Deprese, závislost na partnerovi

Anonymní
23.3.20 17:00

deprese, závislost

Zdravím, mám dotaz nebo spíš prosím o rady co mám dělat..
Je mi 20let a jsem závislá na přítelovi jsme spolu 2roky, myslela jsem si zezačátku, že to je zamilovanost, ale stala jsem se závislou.
Věřím, že je to nejlepší, co mě potkalo. Žárlím, podezírám, nedůvěřuji, kontroluji.
Omezuji jeho svobodu. Vzdala jsem se přátel, koníčků. Chci mít stálou kontrolu nad tím, co dělá. Kontroluju telefon, počítač, kapsy,…
Neumím žít sama se sebou. Bojím se, že když mě opustí, můj život nebude stát za nic.
Vím, že pokud se nenapravím o vztah přijdu je tu prosím někdo kdo má zkušenost a zvládl to? mohl by mi někdo poradit co dělat? přijdu si jak kdybych byla závislá na drogách jsem absolutně psychicky po všech stránkách vyčerpaná..a on určitě taky, neskutečně ho miluju udělala bych vše abych vztah zachránila a byla štastná

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

291
23.3.20 17:05

Je dobre, ze si svuj problem uvedomujete a potazmo i to, ze tímhle pristupem o vztah dozajista prijdete. Pokud je to jiz takhle daleko, je urcite potreba kontaktovat odbornika a domluvit se na terapie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.20 17:12

Ahoj zlatíčko, nechci říkat, že naprosto přesně vím, jak se cítíš, protože takhle jsem to nikdy neměla, ale mám občas něco podobného - mám paranoiu, což bohužel také způsobuje žárlivost, podezírání toho druhého a podobně. Vím, že je to hodně těžké a je těžké věřit, když ti někdo řekne, že se není čeho bát, ale ono vážně není. Ve výsledku je tohle ta jediná věc, která může tvůj vztah opravdu zničit. Přítel tě určitě miluje, jste spolu delší dobu a kdyby tomu tak nebylo, nezůstane s tebou. Ale je třeba si dát pozor na toto chování, protože to druhému hodně ubližuje, čímž si, jak jsme již zmínila občas sama ve vztahu procházím a věř mi, tyto neshody nestojí za to. V prvé řadě bych si o tomhle všem určitě promluvila s přítelem, dále určitě s někým blízkým, jako je rodinný příslušník nebo kamarádka, a určitě bych neváhala s návštěvou odborníka - psychiatr, psycholog. Určitě ti pomůžou a není vůbec za co se stydět. Věřím, že je těžké o tom mluvit, ale tam určitě pomoc najdeš, pokud ne jinde.
Vážně, nenech tyto myšlenky a zlé představy zničit tvůj vztah.
Držím palce, ať se vše vyřeší a hlavně si věř. Určitě bude vše v pořádku.
Pěkný den. :* ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.20 17:29

Psychoterapeut, včera bylo pozdě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 18:44

Neboj, nejsi sama… Přítel mě nadevše miluje a já jeho. Je mu 23 let o 4 roky mladší.
Občas mu taky kouknu do telefonu jelikož vím jakej to byl kurevník když byl sám. Ale nikdy si s nikým nepsal a ani to nevyhledava.
Dřív jsem ani tolik nežárlila, dokud jsme neseděli v hospodě a nepřišla tam jeho kámoška a nesedla mu na klín… Nevěděla jsem co v tu chvíli dělat, takže jsem dělala jakoby nic… A pak jsem mu řekla jestli mu to přišlo v pořádku a on mi na to řekl že nic neudělal že to ona si na něj sedla. Tak říkám jestli si dělá srandu?? To ji nemohl říct nezlob se ale tohle je nevhodný???
No a od ty doby jsem žárlivá, protože se bojím že když je v hospodě tak mu holky sedaji na klín a on s nima flirtuje a bůh ví co ještě i kdy řekl že by to nikdy nedělal ale prostě já byla svědkem toho co jsem viděla a od té doby mu prostě nevěřím takže buď jdu radši s nim a hlídám ho a nebo mu řeknu že chci aby jsme byli spolu doma… Ale občas ho pustím s klukama ale jen když chci jít někam i já abych neseděla doma sama…
Mám prostě strach že mě podvede i když je tak strašně přesvědčivej že by to nikdy neudělal…

• Nahlásit
  • Citovat
27.3.20 15:45

Zakladatelko vyzkoušej kinezilogii. Já měla problém s tím, že jsem se pořád urážela. Navštívila jsem kineziologii a už tomu tak není. Kineziolog mi zjistil, že jsem v dětství měla nedostatek pozornosti a kvůli tomu jsem na sebe upozorňovala urážením.
Můžeš mít v sobě taky zarytý nějaký,,problém " a jde jen o to ho,,vyléčit". Byla jsem u pana doktora v Karlíně, opravdu mě to moc pomohlo. Předtím jsem si snažila ten problém uvědomovat a zkusit určitě věci přejít, le nešlo to :( musela jsem vyhledat odborníka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama