

@Teri18 prosím tě, pár flíčku a začervenalá pleť není žádné akné! Podle mě si to moc bereš a měla by ses mít víc ráda. Ale chápu, že v 18 člověk vnímá ten svět úplně jinak než ve 40. S postupem času ti dojde, že na krásné pleti svět nestojí.

Teri18
Stálice 67 příspěvků 10.01.19 21:20

@nozu teď už ano, ale dříve jsem měla opravdu hroznou pleť, mam i fotky, ale zveřejňovat je nechci… teď už musím zaklepat je to prave docela fajn, tak snad se to za nezhorsi :andel: ..a vim no, já jsem v tomhle hrozná, mne proste stresuje svým způsobem každý nový pupinek :D ale snažim se mít se vic rada :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >