Schopnosti 15m dítka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
170
11.1.22 21:14

Schopnosti 15m ditka

Ahoj maminy, jdu se zeptat jen ciste ze zvědavosti. Nechci ani nějak porovnávat, spis mě to zajímá. Mám dceru, zítra 15m. Obvodní nás poslala v 8m na rehabilitace pro nerovnomerny PMV, protože se teprve skoro v 6m otocila na bříško. Kolem toho 8.se plazila. A potom jsme na rehabilitace přestali chodit, protože jsem skončila na mesic a půl v nemocnici a Babicka s tatínkem měli co dělat se dvěma malyma detma + chodit do práce.
Nicméně kolem roku začala dcera obcházet nabytek a obvodní teda usoudila ze už na rehabilitace nemusíme, jen ji máme nechat prostor. No, má 15m a stále nechodí. Tři kroky a spadne. To by ani nevadilo. Ale okolí mě začíná hlodat poslední dobou neustále. Umí vlastně jenom jak je veliká, paci paci, tak tak vselijak, pápá, a dá pusu. Ze slovíček je to mama, většinou ale jen když brečí, tata, Ne, dej, nejde (aspoň myslim :mrgreen: ). Mama, tata, baba neřekne “na povel”. Když ji ukazuju kde je ocicko, nos, pusa, jak dělají zvířátka, ukazuju knížku - nejeví zájem. Už se mě i lidi ptali jestli není hluchá ze si zije takový svůj svět, ale to fakt není. Tak mě zajímá jestli měl někdo taky takové pomalejsi ditko. Máme syna a ten byl naopak strašně zrychlený zase :mrgreen:. Ona je proste od malicka taková hrozně klidná, spokojená s málem, ikdyz teď už je pěkná vzteklina když ji bracha vezme hračku :mrgreen: musí být zejo :lol:

Díky za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
506
11.1.22 21:33
@Sarusss píše:
Ahoj maminy, jdu se zeptat jen ciste ze zvědavosti. Nechci ani nějak porovnávat, spis mě to zajímá. Mám dceru, zítra 15m. Obvodní nás poslala v 8m na rehabilitace pro nerovnomerny PMV, protože se teprve skoro v 6m otocila na bříško. Kolem toho 8.se plazila. A potom jsme na rehabilitace přestali chodit, protože jsem skončila na mesic a půl v nemocnici a Babicka s tatínkem měli co dělat se dvěma malyma detma + chodit do práce.
Nicméně kolem roku začala dcera obcházet nabytek a obvodní teda usoudila ze už na rehabilitace nemusíme, jen ji máme nechat prostor. No, má 15m a stále nechodí. Tři kroky a spadne. To by ani nevadilo. Ale okolí mě začíná hlodat poslední dobou neustále. Umí vlastně jenom jak je veliká, paci paci, tak tak vselijak, pápá, a dá pusu. Ze slovíček je to mama, většinou ale jen když brečí, tata, Ne, dej, nejde (aspoň myslim :mrgreen: ). Mama, tata, baba neřekne “na povel”. Když ji ukazuju kde je ocicko, nos, pusa, jak dělají zvířátka, ukazuju knížku - nejeví zájem. Už se mě i lidi ptali jestli není hluchá ze si zije takový svůj svět, ale to fakt není. Tak mě zajímá jestli měl někdo taky takové pomalejsi ditko. Máme syna a ten byl naopak strašně zrychlený zase :mrgreen:. Ona je proste od malicka taková hrozně klidná, spokojená s málem, ikdyz teď už je pěkná vzteklina když ji bracha vezme hračku :mrgreen: musí být zejo :lol:Díky za odpovědi :kytka:

Tak pominu chůzi, syn začal chodit bohužel už v 10 měsících (😂)..ale ve dvou letech říkal minimum slov, prostě nechtěl..nechtěl dělat ani paci paci, papa, jak si veliký,..těžký nezájem 😂 dělá jen to co chce, je úplně zdravý, už se samozřejmě posunul, má dva a čtvrt a řekne větu o třech slovech 😂 ale třeba barvy nepozná, na všechno říká modrá, jeho brácha už uměl všechny barvy, pomalu i anglicky.. neřeším, každý je prostě jiný 🙂 nenechte se řečmi rozhodit 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2017
11.1.22 22:09

Můj syn chodil až v 17m. Někdy okolo 15m teprve začínal stát bez opory. Řekla bych, že okolo roku taky říkal tak dvě slovíčka. Nikdy jsem děti plánovaně neučila nějaké ty dětské hry, vlastně ani nevím, jak se dělá „tak tak všelijak“ nebo co, i když to tu často vídám napsané :D Ještě v 18m na kontrole syn splnil nějakou tu tabulku, že uměl přesně 20 slov. No a pak se tak rozkecal, že ve dvou letech mluvil v rozvinutých větách a lépe než všichni vrstevníci :nevim: Nikomu jeho vývoj nepřišel zvláštní. A co já vím, tak je to i normální, že první slůvka se objevují okolo roku. Jak chceš, aby dítě mluvilo?

Zajímalo by mě, co to je za lidi, že se opírají do maličkého skoro ještě miminka a naznačují, že není v pořádku :roll:

Jediné, u čeho bych zpozorněla, by bylo, kdyby tvoje dítě v této době neukazovalo na předměty. Ale ani to nemusí znamenat nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4074
11.1.22 22:35

Normální dítě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
12.1.22 03:54

Úplně normální vývoj. Dcera udělala první samostatné krůčky v 16m, nějaké paci paci taky až kolem tohoto věku, z knížek jsem jí všechno možné četla a ukazovala pravidelně cca od 10 měsíců a NIC :lol: vše má svůj čas, u nás přišel velký zlom v cca 19 měsících, kdy začala opakovat slova, rozumět povelům (přines, vyndej…) a od tohoto věku vidím vývoj každý den. Opravdu každé dítě si jede svým tempem, stejné je to s nočníkem - dcera má skoro 22 měsíců a když jí chci dát na nočník, začne si zuřivě držet punčocháče, abych jí je nemohla sundat a křičí NE NE NE :roll: :P takže jí nenutím, až bude připravená, půjde to samo (doufám).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
12.1.22 08:11

Dekuji, já si pravě taky myslim ze to přijde samo a najednou. A hlavně člověk když ji chce něco učit tak syn ji nenecha téměř skoro dychat :roll: :D Všechno děla za ni, a nedá si říct. Nenecha nás proste nic dělat. On naopak chodil v 10,5m už sám, v 18m už docela hezky “mluvil”, dělal všechny zvirata, a tak proti nemu vypada fakt zase zpomalená :lol: už přicházejí otázky jestli už máme nocnik :mrgreen: :mrgreen: na to jenom odpovídám ze dřív nez kolem dvou let ho u mě neuvidí. Jak se synem, prvorodicka, v roce a půl jsem ho dala bez pliny a půl roku to byla taková morda. Cural vsude, nemít Kožený gauč a podlahy tak máme všechno zničené :pocitac: a před 2.narozeninama to pochopil sam. Já jsem pry chodila na nocnik už v 9m a od roka jsem byla bez plíny :mrgreen: no nevim, moc se mi tomu nechce věřit a nebo ty mokré hadrove pliny byly fakt tak studene ze ty decka v tom nechtěly být jinak to asi nechápu a jsem nezkusena :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat