Dědictví nezletilé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mama67
Kecalka 207 příspěvků 16.10.18 16:05
Dědictví nezletilé dítě

Ahoj, jak je to prosím s dědictvím, když máme s partnerem děti z minulého vztahu a společné žádné. V případě smrti jednoho z nás, pokud závěť nehovoří jinak, dědí naší potomci výhradně (protože nejsme manželé) a v pripade, že potomek nebude ještě zletilý, tak o dědictví rozhoduje jeho zákonný zástupce? Tzn. Ex?

Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 49928 příspěvků 4 inzeráty 16.10.18 16:13
@mama67 píše:
Ahoj, jak je to prosím s dědictvím, když máme s partnerem děti z minulého vztahu a společné žádné. V případě smrti jednoho z nás, pokud závěť nehovoří jinak, dědí naší potomci výhradně (protože nejsme manželé) a v pripade, že potomek nebude ještě zletilý, tak o dědictví rozhoduje jeho zákonný zástupce? Tzn. Ex?

Ano. Respektive u vetsich obnosu a nemovitosti opatrovnik.

Bábrdl
Generální žvanilka 22057 příspěvků 16.10.18 17:24
@mama67 píše:
Ahoj, jak je to prosím s dědictvím, když máme s partnerem děti z minulého vztahu a společné žádné. V případě smrti jednoho z nás, pokud závěť nehovoří jinak, dědí naší potomci výhradně (protože nejsme manželé) a v pripade, že potomek nebude ještě zletilý, tak o dědictví rozhoduje jeho zákonný zástupce? Tzn. Ex?

Ano.

Ale u větších částek bude muset mít zákonný zástupce svolení soudu, když bude chtít třeba prodat nemovitost atd.

Aquarius38
Stálice 84 příspěvků 11.01.19 20:04
@mama67 píše:

Pouze pokud závěť neurčí jinak. Závěť je právní dokument, který v tomto případě říká : já, rodič dítěte si přeji, aby zákonný zástupce byl xxxxxxxxx(jeho jméno) a spravoval jeho majetek do xx(věk). Bez ohledu na věk je lepší mít závěť sepsanou. Pak nemůže jen tak vstoupit v platnost dědění v pokolení přímém. ZÁVĚŤ JE NUTNÉ MÍT SEPANOU OD ADVOKÁTA ; POČÍTEJTE S TÍM, ŽE SE JÍ POKUSÍ NAPADNOUT!!!
Kamarád, nekamarád, když jde o prachy neznáš ani vlastní rodinu (vlastní zkušenosti).

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 12.01.19 13:02
@Aquarius38 píše: . ZÁVĚŤ JE NUTNÉ MÍT SEPANOU OD ADVOKÁTA ; POČÍTEJTE S TÍM, ŽE SE JÍ POKUSÍ NAPADNOUT!!!

A co takhle závěť sepsaná vlastní rukou? A co závěť sepsaná někým jiným a podepsaná svědky? Jinak advokát není notář, nepleteš si to?

Aquarius38
Stálice 84 příspěvků 12.01.19 13:14
@Luboš P píše:
A co takhle závěť sepsaná vlastní rukou? A co závěť sepsaná někým jiným a podepsaná svědky? Jinak advokát není notář, nepleteš si to?

Závěť napsaná vlastní rukou a podepsaná svědky je možná, ale je tam velké riziko napadnutelnosti. Hrozí nebezpečí vynechání určitých slovíček a ze závěti je jen kus papíru.
K bodu 2)je možné, že jsem si spletl termíny - omlouvám se. Bohužel, jsem jen člověk.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 12.01.19 13:48
@Aquarius38 píše:
Závěť napsaná vlastní rukou a podepsaná svědky je možná, ale je tam velké riziko napadnutelnosti.

To jsou jen řeči. Všechny formy závěti jsou rovnocenné a vy píšete JE NUTNÉ a já říkám: není to nutné.

Aquarius38
Stálice 84 příspěvků 12.01.19 14:50
@Luboš P píše:
To jsou jen řeči. Všechny formy závěti jsou rovnocenné a vy píšete JE NUTNÉ a já říkám: není to nutné.

Já si myslím, že je to nutné, pro klid duše. Je mnoho lidí z rodiny, kteří se nechtějí smířit se svým dílem určeným závětí a chtějí si pro sebe urvat ten největší díl ikdyby to znamenalo jít k soudu a napadnout platnost závěti.
Já to říkám pořád : „KAMARÁD, NEKAMARÁD - KDYŽ JDE O PRACHY NEZNÁŠ NIKOHO, ANI VLASTNÍ RODINU.“ a nikdo mi nevěří.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >