Dveře v domě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
iPodPrd
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 30.08.19 18:03
Dveře v domě

Zdravím :)

Mám takový dotaz. Dostali jsme se do fáze rozdělování elektřiny v našem rozestavěném domě (zásuvky + vypínače). A narazila jsem na problém, všichni (manžel, táta, tchán) prostě tvrdí, že dveře se otvírají z chodby do místnosti, s výjimkou wc a koupelny. To jsem se taky všude dočetla, ale proč?

Jde o to, že náš dům je nudle, takže máme jednu obří dlouhou chodbu a z ní dveře do jednotlivých pokojů (nechtěla jsem průchozí). Jelikož na chodbě nebude jediné okno (maximálně dva ty stropní průduchy nebo jak), tak tam bude fakt hromada místa - proč se má omezovat prostor v těch ložnicích, když na chodbě by to ničemu nevadilo? Proč uzpůsobovat nábytek a vypínače kvůli dveřím, které by přece mohly zasahovat do prázdné chodby?

Má tenhle systém dveří do místnosti ještě nějaký logický důvod, nebo se mi vyplatí si za svým pohledem stát? Jen chci znát i názor jiných, protože zatím mi nikdo nepředložil argument, proč to musí být tak, vždycky jen proto, že se to tak prostě dělá.

Děkuju :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Prigionia
Kecalka 377 příspěvků 2 inzeráty 30.08.19 18:06

Tak to jsem teda nikdy neslyšela 8o my jsme si to doma udělali jak nám to vyhovovalo a jak nám to příslo výhodné :nevim:

iPodPrd
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 30.08.19 18:09

@Prigionia A máte dveře směrem do pokojů, nebo ven? Opravdu všude vidím a čtu jen o té první variantě, ale pořád nechápu, proč to tak je :nevim:

Prigionia
Kecalka 377 příspěvků 2 inzeráty 30.08.19 18:20

@iPodPrd některé tak a některé tak :nevim: prostě podle místa… Takže pokud ti neřeknou logicky duvod, trvala bych si na svém ;)

X_Cassiopea
Kecalka 164 příspěvků 30.08.19 18:21

Ahoj, je to z bezpečnostních důvodů podle normy ČSN 73 0802 PBS.
Jedná se o případy požáru a záchrany osob. Koupelna a WC je naopak z důvodu, aby když člověk upadne na zem v malém prostoru měl možnost zachraňující se dostat dovnitř.

Jogrr
Kelišová 5042 příspěvků 30.08.19 18:21

Mame vsude, jak rika Tvuj muz a tchan,
takto to navrhl projektant a prislo mi to logicke, ze pri vstupu neobchazim dvere, ale otevru a jdu dovnitr.
Resili jsme jen kam je otevirat - leva, prava.

matkabagristy
Hvězda diskuse 35080 příspěvků 30.08.19 18:22

@iPodPrd máme jen jedny dveře do chodby a to na malém wc, tam bychom se museli skoro soukat. Důvod, proč by měly být dveře do místností, vidím v tom, že zůstávají často otevřené, zavazí v průchodu chodbou.

Ivan PPZ
Kelišová 5916 příspěvků 30.08.19 18:26

Pokud to není veřejně přístupná budova, která musí řešit evakuační cesty (otevírání VEN), pak to uvnitř bytu nebude tak horké. Otevírání do chodby (a zvlášť úzké) může být problematické tím, že jdu po chodbě a někdo otevře dveře z pokoje a já těmi dveřmi dostanu/ vrazím do nich…

matkabagristy
Hvězda diskuse 35080 příspěvků 30.08.19 18:29

@Ivan PPZ jo, teď se mi vybavily dveře u bývalého zaměstnavatele. Byly to ty nejčastěji otvírané, u sekretářky-vedení, na chodbě dost provoz, tam to někoho jednou fakt sejme

iPodPrd
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 30.08.19 18:30

No a když je ta chodba fakt široká? Jakože tak, abychom ze schodů šli po straně, na kterou ty dveře ani za nic nedosáhnou, takže by nezavazely…?

@X_Cassiopea Je to vyloženě předpis? Jakože by nám to třeba nezkoulaudovali, kdyby mě chlapi poslechli a udělali to tak, jak si to vymrčím? :D

Ivettk
Povídálka 42 příspěvků 30.08.19 18:32

Nebudeš moct ale uraženě za sebou třiskat dveřmi (nebo tve deti) :)
My máme téměř u všech otvírají do místnosti. Navíc máme permanentně dvere všude otevřeně, protože mi vadi v chodbách tma

X_Cassiopea
Kecalka 164 příspěvků 30.08.19 18:38

Mimochodem jak zmiňuješ, že si budeš ubírat prostor v místnostech, tomu trochu nerozumím o jakém prostoru mluvíš, dveře by měli být průchozí z obou stran stejně, přeci nebudeš dávat do prostoru dveří kudy se chodí ať z jakékoli strany cokoli co by bránilo průchodu.

iPodPrd
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 30.08.19 18:41

@Ivettk
Já si na teatrální odchody nepotrpím, a když už, tak by mě to asi přešlo po vylezení schodů - než dofuním navrch, tak zapomenu, proč vlastně zdrhám :lol:

Já pořád počítám, že ta chodba bude fakt široká, že by to teda nemělo zavazet :think:

iPodPrd
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 30.08.19 18:48

@X_Cassiopea
Chápu, když se zamyslím, tak momentálně nenajdu důvod, proč mi to právě proto vadilo - mám kolem sebe teď blázinec dětí :zed: Ale já si vzpomenu, jen ne teď :lol:

Třeba sestra koupila dům u Prahy - už jako hotový. A do spodní koupelny se vchází dveřma, které zakrývají vypínač, protože se otvírají dovnitř a chodba je na ně úzká. Tady to třeba úplně nedomysleli..

X_Cassiopea
Kecalka 164 příspěvků 30.08.19 18:52

Nevím do jaké míry jsou kontroly při kolaudaci, ale projektant by to udělal správně a ano, je na to předpis. Jestli nezkolaudují netuším, ale v žádném únikovém prostoru, čímž se rozumí i chodba prostě dveře zavazet nesmí. Vypukne v noci požár, nepůjde lektřina, všude plno kouře, není nic vidět, pochybuju, že by za sebou někdo zavíral a ten co by vybíhal od dveří vedle a šel by u zdi protože nic nevidí tak by se o ty otevřené dveře minimálně zdržel ne-li do nich narazil když poběží. Nebo proč by měly zdržovat dveře při prohledávání pokojů jestli tam ještě někdo nezůstal, nebo poběžíš do pokoje s dětmi například ve stresu a namlátíš si o otevřené dveře? Myslím, že to má svoje opodstatnění. Jsem laik, ale při případném tlaku, výbuchu nebo čímkoli co se může dít v místnosti můžou ty dveře vevnitř být více rezistentní než vše pustit do chodby kde třeba budou potřebovat uniknout další osoby. Asi bych to nerozporovala.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama