Reklama

Denní režim novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 31.01.10 18:35
Denní režim novorozence

Ahoj všem, chtěla bych se Vás zeptat, jaký denní režim pro novorozené mrně se Vám nejlépe osvědčil. Zatím si zvykáme a ráda se nechám jako prvorodička inspirovat..... :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 31.01.10 18:46

Ahojky
gratuluji k miminku :-)
Nám se ze začátku osvědčilo vyslýchat prosby miminka. Žádný režim jsme nezaváděli, nechávali jsme miminko, aby si samo „řeklo“, jestli bude spát, nebo bdít (ze začátku spalo téměř pořád :wink: ). Ale my máme obě děti hodně hodné :wink:
Postupně se ten režim tak nějak začal vytvářet sám - třeba teď v půl roce má Šárka ve zvyku cca 2-3 hodiny po ranním probuzení znovu usnout (dneska spala 3 hodiny). Pak většinou spinká ještě odpoledne (zase po nějakých 2-3 hodinách). Ale železná pravidelnost v tom není. A pak taky ne vždy jsme v tuto dobu doma, takže v takových chvílích má „smůlu“ (buď usne v kočárku nebo v šátku nebo jinde, nebo neusne a usne až někdy jindy později).
Takže když to shrnu, tak u nás si Šárka vytvářela svůj „režim“ jako miminko sama - nechávali jsme všemu volný průběh (vlastně i teď - rozhodně se ji nenutíme dávat v pravidelných intervalech spát, dokonce ani nejsem schopná říct, v jakých inervalech kojím :lol: )

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 31.01.10 19:09

Tak nám se osvědčilo u obou dětí zavádět určitý režim od začátku - jen tak trošičku, třeba v určitou hodinu spát, usínání v postýlce, atd., ne násilím, ale jen tak pomaloučku. Těžko se to radí konkrétně, každé miminko je jiné - první 2-3 měsíce si budete zvykat a časem uvidíš, v kolik hodin bývá mimi unavené, jak často mívá hlad, jestli po krmení usíná nebo naopak ožije a tak…
Jo, a taky gratuluji :-)

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 31.01.10 19:15

Máme to podobně jako Bohunka…
přes den to nijak nehrotím, ale večer po koupání, máme takový rituál, nakrmit, vykoupat, namazat a pak spinkat…a spí nám opravdu nádherně od porodky a myslím, že je na ten večerní režim zvyklý a vyhovuje to i jemu…

A jsem moc ráda, že jsme s tím takhle večer začali hned zkraje, protože pak máme na sebe čas i s taťkou :wink:

Petra Z
Hvězda diskuse 51925 příspěvků 31.01.10 19:30

Tak taky s večerním koupáním a papaním jsme od začátku najeli na stejnou hodinu a do ted to funguje…půl 7 koupeme,v 7 kaše a do 8mi spí…
Ale přes den se to už tolikrát změnilo…
Jako miminko jsem přes den nic neřešila,spal a jedl podle potřeby,ted spí dopoledne a pak odpoledne,jen ten večerní rituál nám zůstal

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 31.01.10 19:36

Určitě si musíš sama říct, co bys ráda doma zavedla. zda ti nebude vadit spát s ním v posteli, zda bude jen ve své postýlce, zda jsi ochotná nosit a houpat až do usnutí( já vím nemáš představu jak je to namáhavé)..No­vorozenec převážně po najezení spinká ( tedy v lepším případě, pokud nebude uřvaný typ :mrgreen: ).Režim je dobré nastavit - ale jen takový aby neomezoval potřeby mimíska. Koupání, mazlení, spinkání - pořád ve stejných hodinách nebude možný, protože někdy zaspí a někdy bude řvát. Ale já jsem dodržovala alespon to, že v noci jsem na malou nikdy nemluvila, nerozvěcela světlo, nemazlila - aby byl alespon zdánlivý rozdíl mezi nocí a dnem..
Přeji klidné hodné miminko, které si režim vytvoří brzy a nebude prudit. :wink:

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 31.01.10 19:56

Tak u nás taky od prvních dnů večer stejný rituál, rozbalit, nechat pokopat nožkama, koupání, mazání, kojení už v ložnici a postýlka. (Snažit se neběhat na každé kňournutí, ale zas jasně jsem ji nenechávala plakat.) A rovněž v noci jenom malé světýlko, nakojit (přebalit) a šup zpátky do postýlky.
Přes den se to různě měnilo…

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 31.01.10 20:45

Tak přes den různě, nejdřív spal časteji, pak méně a tím se dalo najet na spaní před obědem a odpoledne a večer v sedm koupat, masáž, kojení a spinkat - to už od začátku :wink: V noci u kojení a přebalování nemluvit, max.šeptat. Brzy si na tenhle režim zvykl a byla pohoda :wink: Kojení vždy podle něj, časově neomezeno.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 31.01.10 21:07

Režim? :mrgreen: Taky jsem si to myslela :wink:
Mně se osvědčily dvě věci:

1. koupat (a tím pádem dávat spát) ve stejnou hodinu
  2. rozlišovat den a noc (ve dne hodně mluvit, manipulovat s ní, v noci vše omezit na minimum, maximálně potichu a svítit jen lampičkou, později vůbec)

Markét si kupodivu nastavila režim časem sama :wink:

Sylvajs
Závislačka 2769 příspěvků 31.01.10 21:12

ahojky…brouček malý si ho udělá sám…spinká,pa­pá,spinká…večer koupáníčko,papání a spinká…myslím si,že až větší děti potřebují režim…malá se ho drží jako klíště a nedej bože když se někde opozdíme… :cert: dává mě to pěkně hlasitě najevo…

chocholka
Echt Kelišová 9062 příspěvků 31.01.10 21:12

Každé mimi je jiné a je i spousta okolností,co ovlivňují režim.
Ale určitě bych nastavila nějaký režim před večerním spaním.Ve stejnou dobu vykoupat,pomaz­lit,nakrmit a dát spinkat.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.10 21:16

Ahoj, ze začátku jsme žádný pevný režim neměli. Krmila jsem zhruba po třech hodinách, jedna pauza mezi krmeními byla větší, tak pět hodin.
Jediné, co jsem dodržovala, bylo koupání večer. Podle toho, jak vycházelo krmení, ale snažila jsem se cca ve stejnou dobu. Hlavně šlo o to vytvořit mu nějaký rituál, aby věděl, že po koupání a papání je noc a spinká se. Pochopil to celkem brzy :-)
Na určitý režim jsme zvykali tak kolem 3-4 měsíce.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 31.01.10 21:16

Přečetla jsem si odpovědi ostatních a ten můj předchozí příspěvek vyzněl tak, že nemáme ŽÁDNÝ režim… Tak docela to není, nezaváděla jsem cíleně denní režim. Večerní rituál samozřejmě máme - mezi půl sedmou a půl osmou se dává spinkat a tohle se dodržuje a funguje to :palec:

culikata
Kecalka 381 příspěvků 31.01.10 23:19

ahoj,krasny mimi :-D ,jinak taky jsem jela podle rezimu mimi,prvni tri mesice se nam nedarilo ani koupat ve stejnou dobu,ani krmit,ani spat,jednou prospal cely den,pak zase za cely den naspal tak dve hodky,to same v noci,ted mame 4mesice a uz dodrzuje hodiny,v 9vstava,ve 21je nachystany na spinkani,ja ho jen jemne naviguju na den,kdy mame porad svetlo,poslouchame radio,blbnem,vy­kladame a na noc,kdy je tma,klid,vstava 1× na krmeni,nerozsve­cuju,nemluvim,jen se nabasti a pokracujem ve spani az do 9h,samozrejme to neni na minuty,ale jsem takhle spokojena :-) a mimi take :-)

bazka
Závislačka 3760 příspěvků 01.02.10 19:52

my začali s režimem už od návratu z porodnice. zavedli jsme večerní rituály - koupání, mazání, kojení, ukolébavka a zpívání, spát. :-) přes den se to dost měnilo, jak byl starší a více bděl.

myslím, že náš režim byl ze začátku hugískovi docela jedno, ale byl výhodný pro nás. a hugí si na něj docela rychle zvyknul.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >