Coming out obavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 13:40
Coming out obavy

Už od puberty randim jen s holkama. Ale téměř nikdo to o mě neví. Jen mamka, se kterou jsem zila do svých 20 let. Ta se moc nijak k ničemu nevyjadřuje, moc neprojevuje názor, přijde mi, že moc žádný nemá. Otec a jeho strana rodiny -prarodiče, teta, strejda, bratranci to o mně neví. Je mi 26 let, už se to tutla blbe, když se každý kolem mne vdává anebo aspoň bydli se svým partnerem. A j jako porad někde „litam s kamaradkama“.
Už chci přestat lhat, i v práci, ale bojím se reakci. Otec a jeho rodina na to mají dost nepěkný nazor. Moc se tím trápím, bojím se odsouzení, posměchu. Na druhou stranu už chci přestat lhat a skrývat, kdo jsem. Mam přítelkyni, ktera je starší, má svou orientaci vyreenou a vadi ji to, že ja ne. Chceme spolu začít bydlet, takže říct už bych to prostě mela. Taky moc Toužim po dětech a nevím, co s tím. Jít do toho se ženou? Finančně jsme na tom ok, ale ze sociálního hlediska? S mužem stastna byt nemůžu(párkrát jsem zkusila, vždy fiasko )… vzdat materstvi se nechci. Budu ráda za jakýkoliv názor /zkušenost.

Reakce:
Staworowski
Zasloužilá kecalka 845 příspěvků 16.10.18 13:54

Co se rodiny týče, tak to proste řekni....... Možná tě reakce překvapí. Svagrova je taky z homofobni rodiny a dlouho nám taky říkala, že jezdí „za kamarádkou“ nakonec přiznala barvu a všichni to vzali....... Dnes se navštěvují a vše je ok
Co se tyce mateřství tak to je blbý, ale nikdo nemůže mít vše......... Když nedokážeš žít s chlapem, tak se musis smířit s tím že rodinu mít asi nebudeš, pokud si to teda nezaridis jinak(to mimochodem svagrova taky řešila)

Lynette
Echt Kelišová 7937 příspěvků 16.10.18 13:54

Jsi kdo jsi a máš právo být šťastná. MYslím, že lidi mají víc problém s homosexuály než s lesbičkama. A jako žena si ty spermie vždy nějak obstaráš takže miminko není problém. Pro dítě je rozhodně lepší mít dva milující rodiče než rodiče jednoho - to má dnes snad každé druhé dítě. Já osobně vidím problém v tom když dítě mají dva homosexuálové ale u dvou lesbiček žádný problém nevidím.

GoldGirl
Kecalka 223 příspěvků 16.10.18 14:01
:)

Ahoj, ja jsem lesbička a pritelkyni chapu ze ji to vadi :? Na tom ze se milujete neni preci nic spatneho:) Urcite bych to rekla. Je mozne ze to doma vi (citi)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 14:03

@Staworowski a pořídila si teda svagrova to dite? Proc bych ho mit nemohla? Jsem plodna žena a spermie se sehnat dají. Myslíš že morálního hlediska? Pises, nikdo nemůže mit Všechno. Ale ja nechci o nic více než má většina lidi - zítra milovanou osobou a mit spolu (vychovávat spolu ) dite /deti

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 14:04

@Staworowski a pořídila si teda svagrova to dite? Proc bych ho mit nemohla? Jsem plodna žena a spermie se sehnat dají. Myslíš že morálního hlediska? Pises, nikdo nemůže mit Všechno. Ale ja nechci o nic více než má většina lidi - zít s milovanou osobou a mit spolu (vychovávat spolu ) dite /deti

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 14:05

Omlouvám se za opakovane příspěvky

sediza
Ukecaná baba ;) 1651 příspěvků 16.10.18 14:20

Máme v praci lesbičku a kazdymu je to uplně jedno, jestli je na holky, na kluky nebo na obojí. Podle mě je nejtěžší se s tim srovnat pro toho člověka, ktery je gay. Pak asi rodiče a prarodice a vsem ostatním je to úplně jedno. A pro rodinu by mělo být důležité, zda jsi v životě šťastná a jaký jsi člověk.

tininas
Ukecaná baba ;) 1388 příspěvků 16.10.18 14:22

Ahoj.

a/ Nenech se do ničeho tlačit. Coming out je jen Tvé rozhodnutí. Vím, že partnerku miluješ, ale v tomto směru musíš být sobec. Pokud na „přiznání barvy“ nejsi připravená, můžeš nést některé negativní reakce až přehnaně špatně.

b/ Odsouzení od okolí samozřejmě může přijít, ale z mé zkušenosti většinou Ti nejbližší v Tobě vidí hlavně člověka, kterého milují a on miluje je, a orientace je až na druhém místě. Takže možná nakonec zjistíš, že ta nejistota je jen v Tvé hlavě.

c/ Mateřství se vzdávat nemusíš. Podívej se na dokument Nerodič - tam dvě lesbičky řešily taktéž početí „od dárce“. A ještě někde jsem viděla dokument o dvou českých lesbičkách, které si pořídily dvě děti přes nizozemskou kliniku - tuším holčičky věkově docela blízko, a dokonce od stejného dárce.

Držím palce. Lesbička sice nejsem, ale v rodině máme dvě. :)

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 16.10.18 14:25

Nebál bych se toho, naopak se pak budeš možná cítit lépe, svobodněji. Mě by to jako otci nevadilo.

Hazentla
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 16.10.18 14:40

Z mého pohledu jsou na tom lesbičky o dost líp, jak gayové. Společnost je, myslím, obecně líp přijímá, přiznám se, že i mně se z líbajících nebo jinak se mazlících chlapů navaluje, nemluvě o sexu :poblion: Samozřejmě že rozumem chápu, že si zaslouží pochopení a určitá práva atd. Navíc jsou to často fajn kamarádi, pár jich znám, ale nemůžu si pomoct, na první signální mi milostné projevy u gayů přijdou nechutné. U holek je to v pohodě :palec:
I jako matka (zatím jsem teda těhotná) bych mnohem lépe nesla lesbickou dceru, než gaye syna, už kvůli mnohem menšímu problému s vnoučaty, resp s jejich pořízením :lol:
Neboj se, navíc jednou to stejně bude muset ven…

káťa
Extra třída :D 13173 příspěvků 16.10.18 14:43

Když to vezmu jako matka. Kdyby moje dcera byla lesbička, milovala bych ji pořád stejně. Bylo by mi to sice líto kvůli ní samotné, že to bude mít v životě těžší a kvůli vnoučatům, ale mé city by to nikterak nezměnilo.
Zrovna tak kdyby žila s ženou kolegyně z práce, můj vztah k ní by to neovlivnilo.
Co se týče děti neporadím. Nějak na to nemám vyhraněný názor…

eumedon
Extra třída :D 13744 příspěvků 16.10.18 15:36

Tak k tomu přiber kytku, dobré víno a oznam to nejbližším. Ostatním (kolegům v práci) to může být šum a fuk, takže těm to oznamovat nemusíš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >