Dědictví nemovitostí

3.9.19 10:42

Dědictví nemovitostí

Ahoj. Jsme postavení před velmi tezke rozhodnuti. Tedy alespoň pro me a manžela. Před dvěma lety jsme si postavili mensi rodinný dum (4+1) Máme dvě deti, zahrada je v rovině, takže ideál. Avšak je spousta věcí, ktere bychom ještě chtěli udělat ( sezení, bazén, klimatizace, kuchyň na míru atd. Nyní je situace takova, že jsme přišli k chalupě, ke které má manžel citovy vztah a prodávat se za žádnou cenu nebude ( ani ja nechci) je na krásném a klidném miste a dalo by se říct, že i na samotě, zahrada je dvakrát tak Velká než naše, ale bohužel ve svahu, zas na druhou stránku se vzrostlymi a plodicimi stromy. Náš dum je u frekventovaném silnice necelé 2 km od chalupy. A ted k našemu rozhodování… rozhodujeme se, zda nás rodinný dum,,vylepšit,,, anebo zrekonstruovat chalupu. Jednou tam urcite chceme bydlet, ale ne dřív než za 5 let, spíš bych to viděla na ještě dele. Peníze nyní nejsou problém, ale byly by jen na jednu věc. Buď jedno anebo druhe. Můžete mi Prosím napsat někdo, jaky je na to vas názor? Potřebují názor někoho nezaujateho :) Děkuji moc. Snad nám to pomůže v rozhodování

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3223
3.9.19 10:47

@Veronika146 a chalupa je v jakém stavu? Potřebuje nutné nějake opravy? Myslím, že jste se už rozhodli. Bydle cca 5 let s domě, to znamená dodělat tam nějaké věci. Asi bych se omezila na ty nezbytné-kuchyně-spíš levnější. Bazén treba jen sezónní, klimatizace za mě zbytečná. Chalupu bych zatím pronajala. Nebo se přestěhuje rovnou do chalupy. Rovina je sice fajn, ale, že by se nedalo bydlet v kopci? nebo terénním úpravami nějakou rovinu vytvořit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
3.9.19 10:47

Ted bych investovala do te nemovitosti, kterou plnohodnotne uzivam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
3.9.19 10:51

Mám dva baráky, oba si chci nechat a chci poradit, co mám dělat. Jsem jediný, komu tady chybí absence logiky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1677
3.9.19 10:56

Jestli tam máte v plánu bydlet, rekonstruovala bych chalupu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
40652
3.9.19 11:00

Jako moc to nechapu, mate dum ve kterym bydlite a do budoucna byste chtěli bydlet v chalupe a nevi do ceho nacpat prachy? :think:
Tak jestli chcete bydlet v chalupe ktera potrebuje rekonstrukci tak asi do ni, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6148
3.9.19 11:00
@Veronika146 píše:
Ahoj. Jsme postavení před velmi tezke rozhodnuti. Tedy alespoň pro me a manžela. Před dvěma lety jsme si postavili mensi rodinný dum (4+1) Máme dvě deti, zahrada je v rovině, takže ideál. Avšak je spousta věcí, ktere bychom ještě chtěli udělat ( sezení, bazén, klimatizace, kuchyň na míru atd. Nyní je situace takova, že jsme přišli k chalupě, ke které má manžel citovy vztah a prodávat se za žádnou cenu nebude ( ani ja nechci) je na krásném a klidném miste a dalo by se říct, že i na samotě, zahrada je dvakrát tak Velká než naše, ale bohužel ve svahu, zas na druhou stránku se vzrostlymi a plodicimi stromy. Náš dum je u frekventovaném silnice necelé 2 km od chalupy. A ted k našemu rozhodování… rozhodujeme se, zda nás rodinný dum,,vylepšit,,, anebo zrekonstruovat chalupu. Jednou tam urcite chceme bydlet, ale ne dřív než za 5 let, spíš bych to viděla na ještě dele. Peníze nyní nejsou problém, ale byly by jen na jednu věc. Buď jedno anebo druhe. Můžete mi Prosím napsat někdo, jaky je na to vas názor? Potřebují názor někoho nezaujateho :) Děkuji moc. Snad nám to pomůže v rozhodování

Bud rekunstruovat nebo ne. Co na to manzel?
Jak bydlet? Jako natrvalo? A co ten vas nove postaveny dum?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.9.19 11:02
@Zumpa píše:
Mám dva baráky, oba si chci nechat a chci poradit, co mám dělat. Jsem jediný, komu tady chybí absence logiky?

Tak jako myslím, že logicky přemýšlím dost. Zapomněla jsem napsat, že než budou děti velké, abychom jim mohli náš dům nechat, ve kterém by jeden z nich mohl bydlet, Tak až bychom se přestěhovali na chalupu, tak bychom náš dům zatím pronajímali, než by tam šel bydlet jeden z dětí. Zapomněla jsem také napsat, že máme ještě dva byty, kde zatím jeden z nich pronajímáme. Nějaké pozemky, které se můžou prodat. Spíš je to dilema, kdy já bych chtěla bydlet dál tady a užívat si a manžel by šel klidně hned na chalupu. Je těžké se rozhodnout. Samozdřejmě nad tím přemýšlíme kolem dvou měsíců, ale stále nejsme rozhodnutý. Kdyby to šlo, bydlela bych na obou místech najednou. Nevím… Možná jsem čekala, že mi tu někdo napíše klady a zápory i když ty jsem si už také kolikrát říkala. Bohužel nemám moc s kým to probrat. Kamarádky se nemohou shodnout na tom jak by to udělali oni a já fakt nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.9.19 11:05

Manžel by šel hned na chalupu. Mě se nechce měnit nový za starý. Také tam chci jednou bydlet, ale nejdřív za tech 5 let spíš dýl klidně i 10- 15 let. Náš dům by se potom pronajímal a nebo by tam šla bydlet bud dcera nebo syn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
40652
3.9.19 11:05
@Veronika146 píše:
Tak jako myslím, že logicky přemýšlím dost. Zapomněla jsem napsat, že než budou děti velké, abychom jim mohli náš dům nechat, ve kterém by jeden z nich mohl bydlet, Tak až bychom se přestěhovali na chalupu, tak bychom náš dům zatím pronajímali, než by tam šel bydlet jeden z dětí. Zapomněla jsem také napsat, že máme ještě dva byty, kde zatím jeden z nich pronajímáme. Nějaké pozemky, které se můžou prodat. Spíš je to dilema, kdy já bych chtěla bydlet dál tady a užívat si a manžel by šel klidně hned na chalupu. Je těžké se rozhodnout. Samozdřejmě nad tím přemýšlíme kolem dvou měsíců, ale stále nejsme rozhodnutý. Kdyby to šlo, bydlela bych na obou místech najednou. Nevím… Možná jsem čekala, že mi tu někdo napíše klady a zápory i když ty jsem si už také kolikrát říkala. Bohužel nemám moc s kým to probrat. Kamarádky se nemohou shodnout na tom jak by to udělali oni a já fakt nevím.
:roll: jezis
Tak si nechte dum kde bydlite a na chalupu jezdete jako na chalupu, no :mrgreen: prodejte pozemek, pronajmete drubej byt a mate na obojí :mrgreen:

Ja bych teda z novostavby do stary chalupy i kdyz po rekonstrukci nesla.
Vase starosti bych chtela mit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
3.9.19 11:06

@Veronika146 Manzel ma citovy vztah k chalupe, ty mas citovy vztah k domu. Tezke rozhodovani :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
3.9.19 11:08

@Veronika146 Já tomu fakt nerozumím, máte nějaký majetek, máte každý z vás nějaký názor, a budete se rozhodovat podle názoru kamarádek a anonymů z EM? Dtto platí i pro +/-? To mi fakt přijde mimo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.9.19 11:13

@Zumpa Tak víte, ono kolikrát názor od cizích lidí je lepší, než od lidí, které znáte. Ne jeden kamarád nám,, záviděl,, a pomlouval nás a dělal nám problémy. Kolikrát i rada od cizích lidí pomůže. Pokud nechcete poradit, tak sem vůbec nepište. Zatím mě tu jenom urážíte, že jsem snad nějaký debil, který neumí přemýšlet a je uplně mimo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
3.9.19 11:20

@Veronika146 Pokud se urážíte, tak to není můj problém, ale váš. Urážet vás nechci, naopak, chci vás uchránit před názory lidí, kterými byste se pak měla řídit. Je to váš majetek a majetek manžela, tyhle věci se mají probírat v rámci rodiny. Pokud to nechápete, představte si následující situaci: manžel přijde domu, že kluci říkali, že nejlepší je prodat barák, byt, pozemky a odstěhovat se na chatu. Budete se řídit tím, co nějaký ožralý Pepa manželovi poradil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.9.19 11:23

@Veronika146 já tě chápu a po popsání celkové situace, já osobně bych to dala z větší části do domu, kde bydlíte, pokud tam ještě minimálně 5 let budete :wink:, na chalupě bych udělala nejnutnější úpravy, abyste si třeba mohli zajet vy nebo děti sami na víkend, odpočinout si od sebe :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama