Reklama

Vytlačený pupík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.10 18:03
Vytlačený pupík

Tak máme zase nový problém, naše malá (6týdnů) jak pořád pláče (nebo spíš řve) tak se jí tlačí ven pupík. Doktor nám doporučil lepit jí ho náplastí (a do náplasti knoflík).. Má s tím také někdo zkušenosti? Jen doufám, že to neskončí kýlou.. :cry:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

beckie
Závislačka 4132 příspěvků 29.01.10 18:19

Ahoj maličká měla to samé, na chirurgii nás nechali ušít takový látkový pás přes bříško na suchý zip, vždycky jsem jí pupíka zatlačila zpátky do bříška a dala pásek. Do měsíce měla pupík úplně krásnej.

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.10 18:26

A v místě pupíku nebyl třeba smotaný kousek obvazu nebo nečeho?

marin
Echt Kelišová 9106 příspěvků 29.01.10 18:27

Také jsme měly vždy pupík zatlačit dovnitř a zalepit papírovou náplastí /z netkaného textilu/ do kříže. A pupík se po čase vrátil zpátky.

beckie
Závislačka 4132 příspěvků 29.01.10 18:55

ne nic, jen se musel vmáčknout zpátky a stáhnout pásem

Amber
Extra třída :D 14500 příspěvků 29.01.10 19:07

Jé holky, malý má v 10M pupík ven, asi kýla, dá se s tím ještě něco dělat? Doktorka jen říkala, to vypadá na kýlu, ale jiné rady ne :(

verveve
Ukecaná baba ;) 2073 příspěvků 29.01.10 20:13

My take lepime asi od 3 tydnu.
Mam vzdy zatlacit pupicek, pak pres nej udelat kozni rasu a prelepit. Take lepim dvemi „papirovymi“ naplastmi do krize - jinak to nedrzi.
Na kontrolu jdeme az ve trech mesicih. Ted uz se mi to zda lepsi, ale uvidime. Pani doktorka rikala, ze se to vetsinou spravi a ze to nema tak hrozne - tak doufam.
Jo a tim rvanim to asi nebude - prvni ditko rvalo priserne prorvalo cele noci - byl proste k neutiseni a pupicek mel v poradku - u neho jsme se toho fakt bala. Druhy je v pohode da se rici, ze temer neplace a ma to temer od zacatku :-(

Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 29.01.10 21:02

Ahoj tak náš Adámek měl taky ve 2 měsících vytlačený pupík. Je to pupeční kýla a šla jsem s tím k dětské. Bylo před svátky a já trnula hrůzou. Ta mě ale uklidnila, prý to má každé třetí miminko. Jakékoli zalepování je úplně zbytečné, i když dříve se to dělávalo. Má to stejný efekt, jako když se počká až se to zratí samo :-).
Alespoň já tomu věřím. Bála jsem se, aby se to nezvětšovalo, vylézal mu docela dost. Ale nic jsem s tím nedělala a najednou ve 3 měsících koukám a pupíček má přímo ukázkovej. Zalezlej a k nakousnutí :mrgreen:
Ono tím, jak miminko přibírá, sílí břišní stěna, tak je to lepší a lepší. A schová se sám.
Ale jinak jsem byla taky vyřízená, když mu přestaly koliky, začal dost blinkat, když přestal, vylezl mu pupík. Pupík se ztratil a kluk se začal strašně vztekat, taky jsme už měli střevní virózu a zvracení gejzírem, to je prostě pořád něco!

Machalka
Extra třída :D 11763 příspěvků 29.01.10 21:15

Pupeční kýlu měla malá taky, poradili mi buď přelepovat nebo koupit ve zdr.potřebách kýlní pás. K přelepování jsem nějak neměla odvahu, tak jsem pořídila ten pás I když naše pediatrička byla skeptická, že to moc nezabírá, u nás to zafungovalo a malé se pupík úplně spravil :palec:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 29.01.10 21:30

Ježiš, náš prcek ho měl taky ven asi do 2 měsíců, ale nikdo nic neřešil, ani mně to nenapadlo, že by mohlo být něco špatně 8-o Pak už ho měl krásný, tak nevím.

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 29.01.10 21:58

Holky, tak mi nosíme kýlní pás ve 2 letech :-( Ale co ho nosíme, tak se ten pupíček hodně zlepšil - ale pořád to není ještě ono. Tj. při jakékoli větší námaze zase vyleze ven a navíc si to malý zvíře to teď začlo uvědomovat a dělá mi to asi schválně :roll: Máte někdo zkušenost jak je to u starších dětí?

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 29.01.10 22:08

Taky jsme to meli, ale lepeni naplasti vubec nezabiralo, akorat z toho mel Bertik podrazdenou pokozku. Doktorka nam doporucila „pupecni kylni pas“ pro miminka, ktery prodavaji ve zdravotnickych potrebach a po mesici je pupicek nadherny. A to jsem mu to davala jen ve dne.

monda
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 30.01.10 08:26

Malej tu pupeční kýlu měl taky, přesto že skoro neplakal se mu to udělalo. Dr. mi řekla, že se to časem (až se mu posílí břišní svaly) ztratí samo… Nic jsme s tím nedělali, nelepili ani nedávali žádný pás…
Přesně už nevím kdy, ale ztratilo se to a teď má pupíček krásný :srdce:

culikata
Kecalka 381 příspěvků 31.01.10 23:27

malymu se pupik taky tlacil ven,az snad po mesici nam rekli,ze ma pupecni kylu,ale taky zadne rady,tak jsme to neresili,ted uz se mu pupik tak nevystrkuje, na kontrole se radsi pozeptam,ale myslim,ze pokud se prestane tak vytlacovat,tak je to dobre.Jinak ja mela take po narozeni pupecni kylu a az mi bylo osum,tak mi ji vyoperovali.

petrag 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.10 13:17

ahoj,
malá má už skoro rok a vše zatím ok. Ale v té době se nám to taky přihodilo-říká se tomu pupeční kíla. Nám pan doktor poradil pupík zatlačit a kraje jako by přimáčknout k sobě, aby to udělala jakoby „brdýlku“ a přelepit průhlednou hipoalergenní náplastí a ještě pod ni vložit takový vatový uzlík(není to klasická vata-něco jako gáza). ten se prodává v lékarně už nabalený v pytlíku-je několik druhů- my používaly největší cca 4cm. ráno zalepit a sundat až při koupání.lepit každý den dokud pupík nezůstane ve vnitř. Bylo mi řečeno, že se to spravý asi za 3 měsíce, ale nám se to podařilo za necelý měsíc.Ikdyž se pak rozčilovala, vše zůstalo v pořádku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Novinář Chášakdží umíral příšerných sedm minut, na konzulátu řádili uklízeči

Novinář Džamál Chášakdží umíral dlouhých sedm minut, během kterých byl mučen.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >