Denní spánek 15měsíčního dítěte

173
8.10.19 12:33

Denní spánek 15.měsíčního dítěte

Zdravim maminky, ráda bych znala vaše zkušenosti s denním spaním vašich ratolestí. Naše malá bude mít za týden 15 měsíců. Do teď jsme ji uspavala 2× denně v kočárku. Dopoledne kolem 10 hod a odpoledne kolem 14 hod. Dopoledne usinala hezky, ale odpoledne jsem ji musela kolikrát 45 min hongat a když sem ji už tak dlouho uspavala tak sem ji pak musela zachvilku budit aby mi spala večer. Prakticky oba dva spánky jsem ji musela korigovat. Tak sem si řekla dost a dávám ji spát až po obědě ve 12 a to mi usíná už sama v postýlce a spí v kuse tak 1,5 až 2 hodiny. Jde mi o to, že dopoledne ma třeba půl hodinovou krizi kdy si mne očička. Ale vždycky ji překoná, většinou když dostane na stul jídlo tak zachvilku zapomene na krizi a hraje si dál. Dávali by jste dál spát až po obědě nebo se mám dál trápit s uspavanim v kočárku a dopřát ji ty 2 spánky. Připomínám, že když spavala 2× denně tak dohromady naspala max hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1331
8.10.19 12:36

@PeBa12 Nechala bych tak, jak to mas ted. Dcera taky spava od roku uz jen po obede a spi mnohem lip. Ty dve hodinky. :) Dcera ziva a mne si oci uz po probuzeni rano, tak to je pak tezke. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 12:38

Syn má teda 19m, ale má to tak už pár měsíců..dávám jen poo..vstává mezi 6:30-7:30, spát dávám ve 12 -+ 15min, kolem 10-10:30 krize, že si mne oči. kdybych dala, tak asi usne, ale zas by nevydržel až do večera. takhle většinou v 20-20:30 spí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
8.10.19 12:40
@paandatko píše:
@PeBa12 Nechala bych tak, jak to mas ted. Dcera taky spava od roku uz jen po obede a spi mnohem lip. Ty dve hodinky. :) Dcera ziva a mne si oci uz po probuzeni rano, tak to je pak tezke. :mrgreen:
:lol: Mělo bylo právě řečeno, že takhle malé děti ještě potřebuji 2 spánky denně ale přišlo mi to jako hloupost když s jedním spánkem spí líp než se dvěma se kteryma se ještě trapime. Proto mě zajímalo jak to funguje jinde :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
8.10.19 12:45
@bublifucekk píše:
Syn má teda 19m, ale má to tak už pár měsíců..dávám jen poo..vstává mezi 6:30-7:30, spát dávám ve 12 -+ 15min, kolem 10-10:30 krize, že si mne oči. kdybych dala, tak asi usne, ale zas by nevydržel až do večera. takhle většinou v 20-20:30 spí..

Tak ji to už nechám nastavené takhle :) Aspoň mám víc času pro sebe :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
8.10.19 12:47

Dcera mi spala od 10m už jen jednou, dala i tři hodky v kuse. Před druhým rokem přestala spát i po obědě. Ale chodila spát už cca 18:30, vstávala 7-8. Nedávala bych už dvakrát. Ještě jak ji pak musíš tak dlouho uspávat. Raději jeden přes den a pak dříve dát večer. Ono si to časem sedne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 12:52

Dcera má 15m a zhruba od roku spí přes oběd. Ráno vstává okolo 8, v 11 ji dám jídlo a zhruba o půl 12 spí až tak do 1 a vydrží pak až do večera, kdy jde spát v 8 :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1118
8.10.19 13:22

Mám 14 měsíční, asi dva měsíce spí už jen po obědě, okolo 12:00 jde spát a spí tak hoďku, hoďku a půl, někdy dvě, když se zadaří. Někdy prostě spí a někdy se probere a už nechce spát. Pak chodí spát okolo 19:00. Takhle nám to vyhovuje daleko víc, než dva krátké spánky denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1331
8.10.19 13:27

@PeBa12 Me to tak bylo receno u syna, odpoledne jsem ho vzdycky dlouho uspavala a vecer nam pak jeste v 10 skakal po hlave. Mala chodi spavat v osm a mam aspon vecer klid. Taky ma obcas krizovku, tak jdeme bud ven nebo vymyslim nejakou srandu, aby vydrzela. :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 13:33

Ja ted taky prevadim na jendm spanek, zatim od 11 do 13, 30. Do ted spala rano treba i v 9 dve hodiny, ale pak odpoledne to bylo 45 min kolem 3. Je jo 14m a mam na to sikovnou tabulku a sedi to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
8.10.19 13:38

No tak hned jsem si jistější v kramflecích :lol: Se starším synem tohle neznám u něj to šlo tak nějak všechno samo a snadno, ale s tou naší princeznou je to nějaký složitější :D A můžu se vás ještě zeptat jak to máte nastavené s jídlem? Naše malá cca kolem 8 snídá, v 11- 11:30 oběd, kolem 14:30 sváča a teď když začala spavat už jen jednou má hlad ještě kolem půl 6,tak ji dám ještě jídlo co měla na oběd, ale před spaním je zvyklá na mlíko které pije před sedmou. Nemůže ji ztoho být na noc těžko když ma večeři a mličko tak krátce za sebou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
8.10.19 13:42
@kytkalenka píše:
Ja ted taky prevadim na jendm spanek, zatim od 11 do 13, 30. Do ted spala rano treba i v 9 dve hodiny, ale pak odpoledne to bylo 45 min kolem 3. Je jo 14m a mam na to sikovnou tabulku a sedi to

Já jsem do teď právě delší spánek jak 45 min neznala. Vždycky se hned vzbudila a když spí po obědě tak krásně, tak už se mi nechce najíždět zas na uspavani v kočárku. Chtěla jsem hlavně vědět jestli už je v tomhle věku dostačující jeden spánek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1331
8.10.19 13:44

@PeBa12 To si nemyslim, na veceri bych dala polevku..Dcera teda spis neji nez ji, ale ma v ism snidane, v 10 svacina, na spani se koji, ve 2 obed, v sest vecere a v osm kojeni do usnuti a to vypije hodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
8.10.19 14:03
@paandatko píše:
@PeBa12 To si nemyslim, na veceri bych dala polevku..Dcera teda spis neji nez ji, ale ma v ism snidane, v 10 svacina, na spani se koji, ve 2 obed, v sest vecere a v osm kojeni do usnuti a to vypije hodne.

Polévky jíst nechce právě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1331
8.10.19 14:41

@PeBa12 tak cokoliv jineho. Rika se, ze ne maso, ze he tezke. Mala miva jogurt, ale moc tomu neda. U nas se taky neji, jen mleko a dve tri lzicky, aby se nereklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama