Deprese a váha

Anonymní
26.3.21 10:22

Deprese a váha

Jdu se zeptat jestli jste se s tim nekdo setkal. Ted jsem mela posledni rok dost narocny, do toho deprese, kterou jsem ale zacala lecit az nedavno. Behem te me depky mi vaha vyletela o 6 kg, pritom jsem jedla porad stejne. Ted, kdyz uz se vse v mem. zivote uklidnuje a ja se zacala i lecit na tu depresi tak bez vetsiho usili mam dole 3 kg. A to do konce vic jim jak mi zacina byt dobre. Ano, mam radost, ale spia me zajima jestli ten stres muze tolik ovlivnovat vahu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
612
26.3.21 10:26

Ano může. Já to mám zase naopak, ze stresu a náročného období vždycky zhubnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2919
26.3.21 10:43

Může to být oběma směry. Já v době zhoršení deprese hubnu a když je mi dobře, tak přibírám. Přitom jím stále stejně, jídlo hlídám kvůli diabetu. Teď na podzim jsem měla propad a zhubla jsem za tři měsíce 9 kilo aniž bych se snažila. Po nasazení nových léků a zlepšení stavu jsem to zase nabrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20691
26.3.21 10:53

Ano, stres na to má velký vliv. U mě se to projevuje spíš naopak, jak sem ve stresu, tak jde váha dolu, i když i jim hůř nebo víc :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7267
26.3.21 11:08

Ahoj,
poznatek z praxe je, že mnoho lidí s nadváhou trpí depresí. Uvádí se až 80%.
Co se ale týká opačného nástupu (nejdříve problémy, pak změna váhy), tak tam jsou reakce různé. Někdo hubne, protože ztratí chuť k jídlu, jiný se zas kvůli nedobrému rozpoložení přejídá nebo jí nezdravě či nezdravým způsobem. Takže tam se dá pouze konstatovat, že psychika má nepochybně vliv na fyzický stav člověka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
26.3.21 11:11

Za mě: si pište! jak funguje mozek, rozdává ty správné povely… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16020
26.3.21 11:21

Ano - přítomnost stresových hormonů - které se vylučují jak při nadměrné zátěži, nebo při úzkosti, nebo při depresi vede k tomu, že tělo ukládá cokoliv co může, protože počítá s tím, že bude hůř. Případně to člověka ještě může pudit vyhledávat jídlo, které má účinek, že pomáhá mírnit nepříjemné emoce - -sladké mastné, alkohol. Všecho vysoce energetické.

Je to základní evoluční mechanismus - naše tělo se vyvinulo tak, aby dobře zvládalo hlad. Jakmile se začne trošku zhoršovat situace, začnou se vyplavovat ony hormony a začnou se dělat zásoby na to, že nejspíš bude ještě větší průšvih.

My jsme potomci těch pralidí co dokázali neumřít hlady. S tím že budeme mít přpebytky jídla evoluce nepočítala a bude jí nějakou dobu trvat, než se tomu organismus uzpůsobí.

No a pak jsou ti co při zátěži nejí a pálí zásoby. Lidský organismus je věc dosti variabilní. Je možné že právě tahle varianta posléze díky evoluci převládne. Ale to my nezjistíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
26.3.21 11:25

Váha a tvoje emoční nastavení a myšlení spolu úzce souvisí. Už jen to, že se cítíš ve svém těle dobře, sexy a pohodlně ti dává dost navrch v náladě. A má to samozřejmě i opačný efekt. Když máš depku, tělo automaticky začne méně pracovat, ať už na výkonnosti nebo myšleno ohledně metabolismu. Sama to znám. Já v jedno období přibrala 8kg a s lepší náladou(a jinymi) šla pak kila sama dolů. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat