Sestra je na mě zlá

Anonymní
12.4.20 18:51

Sestra je na mě zlá

Dobrý den,
dávám anonym, nechci aby tohle z rodiny někdo omylem neobjevil.
Mám starší sestru a neustále mi říká, že nebudu lepší než ona, že prostě nejsem tak dobrá. Nevím co si o sobě myslí, ale její sebevědomí opravdu těžké překonat.
Myslíte, že mě nemá ráda, nebo má naopak tak nízké sebevědomí, že si to takhle musí kompenzovat?
Budu ráda za jakoukoliv odezvu.

S pozdravem
Anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10811
12.4.20 18:52

Kolik vam je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2046
12.4.20 18:52

A v čem je ona tak dokonalá? Bych řekla že ona sama se bojí, protože vnímá že ty sama ji už dávno převyšuješ a snaží se tě ponížit a srazit sebevědomí..Pošli ji do zádele… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 18:53

@_.Emilyyy 14 let.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17971
12.4.20 19:05

Má ještě horší sebevědomí a na tobě si ho hojí, tím že má pocit, že když ti ublíží, tak je silnější.

Potřebuješ se naučit dvě věci - především se zbavit pocitu, že jsi taková, jak říkají lidi okolo. No nejsi. Jsi taková, jaká jsi a je úplně šumák, co si o tom myslí kdokoliv jiný.

Když sestra s něčím takovým začne, tak je potřeba ji nechat promáchnout - tedy nenechat jí se strefit do tebe, nezačít reagovat tak jak reaguješ, z čeho ona bere to posílení, tím, že je na tebe zlá, ale symbolicky před pokusem tě psychicky praštit uhnout a případně přidat nějakou poznámku, která bude říkat že víš, že tohle dělá proto, že ona si připadá mizerně, ale že fakt je debilní nápad to řešit tím, že si to bude zkoušet na někom vylejt.
Patrně jí to vytočí, ideální je pořád uhnout před hádkou a hlavně si to nebrat osobně - ona je zlá, protože je nešťastná, ne proto že ty jsi špatná.

Když opakovaně ubližováním nedostane to co dostávala předtím, tak toho nechá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9440
12.4.20 19:05

Tobe 14 a sestre kolik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 19:11
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 19:11

@Ou Moc děkuji! :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
35545
12.4.20 19:12
@Anonymní píše:
@PaníBovaryová 16

Klid, klasické sarvatky pubertálních sester. Co rodiče na to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 19:13

@Jana206 Rodiče o tom neví.

• Citovat
  • Nahlásit
9440
12.4.20 19:14

Najdi jeji slabe misto a setri ji jak tabuli :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35545
12.4.20 19:15
@Anonymní píše:
@Jana206 Rodiče o tom neví.

Ani nezaslechli hádku treba? Bylo by dobré si o tom s mamkou promluvit. Takto by Ti i dva roky starší sestra ubližovat neměla.
Myslím, že toho nechá, když uvidí, že se nenechás vyprovokovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 19:16

@Jana206 Máme pokoj ze kterého nejde nic slyšet.

• Citovat
  • Nahlásit
17749
12.4.20 19:40

Má mindrak podle mne. A hojí si ho na tobě. Řekni jí, že je to JEN její názor a jeď si dál to svoje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19737
12.4.20 20:06

Jejda, kocko, vezmi to jako zivotni sanci naucit si vazit si sama sebe. At uz tim, ze jeji pitome reci budes ignorovat, nebo tim, ze ji odvetis treba neco se smyslu „ocekavala bych, ze starsi sestra bude mit vic rozumu a nebude ponizovat tu mladsi“ ;) pripominas mi me deti, i kdyz jsou temet o deset let mladsi, nez vy dve. To je porad „ja umim mnohem lip kotrmelec“, „jsem mnohem chytrejsi“, „haha, ty neumis lezt po lane“ atd. Vzdycky jim rikam, ze nejlepsi odpoved na tohle hecovani je ignorace :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat