Dekuje vam partner?

Anonymní
28.5.20 01:52

Dekuje vam partner?

Ahoj, dekuje Vam vas partner treba za veceri, ze mu vyzehlite kosili na jednani a nebo ze mu rano udelate svacu do prace? Muj muz ze zacatku dekova za vsechno :lol: a ted posledni dobou nerekne ani bu, ani talir po sobe neda do drezu… nemluvim o jeho zasivarne kam si odtahal vetsinu hrnecku a sklenicek :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4796
28.5.20 01:57
@Anonymní píše:
Ahoj, dekuje Vam vas partner treba za veceri, ze mu vyzehlite kosili na jednani a nebo ze mu rano udelate svacu do prace? Muj muz ze zacatku dekova za vsechno :lol: a ted posledni dobou nerekne ani bu, ani talir po sobe neda do drezu… nemluvim o jeho zasivarne kam si odtahal vetsinu hrnecku a sklenicek :zed:

Ano, podekuje. I já mu poděkuj. :nevim: Jak dlouho jste spolu? Povalovani nádobí bych netolerovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 03:39
@Anonymní píše:
Ahoj, dekuje Vam vas partner treba za veceri, ze mu vyzehlite kosili na jednani a nebo ze mu rano udelate svacu do prace? Muj muz ze zacatku dekova za vsechno :lol: a ted posledni dobou nerekne ani bu, ani talir po sobe neda do drezu… nemluvim o jeho zasivarne kam si odtahal vetsinu hrnecku a sklenicek :zed:

S manželem si děkujeme navzájem, je to pro nás samozřejmost. Někdy dělám snídani já, někdy jí dělá on, někdy jí děláme dohromady. Ale nikdo z nás to nebere jako samozřejmost a vždy za vše poděkuje. Práci máme rozdělenou a momentálně toho doma zastane víc než já, protože jsem těhotná. I děti děkují a musí si po sobě uklízet i když se jim to nelíbí, jsou už v pubertě. Zkusila bych nevařit, neuklízet, nežehlit. Někteří muži to totiž berou jako samozřejmost a neuvědomují si kolik je to práce. Bývalý partner mi to neustále předhazoval a až když jsem odešla, tak si vše uvědomil. Vztah má být o kompromisech, komunikace a vzájemné pomoci, ne o tom, že někomu děláš služku a on ani nepoděkuje.

• Nahlásit
  • Citovat
62
28.5.20 04:58

Děkuje a musí děkovat :palec: Stejně tak to očekává z mé strany.
I po devíti letech je vše co pro něj dělám laskavost a vyjádření lásky, né má povinnost. :lol:
Jinak bych se být tebou trochu projevila. Nemusíš výřit vodu, ale služebná také nejsi, aby tě brzy nebral jako svou mámu. :dance:
Každý si zvykne na pohodlnost, proč by to měnil :lol:
Začala bych tím, že bych mu to jednodušše řekla. „Běž si prosím po sobě umýt talíř“ :mrgreen:
A kdyby nešel, tak bych mu do stejného talíře nandala další chod :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
359
28.5.20 06:27

Ne, manžel neděkuje, ani já neděkuju. To bychom se za celý den uděkovali, protože těch věcí je tolik, co děláme. Domácí práce máme rozděleny tak napůl. Poděkuji třeba, když udělá něco navíc nebo něco nečekaného, třeba masáž, nebo nachystá nějaké dobrůtky k večernímu filmu a naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13851
28.5.20 06:30

Vzájemně si děkujeme a prosíme. Jak s manželem, tak s dětmi. Někdi víc, někdy míň. Teda zy vyžehlené prádlo nikdy neděkoval, pokud jsem nežehlila něco na poslední chvíli, co si bral rovnou na sebe. Ale roky už nežehlím protože mám sušičku a paní na úklid :mrgreen: Nadobí od počítačů uklízíme průběžně - tahají mi ho tam děti i manžel. Takže občas si ho dotyčný přinese sám, občas to vezmu já, když mám cestu kolem. Zrovna tohle je pro mě opravdu tak nepodstatná věc, že si jí nehodlám kazit život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17085
28.5.20 06:42

Ano, děkuje a já taky. Spíš tedy častěji pochválí, jakože mi neděkuje, že jsem uvařila např., ale pochválí, že mu chutnalo. Ale běžně děkujeme, když nám druhý něco podá, přinese,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6102
28.5.20 06:50

Ano, poprosi i poděkuje a ještě mi dá i pusu. Ale málokdy po sobě něco úklidi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
946
28.5.20 06:59

U nas se tedy rozhodne dekuje i prosi. Babicka a dedecek meho byvaleho si dekovali i s pusou i v sedmdesati. Delali i takovou legracku, ze treba kdyz babicka prinesla dedovi jidlo, tak ji podekoval a ona mu musela zaplatit, za to ze mu to jidlo muze prinest, platilo se velkou pusou :blush:. Byli uzasni!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10808
28.5.20 07:36
@Anonymní píše:

Mas nejvyssi cas ho to naucit :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15289
28.5.20 07:42

Já vůbec nevím 8o. Asi náš vztah funguje a nemáme potřebu řešit takový blbosti. Jestli si všímáš tohohle a máš takovou potřebu to řešit, tak je problém někde o dost hloub než ve zdvořilostních frázích…Vztahový problémy s kamarádama občas řešíme, ale nikdy teda nekdo neřešil děkování. Začni řešit podstatný věci a důvod proč sis vůbec tohohle všimla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16286
28.5.20 07:44

Ano, poprosíme a poděkujeme vzájemně i za drobnosti jako uvaření kafe. Ono se v tom mnohem lépe žije. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1145
28.5.20 07:50
@Anonymní píše:

Neděkujeme si. Hrnečky jsou u nás poslední dobou taky různě zašitý.. Já si jej nevšímá. Ale pak když dojde návštěva, nemám jim do čeho zalít kávu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2936
28.5.20 07:50

Ano, děkuje i za vyprané prádlo které uklizim do skříně, za udělané kafe, za uvařené jídlo a ještě k tomu přidá pusu a řekne, že jsem úžasná :oops:
Já jsem na tom stejně, když uvaří nebo uklidí myčku také poděkuji a řeknu, že je zlaticko, ze to dělat nemusel.
Každé ráno když jde do práce mi ještě udělá kafe a já jemu, podekujeme si navzájem, dáme pusu a jdeme ho vypít společně na balkon nebo do obýváku (podle počasí)

Ex nikdy za nic neděkoval, vše bral jako samozřejmost a mě to také přestalo bavit, že si mě neváží a má mě jako služku :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12747
28.5.20 07:56

Já ani nevím. Asi jo. Nikdy mě nenapadlo to řešit  :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu