Dědictví v rozhádané rodině

19895
13.4.20 11:49

Dědictví v rozhádané rodině

Ahoj. V rodině došlo k přepisu nemovitosti na syna a vnuka, půl na půl, nikdo tam nebydlí a nemá tp. Co teď dál? Když se neprodá, tak zas to přejde za 30 let na další potomky a ty už se budou jen skládat na odvoz sutin? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19824
13.4.20 11:53

No asi jo…proč se to neprodá nebo jeden druhého nevyplatí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2824
13.4.20 11:53

Co dal musi rozhodnout syn a vnuk..jestli to chteji prodat, tak at to prodaji, pronajmou…hlavne at nezapominaji platit dan z nemovitosti.. nevim tedy, jaky je tam vek u obou, jestli jsou mladsi 18ti let, bude to nekdo do 18ti spravovat za ne, ale co s nemovitosti si musi rozhodnout sami

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19895
13.4.20 12:03

Jsou to dospělí chlapi… Co takový ty lidi, jak skupují podíly na baráku :think: není to lukrativní nemovitost, na chalupu moc obrovské a investic a pronajímat tak leda cikánům (kdyžtak pardon). Ale to je o dohodě a ta možná není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19895
13.4.20 12:05
@Monchichik píše:
No asi jo…proč se to neprodá nebo jeden druhého nevyplatí?

Je vyplacení je sprostý slovo. Já snad doufám, že ten prodej. Vždyť to i pro zabejčeny „nepřátele“ je výhra :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
13.4.20 12:07
@Bubla Bůčková píše:
Ahoj. V rodině došlo k přepisu nemovitosti na syna a vnuka, půl na půl, nikdo tam nebydlí a nemá tp. Co teď dál? Když se neprodá, tak zas to přejde za 30 let na další potomky a ty už se budou jen skládat na odvoz sutin? :think:

si vygoogli hospodaření se společnou věcí, zrušení a vypořádání spoluvlastnictví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19895
13.4.20 12:10

@reincarnate no zatím tam jedou mod, že vnuk neplatí žádné poplatky, občas dají vyměnit zámek a klíče, aby tam druhý nemohl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4168
13.4.20 12:16

@Bubla Bůčková takže se vlastně na ničem nedohodnou? Tak to je za trest :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19895
13.4.20 12:19
@mamina2017 píše:
@Bubla Bůčková takže se vlastně na ničem nedohodnou? Tak to je za trest :?

Snad to prodají. Zas pro nějakou větší rodinu… Teď prý stoupne zájem o tyhle nemovitosti. Ale oni na sebe ani nemají mobil, tak snad třeba ten mladší vezme rozum do hrsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4168
13.4.20 12:22
@Bubla Bůčková píše:
Snad to prodají. Zas pro nějakou větší rodinu… Teď prý stoupne zájem o tyhle nemovitosti. Ale oni na sebe ani nemají mobil, tak snad třeba ten mladší vezme rozum do hrsti.

tak snad peníze mají rádi oba. ;) spíš otázka, aby se dohodli na ceně. Někdo má třeba přehnané představy. V rodině prodávali chalupu skoro 3 roky a někdy jsem zírala, co zájemci vymyslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19824
13.4.20 12:25

@Bubla Bůčková No ale jeden bez druhého to neprodá, takže se budou muset nějak dohodnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22456
13.4.20 13:27

Pokud by se nemohli dohodnout, tak podat žalobu k soudu a žádat vypořádání. Pokud nemá ani jeden na vyplacení, tak soud může nařídit prodej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19895
13.4.20 13:30
@Janli píše:
Pokud by se nemohli dohodnout, tak podat žalobu k soudu a žádat vypořádání. Pokud nemá ani jeden na vyplacení, tak soud může nařídit prodej.

Já četla rychle jen, že rozdělí nemovitost… No dobrý vědět. Jestli to jednou dojde až ke mně, tak okamžitě soud :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4168
13.4.20 16:17
@Bubla Bůčková píše:
Já četla rychle jen, že rozdělí nemovitost… No dobrý vědět. Jestli to jednou dojde až ke mně, tak okamžitě soud :cert:

a kolikátá jsi v řadě? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19895
13.4.20 21:03
@mamina2017 píše:
a kolikátá jsi v řadě? :lol:

Jsem další na řadě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit