Den je příliš krátký

822
3.3.20 20:51

Den je příliš kratky

Zdravím. Zajímalo by mě jaký máte denní režim? Máme stary rodinný dvoupatrový dům, (obyvame ložnici, obývák, kuchyň, 2 koupelny a záchody, tři volné místnosti kde máme krámy, a kde zehlim). Dále máme 2 místnosti které nevyuzivame, jsou prázdné.. Mam skoro tříměsíční holčičku, a neustále se snažím si udělat nějaký režim. V těhotenství jsem vesměs jen uvařila, umyla boudu, uklidila dům… Přála jsem 1× týdne. Jenže teď mi přijde že jsem asi linejsi :lol: Nevim kdy mám vařit, setřít barák (nutnost máme jednoho psa doma), vyprat, vyzehlit, věnovat se miminu, jít sní ven… Přijde mi že se to za ten jeden den nedá stihnout. :? Jak to máte rozvržene vy? Máte třeba nějaký extra uklizeci den, žehlící den kdy toho prádla je kupa, nebo naopak všechno děláte za pochodu, jedna pračka se vypere, a pak hned vyzehli? :lol: Podotýkám že dcera už přes den skoro vůbec nespí, takže od všeho odbiham když zaknourne a chce pozornost… Přijde mi že pro mě konci den v 16.00 kdy přijíždí manžel z práce a já prostě chci mít naklizeno a mít všechno hotové… Asi jsem divná? :think: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

127
3.3.20 20:56

Já to dělám takhle :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
822
3.3.20 20:58

@Xxlady No tak to je pecka, to přesně potřebuju.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3377
3.3.20 20:58

Neběhej za dcerou za každým kňuknutím. A jinak jsem dělala každý den něco… jeden den uvařit na dva až tři dny (vařím ale do zavařovacích sklenic, vydrží i měsíc v lednici), další den umýt koupelnu, pak wc, dopol povysávat, odpol vytřít… A hlavně učit mimčo i si hrát samo..hrazdička, měnit hračky… vytáhnotu misky, sítka z linky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
3.3.20 21:19

@Xxlady A tohle opravdu dodržuješ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
3.3.20 21:29

@Veru1987 pod to se podepisuju. Nemáme tedy takove bydlení, jako zakladatelka, ale s rozvrhnutim práce jsme na tom stejně. A když vařím, malá je se mnou v kuchyni, kde ji vytáhnu kuchyňské náčiní a jsme spokojené obě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
907
3.3.20 21:32
@Xxlady píše:
Já to dělám takhle :-)

Také to mám nějak podobně, ale nemám tabulku, mám to v hlavě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
3.3.20 21:44

Já většinou udělám jeden velký úklid a pak to jen udržuji. S jedním dítětem, které bylo do 4 měsíců neodložitelné, jsem to měla v devět hotové a doma pořád naleštěno. Pomohl mi šátek a později nosítko. Se dvěma je to teď horší, ale prostě jsem si zvykla, že to tu nemůže být jak v časopise. Mám čisto, ale neřeším poházené hračky, ušmudlanou podlahu po obědě a cakance od vody na obkladech v koupelně. A taky zapojuji manžela víc, než dřív. Buď musí něco udělat, nebo zabavit děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3030
3.3.20 22:04

Tak ono záleží jaké máš dítě a jaké máš nároky sama na sebe. Já patřím mezi „líné“ lidi od přírody, ale přesto se nebrodím doma v bordelu. Když jsem porodila tak jsem 6 měsíců nedělala nic jiného než nosila, dcera byla neodložitelná dokud nedošlo na noční spánek a to jsem chtěla chrápat i já :lol:. Tedy minimum praní, vaření téměř žádné a úklid sporadicky. Jak začala dcera sedět, lézt a chodit už se to dalo pomalu zvládat. Máme dům se zahradou plus psa v domě. Denně vysaju, vytřu jednou týdně a když ne, tak ne. Někdy zase 2× týdně když je venku hnusně a pes má špinavý tlapy. Nesnažím se mít všechno hotové než přijde manžel z práce ani když mám chvíli klidu a můžu si sednout, neberu hadr do ruky, ale sednu si a dám si kafe. Doma mám běžný pořádek plný běžného bordela. Nemusím nikomu dokazovat, že mám dítě, jsem skvělá matka, jsem uklízečka a kuchařka první kategorie, každý mě může akorát tak políbit šos :lol: :lol: chlap mi pomůže, nepatří k těm co mu upadne ruka po dotyku vysavače ani k těm co po sobě neumí uklidit záchod (i když občas tam trpí selektivní slepotou :lol: ). Takže spíš radím se zas tak neupínat k nějakému dokonalému modelu fungování a dělat věci postupně tak jak je potřeba a jak se ti chce. Život není o dokonalosti, ale o spokojenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
3.3.20 22:07

Já jen ještě dodám, nerozmazluj si manžela tím, že budeš mít vše tip ťop, když on dorazí domů, protože by se mohlo stát, že si za chvíli bude myslet, že je to vlastně vše automaticky a ty se doma válíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
822
3.3.20 22:50

@Aduš8 Není typ co by nevzal vysavač do ruky, o víkendech pomůže z úklidem, i podlahy umyje hadrem.. Já používám mop :lol:. Ale líbí se mi že je spokojený že je prostě uklizeno. @Martha03 Před těhotenstvím jsem chodila na 12tky do práce a ještě v 7 večer vařila aby manžel měl co jíst v práci.. V těhotenství jsem měla barák nalesteny, fakt všechno tip top. Před porodem jsem drbala celej barák po čtyřech, běhala z hadrem utirat prach… Prostě ať je luxusně naklizeno. Nooo a teď mě to s.ere :mrgreen: jak jsem si zvykla že byl barák nalestenej, tak teď to stojí za prd. Všechno odkládám… Prádlo v koši už prepadava, na žehlícím prknu se to taktéž hromadi. Jakmile se dotoho pustím a řeknu si že to zlikviduju, tak se mi nahromadi další :,( to je prostě nekonecny :zed: :pocitac: Říkám si jak bych se měla luxusně v bytě, ale máme krásnou zahradu.. Letos jsem si vykopala i záhon, takže další super práce navíc. Hlavně si myslím že až bude teplo, pěkně, tak to bude zase jiný. Nebudu muset běhat přikládat, budeme moct být venku i později odpoledne.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
4.3.20 06:49

@mackA159 a to i přesto, že 5y celý týden uklízíš a leštíš, je u vás potřeba ještě vytírat a vysávat o víkendu? Můj manžel býval úplně stejný, jenže tak nějak si zvykl, že to všechno zvládám a teď si občas o pomoc musím říct. Jsi přece doma s dítětem, tak prostě trochu ustup ze svých požadavků. Protože jak mimčo poroste, tak se z toho zblázníš úplně. Taky jsem musela polevit, mám dvě malé děti s odstupem 20 měsíců a fakt jsem zjistila, že když pořád jen šůruju, nedokážu jim věnovat ani chvilku času navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2850
4.3.20 08:12

@mackA159 Musíte využívat tolik pokojů? A dvě koupelny ve dvou lidech a miminu? Já mám děti 6 let a půl roku, uklizim průběžně, nemám doma nabízeno, ale nemám tu špínu. Občas se zadari, že dva dny nemyju nádobí, když máme třeba k víkendu nějaký program a teď tu mám horu prádla na žehlení, dostanu se k tomu tak o víkendu možná. Nehrotim, děti jsou malé jen jednou ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3377
4.3.20 09:35
@Lennynnel píše:
@Veru1987 pod to se podepisuju. Nemáme tedy takove bydlení, jako zakladatelka, ale s rozvrhnutim práce jsme na tom stejně. A když vařím, malá je se mnou v kuchyni, kde ji vytáhnu kuchyňské náčiní a jsme spokojené obě :mrgreen:

Já jsem už po rodičáku v práci tedy, ale stále to mám obdobné. Denně jedna pračka at se mi nekupí v koši. Zehlím jen halenky, trika… to tak jednou až dvakrtá týdně, taky po pár kouskách at se mi to nekupí. Myslím že mám doma uklizeno. Denně stačí hodinka přibližně a je to. O víkendu třeba tomu dám více. Ale ted už je dceři čtyři roky, tak uklízíme spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama