Denní spánek 21 měsíční

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.1.22 12:40

Denní spánek 21 měsíční

Ahoj maminky. Jdu si k vám pro radu. Pokud by Vás něco napadlo.
Máme holčičku 21 měsíců. Nikdy nebyla dobrý spáč a ještě jsem se nedočkala prospane noci. Uspavam kojením. Před měsícem jsem zrušila už denní spánek, jelikož uspavani po obědě i večer byl strašný boj. Usinala v půl 11. Což už bylo na mě moc. A byla jsem akorát nastvana a ani pro ni to asi nebylo příjemné, když jsem jí, jak po obědě, tak večer do spánku nutila. Zvládala to dobře, v 8 usinala během 10 minut. Vstává mezi 8-9 h. Nyní ale začíná být kolem 6 večer dost protivná. V klidu nevykoupeme ani neprecteme pohádku. Neprevlikneme. Vše z řevem. Tak jsem zase zkusila denní spánek nasadit. Ale je to stejné, jako předtím. 😑 Večer se vrtí 2 h.. Spíš dovádí a mě sikanuje 😁.. Než zabere. A mě to akorát nervuje a zase odcházím z pokoje v půl 11 naštvaná.. Tak prosím poraďte, co mám dělat. Přemýšlím, že ji budu dávat spát už v 6 večer Teda. Ale co v létě? To budeme furt nekde pryč. No je to Teda rovnice. Den je na nás prostě krátký. :(.dekuju za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3878
12.1.22 13:23

Do léta se jí spánek může ještě změnit. Dávala bych spát teď dřív a pak to postupně třeba protahovala, taky když budete někde venku, tak třeba nebude tak protivná. Myslím si, že je to celkem běžné, když jsou unavené, jsou protivné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2374
12.1.22 13:30

Dávala bych spát dřív. Pokud se pak bude hodně brzo budit, třeba občasné denní spaní pak bude pro ni ok. A do léta už bude zase spát jinak :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16753
12.1.22 13:51

Nechala bych ji pres den i vecer usnout jak potrebuje. Zadne dvouhodinove uspavani.
Takze klidne at usne v 16 h a ve 23 h.
Ona to bude stridat, jeden den pujde spat poude, pozde se vzbudi, takze neusne pres den, takze pujde spat driv a tak dokola.
Proste je mala, spat potrebuje, vsak ono se to behem par mesicu utrepe do stavu bez denniho spanku, ale zatim je na to proste jeste brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6584
12.1.22 14:14

Nedávala bych v poledne a dávala večer klidně v šest. Mi tak chodila dcera kolem 22m. Jak usla v poledne tak večer jak u vás… usínala po 22hodině a dlouho. Zrušili jsme spánek. A do postele chystali už kolem 17:30 a po 18hodině usínala. Ráno vstávala cca 8. A léta se neboj to je za půl roku, bude mít zase jinou potřebu spánku… dcera mi pak postupně posunovala večerní usínání… ve třech letech už chodila spát kolem 19-19:30. Neřeš léto, řeš aktuální situaci :-).
Edit.. jak píše výše spát v 16 a pak třeba ve 23… já bych to nedala…chci mít večer klid. Třeba jsem sobec…ale já upravovala dny a vše ať večer mi dítě cca 18:30-20:30 spí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
12.1.22 14:20

Tohle jsem se synem řešila rok. Bylo to na palici. Musí si zvyknout na nový režim, ale ono to trvá. U nás nepomohlo dát spát, ani nedat spát. Oboje byl problém. Nakonec nejlepší řešení bylo dočasně dát spát kdykoliv odpoledne, ale nenechat spát dlouho. Třeba jen 30 minut.

Pak když už to opravdu nešlo, aby syn usínal odpoledne na jakkoliv dlouhou dobu (šel by pak spát až o půlnoci), tak jsme dávali spát už v 18.30. Postupně se to spravilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
12.1.22 14:23

@Veru1987 Ono to ne vždycky jde. Syn usnul brzy, ale pak se vzbudil třeba v půl páté ráno. A celý den byl doslova na pěst. Nebo tedy jakžtakž spal, ale nedokázal si na režim zvyknout, byl strašně protivný, zlobil, unavený…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6584
12.1.22 14:43
@Dobrej_tym píše:
@Veru1987 Ono to ne vždycky jde. Syn usnul brzy, ale pak se vzbudil třeba v půl páté ráno. A celý den byl doslova na pěst. Nebo tedy jakžtakž spal, ale nedokázal si na režim zvyknout, byl strašně protivný, zlobil, unavený…

Nám to trvalo asi 14 dní než se to srovnalo…a pak to bylo fajn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
12.1.22 14:50

@Veru1987 No nám rok právě…každé dítě je jiné. Těch 14 dní je obecně spíš méně, u kamarádek to bývalo x měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
12.1.22 19:07

Moje dite 20 mesicu. Situace stejna :D Jeste pred tydnem odpoledne usinala po 14 hodine a na noc chodila spat tak v 22 hodin. Dost me to stvalo, zadny vecerni cas pro sebe ani na uklid atd. Najednou zmena, odpoledni i nocni spani o hodne driv. Ted je 19 hodin a uz usina :) Asi nezbyva nez se smirit s tim, ze kolem roku a pul az dvou let se ten spanek hodne meni. Ted denni spanek to jeste chce, ale je to tezky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat